Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool KM9 Pro - wasze zdanie/opinia
#1
Siemka,
planuje zakup Mecool KM9 Pro ze sklepu Gearbest. Wiem, że niektóre osoby na forum już mają/miały tego boxa więc pozwolę sobie zadać kilka pytań.
1. Czy jest coś co jeszcze nie działa oprócz Netflixa?
2. Czy chromecast działa tak samo jak na Mi Boxie?
3. Czy są z nim jakieś problemy?
4. Przy przy włączonym HDMI-CEC telewizor automatycznie przełączy się na wyjście HDMI od boxa po wykryciu aktywności? Mój telewizor to Philips. Przed aktualizacją Mi Boxa do oreo fajnie do działało. 

W razie czego to jakiego boxa polecacie jako alternatywę? Nie interesuje mnie Mi Box. Dla mnie jest przereklamowany. Kupiłem rok temu Mi box 4k i jest problem z pilotem, iptv lekko szarpie. Kupiłem tydzień temu Mi Box S z myślą, że to był błąd mojego egzemplarza ale nadal to samo. Przy oglądaniu IPTV lekko szarpie obraz co jest męczące dla oczy, zwłaszcza przy oglądaniu meczy piłkarskich. 

Z góry dziękuję za pomoc Big Grin!
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ja od kilku dni testuje Beelink gt1-a, w porównaniu do poprzedniego boxa czyli mecoola m8s pro l wydaje mi się że oprogramowanie jest trochę stabilniejsze. W mecoolu często pojawiały się błędy systemu i był nieraz problem po wybudzeniu, choć wiele tv boxow ma z tym problem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
(07-07-2019, 08:58 PM)steafnio2340 napisał(a): Ja od kilku dni testuje Beelink gt1-a, w porównaniu do poprzedniego boxa czyli mecoola m8s pro l wydaje mi się że oprogramowanie jest trochę stabilniejsze. W mecoolu często pojawiały się błędy systemu i był nieraz problem po wybudzeniu, choć wiele tv boxow ma z tym problem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Beelink gt1-a ma wbudowanego chromecasta?
Odpowiedz
#4
Wbudowany de facto chyba jest, ale niestety nie działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
Mam ten box i będzie niedługo recenzja i mogę ci powiedzieć co i jak,
1. Netflix działa w SD poprzez wtyczkę do Kodi,
2. Chromecast nie działa ale jest miracast i też działa castowanie na YouTube,
3. Nie zauważyłem problemów, wyszukiwanie głosowe działa, sam box jest szybki mam wersję z prockiem s905x2 i 4GB RAMu,
4. Mój philips po uruchomieniu boxa przełącza się na hdmi lub włącza telewizor razem z boxem.

Jak chcesz coś więcej wiedzieć to pisz. Mi Box nadaje się tylko dla zakładników Netflix'a.  Shy
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
(08-07-2019, 12:00 PM)mjw napisał(a): Mam ten box i będzie niedługo recenzja i mogę ci powiedzieć co i jak,
1. Netflix działa w SD poprzez wtyczkę do Kodi,
2. Chromecast nie działa ale jest miracast i też działa castowanie na YouTube,
3. Nie zauważyłem problemów, wyszukiwanie głosowe działa, sam box jest szybki mam wersję z prockiem s905x2 i 4GB RAMu,
4. Mój philips po uruchomieniu boxa przełącza się na hdmi lub włącza telewizor razem z boxem.

Jak chcesz coś więcej wiedzieć to pisz. Mi Box nadaje się tylko dla zakładników Netflix'a.  Shy

Czy z tym boxem będę miał możliwość słuchania muzyki przez spotify tak jak na chromecast? W mibox miałem tak, że na telefonie w spotify mogłem sobie wybrać go jako urządzenie do odtwarzania nawet jak spotify nie był włączony na miboxie.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(08-07-2019, 12:00 PM)mjw napisał(a): Jak chcesz coś więcej wiedzieć to pisz. Mi Box nadaje się tylko dla zakładników Netflix'a.  Shy

Ja bym raczej napisał że nadaje się dla tych co chcą być pewni działania podstawowych apek multimedialnych i wsparcia ze strony producenta Smile Nie wiem co wam tam nie działa na MiBox ale.mi działa wszystko + plus to co na innych boxach nie działa Smile

Wg opisu na stronie sprzedawców box jest certyfikowany przez Google więc chromecast chyba powinien działać, ma działać jakiś Google cast. Nie wiem czy to to samo Smile
Odpowiedz
#8
Fakt chromecast działa w tymże, pomyliło mi się z innym...
Castowanie Spotify też będzie działać.

Ja dziękuję za takie wsparcie Smile mi box się chowa do innych urządzeń ale co kto lubi Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
No i należy wspomnieć, że Mi Box od niedawna wspiera automatyczne odświeżanie (tak jak Nvidia Shield), czego większość boxów, w tym Mecool KM9, nie robi.
Odpowiedz
#10
Witam,

mam Mecool KM9 Pro od miesiąca - wcześniej przez miesiąc miałem Mi Boxa S. Pozbyłem się Mi Boxa bo średnio dwa razy dziennie trzeba było go odłączać od zasilania - po uruchomieniu kilku aplikacji wieszał się lub potrafił przycinać np. na YouTube. Mecool takich problemów nie ma - z działania jestem bardzo zadowolony. Minusem zasadniczym jest brak Netflixa. Drugim minusem jest fakt, że nie działa mi tabletowa wersja nc+go, która działała na Mi Boxie. Obecnie nc+go uruchamiam w przeglądarce na komputerze i przesyłam przez chromecast. Ogólnie jestem raczej zadowolony - jeżeli dogadaliby się z Netflixem byłbym zadowolony w pełni.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości