Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool KM9 Pro - wasze zdanie/opinia
#41
Podsumowując miesięczne korzystanie z Mecool KM9Pro 2/16 GB. Pudełko fatalnie łączy się u mnie po WIFI ma tylko 2.4 GHz. Natłok w powietrzu innych sieci (blok mieszkalny...) Korzystam z UPC do 150 Mb/s. W teście speed pokazuje szybkość do 1 Mb/s max. Więc KODI leży. Często zrywa połączenie internetowe. Inne urządzenia w domu po WIFI pracują do 40 Mb/s. Router od UPC to Connect Box. Jestem średnio - zielony w tych kwestiach. Pudełko służy do oglądania filmów. Chciałem korzystać z odtwarzacza zainstalowanego domyślnie na pudełku okazało się że nie obsługuje DOLBY AUDIO. Więc często w filmach jest brak dźwięku. Trzeba było doinstalować VLC. Z mojego subiektywnego punktu widzenia odtwarzacz zainstalowany domyślnie był lepszy bo miał prosty interfejs do przeglądania zawartości dysku USB. Z poziomu VLC tak nie jest. Do kompletu pendrive na którym przenosiłem filmy z komputera nagle Mecool uznał za uszkodzony choć w kompie działa ok. Więc:
1. Mecool KM9Pro nie ma androida 9.0 tylko Android TV to duża różnica dla niedoświadczonego użytkownika...
Np. Nie założysz wygodnie aplikacji Orange TV GO, Eleven Sports, brak w sklepie Google android tv aplikacji przeglądarki internetowej Firefox, Opera...
2.U mnie WIFI działa słabo - nie wiem czy to wina pojedynczego egzemplarza
3.Potrzeba doinstalowania odtwarzacza filmów - zainstalowany czasem wyświetla komunikat DOLBY AUDIO - w filmie wtedy jest brak dźwięku...
4.Brak programu typu Total Commander - trzeba doinstalować w ATV jest FC...
U mnie tyle ...
Ps. Piszę te obserwacje z punktu widzenia użytkownika słabo chcącego modyfikować zakupiony sprzęt...
Odpowiedz
REKLAMA:



#42
i kolejna aktualizacja ... Używam go już pół roku. Jako programu do odtwarzania filmów używam KODI 18.5. Doszedł kolejny problem filmy o wadze tak powyżej 5 GB zaczynają się zawieszać. Sprawdziłem też na VLC - to samo. Czyli problem z urządzeniem a nie z KODI 18.5. W kodi po uruchomieniu pokazuje zajętość pamięci w spoczynku 1 GB czyli 50%. Myślę sobie że pudełka box tv z pamięcią 2 GB to za mało... Największy film jaki uruchomiłem to 10 GB. Pudełko zrobiło restart tak z 3 razy w trakcie oglądania...
Odpowiedz
#43
Zainstaluj może Coreelec na kartę pamięci - to zobaczysz czy też będą takie akcje z zawieszaniem.
Urządzenie które nie potrafi odtworzyć filmu z pena to tylko za okno wywalić Big Grin
Odpowiedz
#44
@belin12 z czego odtwarzasz te pliki wideo 5GB?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#45
(28-12-2019, 06:29 PM)mjw napisał(a): @belin12 z czego odtwarzasz te pliki wideo 5GB?

Z dysku zewnętrznego 2.5 cala... 320 GB, i przy okazji wraca temat pendrive. Może znasz odpowiedz dlaczego pendrive nie zawsze jest widziany przez pudełka box tv - format pendrive exfat, wielkość tak do 64 GB. nie tylko u mnie to zjawisko występuje... Mam pendrive 64 gb toshiba. Działa na kompie format exfat. Na pudełku pojawia się komunikat uszkodzony pendrive.
Odpowiedz
#46
A co daje ten exFat względem zwykłego NTSF ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#47
Tak jak poradził @mjw zainstaluj CoreElec a box dostanie drugie życie Smile Mam MiniMX z S905 sprzed 4 latach a nie gorzej sobie radzi z filmami niż MiBox Smile
Odpowiedz
#48
(28-12-2019, 06:44 PM)jon1022 napisał(a): A co daje ten exFat względem zwykłego NTSF ?

Wygodę... czasami są urządzenia które nie zapłaciły Microsoftowi za korzystanie z NTFS... Dotyczy korzystania z systemów LINUX i OSX. Za stroną techniczny.net :

" * "  Jest przy NTFS...
Dodana w powyższej tabeli gwiazdka oznacza, że dana możliwość jest możliwa po instalowaniu dodatkowego oprogramowania. Oprócz tego można z niej wyciągnąć następujące wnioski:
  1. Jeżeli w grę wchodzi przenoszenie danych wyłącznie między komputerami z systemem Windows - najlepszy będzie NTFS.
  2. Dodatkowo odczyt NTFS wspierany jest na wszystkich popularnych systemach operacyjnych. Zapis można osiągnąć instalując dodatkowe programy lub uruchamiając domyślnie wyłączone opcje.
  3. Do przenoszenia plików między komputerami z Windows i OS X idealny będzie exFAT. Nawet gdy w grę wchodzi okazyjny transfer do komputerów z Linuxem.
  4. Mając pewność, że pliki nie będą większe niż 4 gigabajty - uniwersalny, choć niezbyt nowoczesny będzie FAT32. Windows nie sformatuje jednak partycji większej niż 32 gigabajty - spada wtedy wydajność.
Odpowiedz
#49
Pytam bo z moich testów wynika że żaden z dwóch tv samsunga w domu tego nie wspiera Big Grin 

Podobnie jak stacjonarny odtwarzacz ASus oplay mini...
Odpowiedz
#50
Dlaczego nie sformatujesz pendrive na ntfs? Dysk bez zewnętrznego zasilania pobiera prąd z boxa. Lepiej korzystać z dysku, który ma swoje zasilanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości