Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Kodi 18.3] OpenSubtitles + VPN (IPVanish) + RealDebrid = brak napisów
#1
Cześć, natrafiłem na problem niemalże patologicznej natury związany z wymienionym w tytule wpisu zestawem narzędziowym.

Po prawidłowym aktywowaniu wtyczek URLResolver, ResolveURL oraz OpenSubtitles (login i hasło) w Kodi, skonfigurowałem połączenie VPN na moim FireSticku 4k, aby móc wygodnie korzystać np. z pluginów Exodus Redux, czy Magic Dragon.

Jeśli łączę się z polskimi serwerami VPN (IPVanish), zachodzą 2 warianty sytuacyjne:
a) RealDebrid uznaje mój adres IP za zblokowany (weryfikacja na: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.-debrid/vpn), więc oglądanie jest niemożliwe,
b) RealDebrid działa fantastycznie, szybko i przyjemnie, natomiast wtyczka OpenSubtitles zgłasza brak logowania i nie pobiera napisów.

Jeśli jednak połączę się z serwerem VPN w obcym kraju, np. tym za Odrą to co prawda za równo RealDebrid działa prawidłowo, jak i OpenSubtitles loguje się bez problemów, jednakże zamiast streamingu mam pato-streaming.

Początkowo wydawało się to niemożliwe i straciłem całe popołudnie na przeinstalowanie Kodi, próby wielokrotnego logowania w OpenSubtitles itd. natomiast przyczyną problemu wydaje się być jakiś mechanizm wykrywania "botów" przez OpenSubtitles. Test ten jest całkowicie powtarzalny, za każdym razem z tym samym efektem końcowym - niezależnie od urządzenia (testowałem jeszcze laptop i ipad).

Macie pomysł jak obejść problem z logowaniem do OpenSubtitles przy użyciu wtyczki Kodi, podczas połączenia z polskim serwerem VPN? Gdyby OpenSubtitles prawidłowo wczytywał napisy, to mógłbym wybrać sobie jakiś konkretny serwer IPVanish w Polsce i zgłosić pulę IP do real-debrid z prośbą o odblokowanie.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Zasadniczo po co korzystać z VPN jeśli korzystasz z Real-Debrid? Włącz https w RD i ISP nie przechwyci twojego ruchu - co oznacza, że jesteś bezpieczny.
Dawno nie korzystałem z OpenSubs bo wygodniej mi z NapiProjekt Katalog.

Dodatkowo ta wtyczka nie wymaga logowania, może to pomoże: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Nie przechwyci ruchu, chyba, że odszyfruje połączenie z dns, wtedy rozpozna domenę, której adres starasz się uzyskać. VPN jest najlepszym rozwiązaniem imo.
Odpowiedz
#4
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości