Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
Tak masz rację.Przekonałem się o tym na własne oczy bo już kupiłem i zamontowałem podświetlenie.Robi robotę przy wieczornych i nocnych seansach
Odpowiedz
REKLAMA:



Witam,
może jesteście w stanie coś podpowiedzieć. Zrobiłem sobie takie podświetlenie jakiś czas temu na KM5+Wemos D1mini + Hyperion NG. Wszystko śmiga jak należy. Dziś postanowiłem zrobić też rodzicom taką przyjemność, skompletowałem wszystko co potrzeba, tyle że z Arduino nano3. Problem polega na tym, że nie chce to z jakiegoś powodu działać. Wgrałem FastLED, zapisałem szkic. Odpala tylko sekwencję RGB i ciemno. W ustawieniach Hyperion ścieżkę wyjściową rozpoznaje prawidłowo ttyUSB0, po kliknięciu "ZIDENTYFIKUJ" też jest reakcja w postaci sekwencji RGB, z kolei dziennik wywala taki komunikat"  2022-10-15T17:31:34.897Z [LEDDEVICE] (ERROR) Device disabled, device 'adalight' signals error: 'Permission error while locking the device'. Zamiast boxa podłączyłem RPI 3B+, jest identyczna sytuacja. Spróbowałem też na UNO niestety dalej bez rezultatu, są identyczne objawy. Na Wemos D1 wszystko działa bez zająknięcia.
Może macie jakieś pomysły ????????
Z góry wielkie dzięki,
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Masz niewłaściwa konfiguracje podłączonego urządzenia albo brak sterowników USB.
Czasami to wina tylko skryptu wgranego. Zmieniaj na różnego typu skrypty.

Z Arduino już dawno zrezygnowałem przez podobne problemy na różnych urządzeniach, a to skrypt ni e działa to ciągle przerywa itp.
Zacznij od sprawdzenia czy dane w skrypcie i konfiguracja typu LED są prawidłowe.

Na twoim miejscu od razu zamienił bym na wemos  albo nodemcu i wgrał wLED jako sterownik.

Tego skryptu zwykle używałem :

Możesz spokojnie potem wykasować moje komentarza ( wszytko po // ) jak nie potrzebne by uprościć skrypt po skonfigurowaniu. Wink

#define NUM_LEDS 72           //  liczba  LED na taśmie
#define DI_PIN 6            // pin, do którego taśma jest podłączona
// #define CLOCK_PIN 13  // pin zegara, tylko dla 4 pinowych pasków

#define start_flashes 1      //  sprawdza kolory przy uruchomieniu ( 1 - włączone, 0 - wyłączone )

#define auto_bright 0        // automatyczna regulacja jasności do poziomu oświetlenia zewnętrznego
//  ( 1 - włącz jak jest czujnik światła w zestawie, 0 - wyłącz jak brak )

#define max_bright 166       // maksymalna jasność (0 - 255)
#define min_bright 0        // minimalna jasność (0 - 255)
#define bright_constant 500  // kontrast do  światła zewnętrznego (0 - 1023)
//im MNIEJ stałej, tym „ostrzejsza” jasność


//----------------------USTAWIENIA -----------------------

int new_bright;
unsigned long bright_timer;

#define serialRate 500000  // szybkość połączenia optymalna 115200, można więcej do 500 000, nawet 1 000 000. 
// Jesli jednak migają diody nalezy zmniejszyć w skrypcie i w tunerze ustawienia  np na 115200 !

uint8_t prefix[] = {'A', 'd', 'a'}, hi, lo, chk, i;  //słowo kodowe Ada do komunikacji

#include <FastLED.h>
CRGB leds[NUM_LEDS];

void setup()
{
  FastLED.addLeds<WS2812, DI_PIN, GRB>(leds, NUM_LEDS);  // Inicjalizacja paska LED 3 pin
  
  // FastLED.addLeds<APA102, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);  // Inicjalizacja paska LED 4 pin
  
  // Jeśli nie ma kolorów w kolejności zmieniamy GRB na inną kolejność !
  // Podczas uruchamiania miga na czerwono zielono  i niebiesko.
  // Można wyłączyć w  start_flashes na 0
  // Możliwe wpisy dla pasków LED
  // DotStars            // - AKA the APA102
  // Neopixel             //  - aka the WS2812B (also WS2811 / WS2812 / WS2813, also supported in lo - speed mode) - a 3 wire addressable led chipset
  // TM1809              // 4 - 3 wire chipset, cheaply available on aliexpress.com
  // TM1803              // - 3 wire chipset, sold by radio shack
  // UCS1903            //- another 3 wire led chipset, cheap
  // GW6205            // - another 3 wire led chipset
  // LPD8806 - SPI  // based chpiset, very high speed
  // WS2801 - SPI   // based chipset, cheap and widely available
  //  SM16716 - SPI // based chipset
  // APA102 - SPI    // based chipset
  // P9813                // - aka Cool Neon's Total Control Lighting
  // DMX                  // - send rgb data out over DMX using arduino DMX libraries
  // SmartMatrix    //  panels - needs the SmartMatrix library - https://github.com/pixelmatix/SmartMatrix
  // LPD6803 - SPI // based chpiset, chip CMODE pin must be set to 1 (inside oscillator mode)

  // Uncomment/edit one of the following lines for your leds arrangement.
  // ## Clockless types ##
  // FastLED.addLeds<NEOPIXEL, DI_PIN>(leds, NUM_LEDS); // GRB ordering is assumed
  // FastLED.addLeds<SM16703, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<TM1829, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<TM1812, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<TM1809, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<TM1804, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<TM1803, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<UCS1903, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<UCS1903B, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<UCS1904, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<UCS2903, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<WS2812, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // GRB ordering is typical
  // FastLED.addLeds<WS2852, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // GRB ordering is typical
  // FastLED.addLeds<WS2812B, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // GRB ordering is typical
  // FastLED.addLeds<GS1903, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<SK6812, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // GRB ordering is typical
  // FastLED.addLeds<SK6822, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<APA106, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<PL9823, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<SK6822, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<WS2811, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<WS2813, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<APA104, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<WS2811_400, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<GE8822, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<GW6205, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<GW6205_400, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<LPD1886, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<LPD1886_8BIT, DI_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);

  // ## Clocked (SPI) types ## dla 4 pin !

  // FastLED.addLeds<LPD6803, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // GRB ordering is typical
  // FastLED.addLeds<LPD8806, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // GRB ordering is typical
  // FastLED.addLeds<WS2801, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<WS2803, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<SM16716, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS);
  // FastLED.addLeds<P9813, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // BGR ordering is typical
  // FastLED.addLeds<DOTSTAR, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // BGR ordering is typical
  // FastLED.addLeds<APA102, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // BGR ordering is typical
  // FastLED.addLeds<SK9822, DI_PIN, CLOCK_PIN, RGB>(leds, NUM_LEDS); // BGR ordering is typical

  if (start_flashes) {
    LEDS.showColor(CRGB(255, 0, 0));
    delay(500);
    LEDS.showColor(CRGB(0, 255, 0));
    delay(500);
    LEDS.showColor(CRGB(0, 0, 255));
    delay(500);
    LEDS.showColor(CRGB(0, 0, 0));
  }

  Serial.begin(serialRate);
  Serial.print("Ada\n");
}

void loop() {
  if (auto_bright) {
    if (millis() - bright_timer > 100) {
      bright_timer = millis();
      new_bright = map(analogRead(6), 0, bright_constant, min_bright, max_bright);
      new_bright = constrain(new_bright, min_bright, max_bright);
      LEDS.setBrightness(new_bright);
    }
  }

  for (i = 0; i < sizeof prefix; ++i) {
waitLoop: while (!Serial.available()) ;;
    if (prefix[i] == Serial.read()) continue;
    i = 0;
    goto waitLoop;
  }

  while (!Serial.available()) ;;
  hi = Serial.read();
  while (!Serial.available()) ;;
  lo = Serial.read();
  while (!Serial.available()) ;;
  chk = Serial.read();
  if (chk != (hi ^ lo ^ 0x55))
  {
    i = 0;
    goto waitLoop;
  }

  memset(leds, 0, NUM_LEDS * sizeof(struct CRGB));
  for (uint8_t i = 0; i < NUM_LEDS; i++) {
    byte r, g, b;
    // читаем данные для каждого цвета
    while (!Serial.available());
    r = Serial.read();
    while (!Serial.available());
    g = Serial.read();
    while (!Serial.available());
    b = Serial.read();
    leds[i].r = r;
    leds[i].g = g;
    leds[i].b = b;
  }
  FastLED.show();
}
Odpowiedz
Dzięki przyjacielu, jutro zadziałam dziś już nie mam głowy. Dam znać co się na lęgło.
Pozdrawia.
Odpowiedz
(21-11-2019, 05:07 PM)Tomek napisał(a): Ja używam, wszak napisałem ten poradnik. Na s905x i na s905x2 nie mam problemów. Gdzieś na forum coreelec widziałem jednak podobny problem - poszukam i wrzucę.
Witam. Czy można uzyskać delikatnej pomocy? Wszystko podłączone, ledy policzone, ale totalnie nie włączają się one...
Odpowiedz
Same ledy policzone to nie wszystko. Trzeba wybrać właściwe urządzenie w ustawieniach, dostosować protokół i prędkość - Konfiguracja - urządzenia led

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



Konfiguracje robisz na laptopie czy kompie bez problemu przez przeglądarkę.

Opisy , tutoriale, wszystko co potrzeba do konfiguracji dostępne na forum Hyperion.NG. Praktycznie tylko on pozostał jako rozwijany i prowadzony na bieżąco projekt Ambilight dla Kodi i wielu różnych platform systemowych.

Podziękowali: Adrianwol00@interia.pl
Odpowiedz
[Obrazek: ads0b7ul.jpg]
Tutaj jak widać podłączenie:
Zasilacz podłączony do X96 Max Plus, do którego wpięty jest pendrive Samsung prawdopodobnie z Coreleec, kabel HDMI do telewizora oraz kabel USB-USB do rozdzielacza.
Z rozdzielacza idzie kabel USB do lightboxa i też do do karty przechwytywującej [grabbera?], a z grabbera idzie kabel HDMI do OUTPUT [wyjścia] splittera. W splitterze w drugi OUTPUT podpiąłem kabel HDMI do telewizora, a do INPUT [wejścia] podpiąłem konsolę PS4.  Do splittera jak widać jest też podpięty zasilacz.

Więc albo coś źle podłączyłem, albo nie umiem tego odpalić przez jakąś błahostkę.

Chodzi o to, że TV kupiłem razem z całym osprzętem do ambilight, czyli wcześniej był już skonfigurowany. Podłączyłem wszystko u siebie i jest problem z odpaleniem tego. To znaczy mam boxa X96 Max Plus, na którym jest wgrany Coreleec. Zalogowałem się do przeglądarki przez IP Boxa i cokolwiek bym tam nie zrobił - diody nie działają.  A na stronie IP Boxa nie miałem nigdzie "Baudrate" więc nie mogłem tego zrobić, natomiast tak jak wspomniałem u poprzedniego wlaściciela wszystko działało i było skonfigurowane. Od czego zacząć ? Te logi na zdjęciu to po różnych próbach odpalania więc mogą być nie do końca precyzyjne.[Obrazek: X2vcXBSl.png][Obrazek: r2mmcWcl.jpg][Obrazek: HhnQRepl.png]
Odpowiedz
czy istnieje szansa, ze coś źle podłączyłem...? czy bardziej przez to, że nie wiem, nie mam np. opcji ustawienia baudrate na stronie hyperiona? chciałbym to uruchomić chociaż na kawałek świąt.

przypominam, ze wcześniej to śmigało u poprzedniego właściciela. diody itd wszystko było ustawione na stronie hyperion więc nie wiem gdzie szukać problemu
Odpowiedz
W opcjach nie widać w ogóle przechwytywania pulpitu.
Sprawdź na stronie hyperiona czy masz włączone w ogóle urządzenie do przechwytywania pulpitu - hyperion - konfiguracja - źródła.    

Ba. Na ostatnim zrzucie masz w ogóle screen capturing disable

Połączenie zaś działa na tej zasadzie - przechwytywanie pulpitu czyli kabel HDMI z boxa do tv (przechwytuje obraz urządzenia na którym jest zainstalowany hyperion). Zaś rozdzielacz USB i graber i spliter to przechwytywanie USB że źródeł podłączonych do splitera- czyli w twoim przypadku z konsoli.
Dla ciekawości. Mam podobnie podłączone tylko przed spliter mam podłączony switch z hdmi-cec który sam przełącza źródła - podpięte 4 konsole - nawet to działa. W opcjach grabera można ustawić wykrywanie sygnału i wtedy się sam przełącza na światełko z usb
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości