Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zwiększyć prędkość na Wifi w Boxie?
#31
Wczoraj miałem awarię Vectry - pierwszą od... nie wiem. Pingi rzędu 120... prędkość 2,64 Mbps - z tego się nie da korzystać.
@Markra - pamiętaj że przez wifi nigdy i tak nie dostanie 100% tego co daje dostawca...
ja na kablu mam teraz 98Mbps - w umowie jest do 100 Mbps - jak na kablu dostaję to co mam, to na wifi dostaję max 70Mbps - mimo dobrego routera i dobrych anten - zawsze sa straty.
Także jak z tych 10Mbps (których i tak nie ma) dostanie 6-7Mbps to owszem - wyrwie mu boxa ze ściany... ale kodi dalej będzie męczarnią.
Czekać do września, w międzyczasie założyć ogródek i siać pomidory Wink
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#32
Polecam zrobić pomiary na 5ghz
Przy odpowiedniej konfiguracji jest kosa idzie jak kabel
Tylko trzeba oddzielnie zrobić 2.4 i 5
Odpowiedz
#33
U mnie na 5Ghz max wyciągam ~240Mbps gdzie przy kablu mam ~970Mbps więc zostaje przy kablu. Oczywiście to prędkość do serwera NAS.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#34
Pierwsze pytanie. Czy router kopera obsługuje 5Ghz? Jeśli nie, to musi kupić nowy. Do prędkości 10Mbps. a ponoć zakup nowego żeby zrobić mostek wifi jest nieopłacalny ( koszt 50-100 zł). I dalej wifi nie da mu tych magicznych 10Mbps. Nigdy wifi nie da tyle ile router dostaje ma wejściu.
Natomiast kabel to koszt 20-30 zł, troszkę pracy żeby puścić go przy ścianie. I dostanie to, co router jest w stanie dać.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#35
Ok wyczerpaly mi się argumenty zostało czekać na nowego dostawcę
Koperowi życzę wytrwałości i cierpliwości do tej prędkość

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#36
@Markra - ale twoje argumenty są ok - tylko że nie w tym przypadku. Sam rozważałem dorabianie anteny u siebie, ale kabel okazał się prostszymi i solidniejszym rozwiązaniem. Tu musimy wziąć pod uwagę też to, czy koper da radę bawić się lutownicą, rozkręcać boxa itp itd. To co dla mnie i dla ciebie jest łatwe, dla innego usera niekoniecznie jest przystępne.
Poza tym - jak wejdzie nowy dostawca - to niech zamontuje swój sprzęt w lepszej lokalizacji. Na pewno nie będzie tego robił na kablach starego dostawcy, tylko sam będzie robił instalację. A wtedy można pokombinować i zmienić ustawienie sprzętu na korzystniejsze, np. zmniejszające ilość prac koniecznych do połączenia kablem boxa. I zamiast 20m i ciągnięcia kabla pod dywanami i szafkami może wyjść 5 m i jedna dziurka w ścianie.
Niestety - koper się związał z super dostawcą na 2 lata... i tego się ominąć nie da. Chociaż w regulaminie tego dostawcy nie widziałem żadnych zapisów o zerwaniu umowy... Może wizyta u rzecznika praw konsumentów coś by pomogła? Może da się znaleźć jakieś rozwiązanie żeby rozwiązać tę umowę.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#37
Jak ma w umowie określone minimum jakieś tam i nie jest to spełnione jest to podstawa
Jak jest prędkość ale rwie to też może próbować
Z doświadczenia wiem że walka z dostawcą to nie jest łatwy temat ale da się


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości