Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki TV BOX do 250 złotych?
#1
Witam, nie bardzo wiem gdzie można zadać jakieś pytanie na forum, dlatego postanowiłem zapytać w tym wątku.
Mianowicie, przymierzam się do kupna TV boxa do 200-250zł, przeglądam i nie jestem w stanie się w tym połapać.
Zorientowałem się, że instalacja kodi jest w zasadzie konieczna, myślę, że dam radę, ale jaki polecilibyście najlepszy sprzęt do tej kwoty? Znalazłem X96Max, Xiaomi i kilka wersji Mecool'i (nie bardzo wiem czym się różnią, oprócz pilotów i symbolu przy procesorze ). Ceny tych Mecool'i wahają się od 30 do 70 dolarów, dlatego tym bardziej nie wiem o co chodzi. Polecanego M8S Pro+ niestety nie znalazłem nigdzie ( u Chinoli ) na stanie :/
Z góry dzięki za pomoc Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(09-06-2019, 11:34 PM)szczepanx5 napisał(a): Znalazłem X96Max, Xiaomi i kilka wersji Mecool'i 

Jeżeli nie jesteś "zakładnikiem " Netflixa, to tylko X96 MAX 4/64GB...do ekostystemu AndroidaKodi idealny, Xiaomi omijać szerokim łukiem [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#3
To znaczy, że na X96 przy wgranym Kodi, Netflix nie działa, czy działa, ale w jakiejś słabej rozdzielczości? Wink
Wolałbym, żeby wszystko działało w miarę jak należy, abonament Netflixa mam, czasami korzystam Big Grin
Odpowiedz
#4
Na X96 Netflix to max w 480p. Testuje od kilku dni nowego miboxa i to jest porażka jakaś. Codziennie po nocnym uśpieniu trzeba to badziewie resetować bo muli strasznie.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Czyli zostają mi Mecool'e i teraz pytanie, jaki konkretnie model? Na co zwracać uwagę, jaki procek? Do wyboru widzę PRO W, PRO L oraz PRO PLUS.
Z tego co zdążyłem się zorientować, dobrym wyborem powinien być PRO PLUS ( ja wolałbym z pilotem z voice control, tylko i wyłącznie ze względu na wygląd ) - jaka cena u Chinoli to dobra cena? Wink Na ten moment widzę go w cenach 52$ na Banggodzie i 46$ na Gearbeście ( z jakąś dziwną kombinacją depozytową: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. ).
Odpowiedz
#6
(10-06-2019, 10:00 AM)szczepanx5 napisał(a): Czyli zostają mi Mecool'e i teraz pytanie, jaki konkretnie model? Na co zwracać uwagę, jaki procek? Do wyboru widzę PRO W, PRO L oraz PRO PLUS.
dobrym wyborem powinien być PRO PLUS 

Skąd takie "śmiałe " tezy [Obrazek: n010.gif]

W dzisiejszych realiach wymieniony sprzęt, z takimi podzespołami, parametrami trąci "zabytkiem "...2.4GHz WiFi, 100Mbps LAN, RAM DDR3, śmiech na sali, zupełnie chybiony zakup, archaiczny krok wstecz  [Obrazek: e055.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ja ostatnio korzystam z tego urządzenia i muszę przyznać, że działa bardzo fajnie: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Brand: MECOOL
Model: KM9 Pro
Type: TV Box
GPU: Mali-G31
System: Android 9.0
CPU: Amlogic S905X2
Core: Cortex A53
RAM: 4G
RAM Type: LPDDR4
ROM: 32G
TV Box Features: 5G WiFi


A tutaj wersja tańsza z mniejszą ilością ram: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
(10-06-2019, 10:28 AM)mjw napisał(a): tego urządzenia

I tutaj mamy zupełnie inną skalę sprzętową, a nie szrot, który wymienił @szczepanx5  [Obrazek: k045.gif]

mjw napisał(a):wersja tańsza z mniejszą ilością ram

Wszyscy wiemy, iż na tym parametrze, w perspektywie komfortu użytkowania, nie warto szukać oszczędności  [Obrazek: r010.gif]
Odpowiedz
#9
(10-06-2019, 10:14 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(10-06-2019, 10:00 AM)szczepanx5 napisał(a): Czyli zostają mi Mecool'e i teraz pytanie, jaki konkretnie model? Na co zwracać uwagę, jaki procek? Do wyboru widzę PRO W, PRO L oraz PRO PLUS.
dobrym wyborem powinien być PRO PLUS 

Skąd takie "śmiałe " tezy [Obrazek: n010.gif]

W dzisiejszych realiach wymieniony sprzęt, z takimi podzespołami, parametrami trąci "zabytkiem "...2.4GHz WiFi, 100Mbps LAN, RAM DDR3, śmiech na sali, zupełnie chybiony zakup, archaiczny krok wstecz  [Obrazek: e055.gif]

W takim razie postawię sprawę inaczej:
Mam telewizor starszej daty, Full HD, bez smart TV. Z telewizji korzystam raczej rzadko, czasami jakiś film, serial z Netflixa, muzyka z YT czy (g*wno)serial z playerów ipli itp. LAN 100Mbps starczy mi w zupełności, TV Box będzie podłączany do internetu kablem, nie przez wifi ( jeśli będzie port LAN ). 

Czego oczekuję? Full HD, płynności, brak konieczności codziennego resetu sprzętu, czy ogólnie mówiąc grubszych, uciążliwych problemów.
Nigdy nie miałem TV boxa, nigdy nawet nic takiego na oczy nie widziałem, dlatego nie jestem w stanie określić co jest ok, a co jest badziew.
Budżet? Planowałem zamknąć się w 250zł.

Co przyzwoitego byś polecił przy tych wymaganiach? To co kolega wyżej podrzucił?

Z góry dziękuję za pomoc Wink
Odpowiedz
#10
Przeniosłem i posprzątałem wątek aby tamtego nie zaśmiecać. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości