Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Raspberry Pi 4 już w sprzedaży
#1
Info dla Nerdów Smile : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jak na razie to raczej ciekawostka i jeszcze sporo czasu upłynie zanim będą działać wszystkie bajery typu 4K HDR...
Na ten moment jest tylko wersja Alpha libreelec w której działa akceleracja ale na razie bez 10bit i HDR.
Natomiast autor OSMC otwarcie mówi że akceleracja będzie działać w jego systemie gdzieś pod koniec 2020 roku, na razie ma wyjść wersja OSMC dla RPI4 pozbawiona jakiejkolwiek alceleracji sprzętowej  Confused
Odpowiedz
#3
Witaj By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. . Myślę że troszkę się mylisz w swoich przewidywaniach, Bo już jest :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

A OSMC zawsze był troszkę do tył korzystał zawsze z pracy innych i sprawdzonych rzeczy. Ale + taki że jak wychodził to zawsze dopracowany nawet ostatnio zrezygnowali z testowych wydań.
Ps. Pamiętaj że od zawsze deweloperzy Rasberry współpracowali z ludźmi od Broadcom i jak człowiek chciał to mógł wykupić licencję na sprzętowe dekodowanie, takie czasy patentów. Teraz bardzo duża konkurencja urosła od Amlogic  S 912.  I nowe S922X,które już prawie prawidłowo są uruchomione w LibeELEC no i nie zapomnijmy o CoreELEC Ci to na pewno trzymają się za ręce Wink . Takie ciche wojenki producentów Wink Pozdrawiam.


 
Odpowiedz
#4
Wink 
Nie no zgadzam się - że o wsparcie dla raspbery pi 4 nie ma co się martwić, prędzej czy później będzie wszystko działać na 100%

Co do OSMC to słabsze wsparcie może wynikać z faktu że sprzedają oni swoje urządzenia Vero 4k i na nich się skupiają.
Ceny mają zaporowe to ich ich Vero 4k to zwykłe pudełko na s905x w cenie 119 funtów!
A tu raspberry pi wydało sprzęt który jest 2-3 tańszy, nie dziwne że im średnio zależy na wspieraniu go Big Grin

Podziękowali: sky02
Odpowiedz
#5
Ciekawe czy rozwiązali problem z przegrzewaniem się. Przy mniej grzejących się układach (pi 2 i pi 3) radiatory (zamontowane dodatkowo) nie dawały rady gdy temperatura otoczenia była w okolicach 27C. Oryginalnie na płytce nadal nie ma nawet radiatorów.
Odpowiedz
#6
Obawiam się że nie , gdyż nowy procesor potrzebuje więcej mocy.
Do pi3 kupiłem fajną obudowę z radiatorami i wentylatorem za grosze.
Temperatury trzyma na poziomie 51 stopni.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W 10 dni od zakupu była już u mnie
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Z tego co niektórzy piszą pod libreelec w idlu potrafi mieć 70 stopni Sad 
Może coś poprawią jakąś aktualizacją ale na zbyt wiele bym nie liczył.

Można już zamawiać obudowę pasywną:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Do starszych wersji chińczycy mieli też swoją wersję, może zrobią i do PI4 :

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

w tej od chińczyka miałem RPI3b nawet extremalnie podkręcona nigdy nie miała wiecej niż 60 stopni Big Grin

Ciekawi mnie jakie efekty można by uzyskać na PI4 w takiej obudowie z podkręconym CPU do 1.7GHZ przy odtwarzaniu Netflixa...
Na razie nikt się nie chwali, może poszło by 1080p.
Odpowiedz
#8
Tutaj By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. jest obudowa z wentylatorem.
Odpowiedz
#9
Jest już podobno jakaś testowa wersja Xbiana działająca na Raspberry pi 4b
Czy ktoś z forumowiczów miał okazję potestować?
Odpowiedz
#10
Wersja 4GB w całkiem dobrej cenie, jak by ktoś potrzebował:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Kupowałem w tym sklepie model 3b+ , bardzo szybka wysyłka - najpierw przesyłka poleciała do Francji i z tamtąd do Polski w sumie 11 dni od zamówienia była u mnie  Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości