Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vu+ / enigma2 client
#1
Witam, jestem posiadaczem dystrybucji Arch'a (Manjaro) i poszukuję pliku .zip z wtyczką pvr tak, bym mógł połączyć domowy dekoder z komputerem/laptopem . Posiadam dekoder na Enigmie2 i raz udało mi się uruchomić ten dodatek, lecz został przeniesiony do AUR Repository i obecnie wylewa mi błedy podczas instalacji. Przeszukałem masę stron/for/tutoriali i nie potrafię sobie z tym poradzić. Archa posiadam z powodu leciwego hardware'a na PC i Kodi śmiga właściwie bezproblemowo na takiej konfiguracji, problemem jest jedynie brak możliwości oglądania światła w dekoderze. 
Dodam, że nie można zainstalować bezpośrednio z Kodi żadnego klienta PVR, ponieważ zwyczajnie Kodi nie ma takowej zakładki. Nieudane próby z innymi klientami PVR "odkryły" tą kategorię, lecz nadal nie można niczego zainstalować z poziomu xmbc

Może ktoś miał podobny problem?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(30-06-2019, 07:20 PM)ralph522 napisał(a): Witam, jestem posiadaczem dystrybucji Arch'a

Proponuję LibreElec uruchamiane z pendrive. Tam będzie działać bezproblemowo.
Odpowiedz
#3
sudo apt-get install kodi-pvr-vuplus

Też próbowałeś?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
Witam. Dzięki Panowie za odzew! Smile

@mjw próbowałem analogicznie poprzez pacmana, nie idzie nic z tym zrobić. wywala mi błąd poczas instalacji


-- Configuring incomplete, errors occurred!
See also "/home/.../kodi-addon-pvr-vuplus/src/pvr.vuplus/build/CMakeFiles/CMakeOutput.log".
==> BŁĄD: Wystąpił błąd w build().
    Przerywam...
https://pastebin.com/PNH9XLGb <- Log CMakeOutput dla zainteresowanych - osobiście nie znalazłem totalnie niczego, co mogłoby nakierować na rozwiązanie problemu z wtyczką.


@jerzyk17
Cytat:A to czytałeś?
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Cały temat, również Twoje jak i mjw rady, niestety nadal cisza.
Odpowiedz
#6
może inna opcja ?
możesz zrobić dual boot skoro to pc libreelec od milhouse,co prawda troche marna opcja bo stracisz wszystko a moze i nie zalezy co zrobisz

1).libreelec z pendrive nic nie stracisz uruchamiasz z pendrive

2).dual boot tu stracisz wszystko instalujesz libre na dysku teraz na pena musisz zainstalować gparted i zabotowac + zmniejszyc partycje libreelec
ale nie dotykając partycji 512mb tylko pozostałość,teraz pomniejszoną partycje formatujesz pod linuxa nie pamietam co tam jest ext4 czy 3
instalijesz linuxa ustawiasz dual boot i chyba to tyle,wtedy raczej wszystko bedzie dzialać.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Możesz jeszcze w takim razie dodać sobie listę m3u do playlist loader z tym, że nie będziesz mieć epg. Chyba, że pvr simple client masz wtedy będzie epg ale nie będziesz mógł nagrywać.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
Jeżeli żadna wtyczka nie działa na Arch to zostaje LibreELEC uruchamiany z pendrive. Albo dołożyć jakiś drugi dysk i zainstalować LibreELEC na drugim dysku. Można też na drugim dysku zamiast LibreELEC zainstalować Lubuntu 16.04. Lekka dystrybucja na stare komputery.
Po instalacji zrobić aktualizację:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
i po tym zainstalować Kodi i dodatki.
Lubuntu korzysta z pakietów Ubuntu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości