Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
#61
Witam, mam problem z prawidłowym uruchomieniem całego zestawu. Hyperion nie wykrywa urządzenia LED. Nie wiem gdzie dokładnie tkwi problem, może będziecie w stanie podpowiedzieć. 

Zaczynając od początku:
Operuję na kupionym zestawie z Aliexpress: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.? (30LED/m - 5m)
Podłączam go do Odroida N2 z zainstalowanym Hyperionem 9.2.105 (2.0.0-alpha.8)

W PuTTY sprawdziłem połączenie i Odroid N2 widzi 'ttyUSB0':
[Obrazek: ixHImXIl.png]


Sama taśma ma podłączone zasilanie z dwóch stron (przy 5m jest to wskazane). Podłączenie wygląda identycznie jak na poniższym zdjęciu poza tym, że chińczykowy arduino box wpięty jest w gniazdo USB w Odroid N2:
[Obrazek: yjQWAt9l.jpg]

W Hyperionie ustawiłem /dev/ttyUSB0, nie ruszałem Baudrate:
[Obrazek: liSBSvbl.png]

W Dashboardzie Hyperiona nie wykrywa urządzenia LED:
[Obrazek: VARiceEl.png]

W samej taśmie LED brak typowej reakcji przy pierwszym podłączeniu, nie świecą się 4 diody. Przy zmianie Output Patha na ttyUSB0, raz na jakiś czas zaświeci się sekwencja RGB (tak jakby dostawała napięcie pierwszy raz) - poza tym, brak reakcji. Zmieniałem Output Path na auto i wtedy pokazywało status LED Device na zielono, jednak taśma LED nie świeciła się. 
Sprawdziłem starsze buildy hyperiona - na nich z kolei taśma co kilkanaście sekund odpala sekwencje RGB i na tym się kończy jej działanie.

Dodam tylko, że cały zestaw działa poprawnie po podłączeniu do PC (Ambibox). Kiedyś też już podłączałem w Odroidzie Yeelighta, czy też domowej roboty adalighta na WS2801 podłączonego do arduino i nie było problemów. 

Czy problem może być gdzieś w zestawowym arduino otrzymanym od Chińczyka? Jakiś gryzący się kod z hyperionem? Jeśli tak, to jak dokładnie sprawdzić jak zaprogramowane jest chińczykowe arduino?

Z góry dzięki za odpowiedź.


ROZWIĄZANIE

Problematyczny okzał się dołączony do zestawu kabel USB. Jest on uszkodzony. Po wymianie przewodu wszystko zaczęło działać prawidłowo.
Odpowiedz
REKLAMA:



#62
Czy działa wam Hyperion.control na 19.1 ? U mnie wyskakuje błąd braku modułu httplib2
Odpowiedz
#63
Bez problemu.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#64
Posiadam najnowszego Openelec'a na Beelinku GT King Pro. Hyperion Control wrzucam z zipa pobranego z Githuba niby pdo wersje 19. Mógłbyś podrzucić linka do swojej wersji ?


ERROR <general>: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                                    - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                                   Error Type: <class 'ModuleNotFoundError'>
                                                   Error Contents: No module named 'httplib2'
                                                   Traceback (most recent call last):
                                                     File "/storage/.kodi/addons/hyperion.control/service.py", line 4, in <module>
                                                       from resources.lib.connection import Connection
                                                     File "/storage/.kodi/addons/hyperion.control/resources/lib/connection.py", line 3, in <module>
                                                       import httplib2
                                                   ModuleNotFoundError: No module named 'httplib2'
                                                   -->End of Python script error report<--
Odpowiedz
#65
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#66
(08-04-2021, 06:01 AM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Dalej to samo. Muszę wykminić jak zainstalować ten httplib2
Odpowiedz
REKLAMA:



#67
A robiłeś update na ustawienia z kodi 18? Jeśli tak - to masz piekiełko zależności - nie da się tego łatwo ogarnąć - musiałbyś wejść w ustawienia - dodatki - zarządzaj zależnościami i tu grzebać.

Bo w addons.xml jest wywoływany:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#68
(09-04-2021, 06:49 AM)Tomek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

No własnie nie, robiłem czystą instalkę. Zainstaluje raz jeszcze i zobaczę
Odpowiedz
#69
(11-04-2021, 09:06 PM)hakerozo napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

No własnie nie, robiłem czystą instalkę. Zainstaluje raz jeszcze i zobaczęPo ponownym postawieniue Kodi 19.1 wszystko ruszyło. Albo był jakiś meksyk z zależnościami albo jakiś błąd przy wypakowywaniu. W każdym razie teraz wszystko już działa jak należy.
Odpowiedz
#70
Czy można w hyperiom ustawić godzinę załączania ambilight? Mam jasny pokój i nie chcę żeby ambilight było włączone cały czas tylko od momentu kiedy robi się ciemno na dworze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości