Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w w wyborze TV Box
#21
Niewolnikiem Netflixa nie jestem bo na upartego mam wbudowane w TV więc to mała strata. Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
Witam. Planuje kupić tv-boxa(myślałem o Beelink GT-King Pro ). Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to kwota do 600zł(może być trochę więcej). Zależy mi aby jak najdłużej było wsparcie . Głównie chodzi mi o oglądanie filmów na kodi, dla dzieci Youtube. Dobrze było aby było wyjście optyczne a co za tym idzie w miare dźwięk dobry ;p . Myślałem o boxie na androidzie, ale jeśli uważacie że laik sobie poradzi CoreElec to może coś w ten deseń. Wszystkie pomocne porady i opinie mile widziane Smile
Odpowiedz
#23
Jeśli zależy ci na wsparciu to tylko NVIDIA shield ale kosztuje trochę więcej niż twój budżet. Z tańszych Mi Box najlepiej wersja starsza bez S o ile nie przeszkadza ci 8GB pamięci wbudowanej. Jeśli tylko do Kodi to albo box z 2GB ramu na chipie S905X i wgrać Coreelec na kartę pamięci albo z androidem i chipem S905x2 (np Beelink GTmini-A) który jest mocniejszy ale Coreelec też można na nim uruchomić. A jak już top of the top to Beelink GT King Pro ale moim zdaniem to przerost formy nad treścią, w dodatku support gorszy a nie wiele tańszy niż NVIDIA Smile
Odpowiedz
#24
Dzięki. Poczytałem trochę i wybór raczej padnie na nvidia shield. Ponoć ma wyjśc za niedługo wersja na rok 2019. A narazie będę próbował wrzucić linuxa na mojego openhour chameleon. Jakby ktoś wiedział jaką wersje linuxa pod tego boxa to proszę priv Smile
Odpowiedz
#25
1) Beelink GT Mini-A
- Android 8.1
+ ładny
+ cena

2) Mecool KM9 Pro
+ Android 9 certyfikowany
+ cena
- średnio przystojny

3) Odroid N2
+ S922X
- Android nie wiadomo
- brak pilota (CeC w moim LG może nie działać)
- cena
- brzydal największy

Biorę po 500zł od każdej z drużyn i słucham Państwa!  Big Grin



Pytanie dodatkowe - używacie do czegoś Android TV? Grać nie będę, Netflixa i HBO mam w WebOS, Youtube niby też w TV.
Na tv box chciałbym głównie używać Kodi, korzystać z domowego serwera Plex, ale w sumie Chromecast mógłby być przydatny.
Nie wiem, co jeszcze mógłbym na Androidzie robić.
Odpowiedz
#26
Dlaczego cec ma ci nie działać? Dawno nie widziałem tv w którym by nie działał. Nawet w 8 letnim Samsungu teścia działa..
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Odroid n2 wersja CoreELEC według mnie najlepszy wybór Smile

Dlaczego taki wybór:
- CE to świetny system, 
- świetne wsparcie,
- mega szybki sprzęt,
- duże możliwości uruchamiania w tle usług, jak plex, tvheadend itp


HDMI CEC na bank będzie działać, a jeśli nie to każdy pilot na BT czy radiowy za parę € zrobi robotę. 
Jedynie co mnie przeraża to cena ale jeśli nie jest dla Ciebie problemem to będziesz miał sprzęt na kilka dobrych lat.

Beelinka też mam z tej listy i działa fajnie ale to sprzęt dla osób, które nie lubią grzebać zbytnio i potrzebują nieszczęsnego Netflixa.

W mecoolu działa chromecast w beelinku nie. Dla mnie to niepotrzebna funkcja. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#28
Odpowiedz
#29
Chodzi mi o tę wersję: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jest to pakiet z obudową, kartą pamięci. Co do zestawu to możesz wybrać jaki chcesz i spokojnie wersja 2GB też by wystarczyła i w zamian karty wybrać eMMC.
Bardzo mało korzystam z Androida. Wole CE na boxie. Na dekoderze mam OpenATV i HDMI CEC działa z moim philipsem.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#30
Jak zależy ci głównie na Kodi to bierz tego By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. za grosze, dokup szybką kartę 32GB (nie wiem czy więcej obsłuży) i postaw na nim Coreelec. Będziesz zadowolony Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości