Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
Witam prosze wskazac odpowiedni zestaw jaki kupic zeby wszystko dzialalo dlugosc diod led to 460cm zlaczki zasilacz itd ja jak cos zamowie to zazwyczaj nie to co trzeba dziekuje przepraszam za klopot
Odpowiedz
REKLAMA:



Dowolny , z taśmą 5m.

Nie mam pojęcia co znaczy to co zamawiam to to co nie trzeba
Nie wiadomo co zamawiasz albo nie masz pojęcia jak podpiąć. To co w końcu zamówiłeś albo już masz ?
Odpowiedz
Cześć jeszcze nie zamówiłem bo miałem inny problem moja druga połówka stukla ekran w Panasonicu musiałem kupić nowy tv wlasnie przyszedł wybrałem model 75 cali Samsunga 75Q90t i teraz proszę o pomoc w wyborze zestawu do tego tv
Odpowiedz
Zmierz ile potrzebujesz i kup z metr więcej jakikolwiek zestaw na metry.

Gotowe zestawy są proste w montażu i tanie ale steruję nimi tylko box, są też bardziej złożone i droższe z kamerą ale pozwalają na ambilight z ekranu TV czyli działa na wszystkim co oglądasz.

Np. Govee od 200-500 zł. 

[Obrazek: XNsoHzbl.jpg]
Odpowiedz
(28-10-2019, 08:48 PM)Tomek napisał(a): Ponieważ temat cieszy się za..tym zainteresowaniem, to dla użytkowników coreelec wrzucam skrypt switch - pozwalający na przełączanie ledów jednym klawiszem - wcześniej były potrzebne 2
Plik hypswitch.py:
# -*- coding: utf-8 -*-
import xbmc
import os, sys, subprocess
op = subprocess.call(['hyperion-remote -l | grep \'componentId": "COLOR"\''],shell=True,stderr=subprocess.STDOUT)
if op == 0: # found
	xbmc.executebuiltin('Notification(Hyperion,Włączono podświetlenie,1000)')
	os.system("hyperion-remote -x")
elif op == 1: # not found
	xbmc.executebuiltin('Notification(Hyperion,Wyłączono podświetlenie,1000)')
	os.system("hyperion-remote -c black")
elif op > 1: # error
	xbmc.executebuiltin('Notification(Hyperion,error,1000)')


Witam
Ogarnąłem trochę i diody świecą.Tylko jak zrobić włącz wyłącz diody z jednego guzika na pilocie?
pozdrawiam
Odpowiedz
Witam.Przymierzam się do zakupu jakiegoś zestawu do ambilight do mojego Soniaka,pewnie będzie to Govee.Mam pytanie do tych którzy mają u siebie ambilight.Telewizor i ścianę dzieli około 40cm a ponadto ściana jest w kolorze ciemny turkusowy.Czy odległość od ściany ma znaczenie i ten dosyć ciemny kolor nie zepsuje efektu?
Dodam że podświetlenie będzie używane wieczorami i w nocy.
Odpowiedz
REKLAMA:



Ja ma w odległości ok 40 cm i ścianę jasna, efektu nie psuje. Nie mam pojęcia jak będzie na ciemnym kolorze.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Można przecież dopasować tło bez problemu by uzyskać prawidłowe kolory na ścianie.
Możesz też zrobić biały screen z ramek 
Tu akurat przykład ambilight dla rzutnika ale nie problem  zrobić taki pod TV 
[Obrazek: Zu3LNgZl.jpg]

Co do odległości to są różne zdania, zwykle nie ma znaczenia i im bliżej tym może być lepiej. Nie świecisz przecież na ścianę za TV, LED mają oświetlać  po bokach TV ścianę.
Tak samo LED wcale nie musi być montowany na TV !  Można go zamontować w ramce na ścianie, pod odpowiednim kątem nachylenia LED ( zwykle ok 30-50 stopni ) efekt wygląda nawet lepiej niż montowane na TV.

Montowałem na takich profilach, nie do szerokiego boku tylko krótszego 19 mm i kąt nachylenia led był 45 stopni by oświetlały tylko ścianę.
[Obrazek: xJn4DDTl.jpg]

p.s. Po zmontowaniu i uruchomieniu  cieszymy się efektem czekając na najnowsze wersje ambilight np. takie jak AmbiLux. Tongue 

[Obrazek: BnxnEqCl.jpg]
Odpowiedz
Czy warto kupować takie podświetlenie do bardzo dobrej matrycy VA LCD? Mój Soniak ma jasność 1000 nitów,pełne podświetlenie matrycy i kilka stref wygłaszania i powiem że w nocy ogląda mi się super a oglądam głównie wieczorem i nocą.Widać wtedy potencjał Dolby Vision i HDR.Obraz jest ostry i szczegółowy.
I tak się zastanawiam czy ambilight poprawia jeszcze ten efekt czy jest gorzej.
Odpowiedz
[Obrazek: 3h3DdmUl.png]

Jasność tv nie ma znaczenia, oświetlenie boczne mniej męczy oczy, nie masz punktowego ośwuetlenia z ekranu. Światło tworzy tylko scenerie, poszerza wielkość tła do obrazu z ograniczonej wielkości ekranu.
Ambilight ma oświetlać tylko ścianę a nie jak ekran oczy światłem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości