Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
#11
Zamówiłem i czekam, aż pan listonosz dostarczy. Porównam z moim Philipsem z Ambilight.

kiedyś się śmiałem z tego ale odkąd mam to nie wyobrażam sobie TV bez tego Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Hehe - moja żona ostatnio z kina przyszła niezadowolona - bo kolorki nie wyskakiwały za ekran...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#13
Mam i ja Smile Ale  jak zwykle przegiąłem. Taśma  5M 60LEDs Kit, to nie problem prawie metr w szpuli przykleiłem  do tv ogarnięte ograniczenie ilości diód. Szpula nie świeci. Problem jest w intensywności świecenia. Mam już 3 % i było 1% w ograniczeniach, a ledy dalej walą jak stroboskop. kierunki ustawienia dynamika ok. Tylko ta moc,jak to przytłumić ?
Odpowiedz
#14
Kupiłeś za mocny zasilacz do zbyt krótkiej listy... Gdzieś widziałem na githubie hyperion.ng podobna sytuację.
Oczywiście ilość diod ustawiona prawidłowo? Wg tego powinien sam regulować napięcie chyba
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#15
Co to znaczy za mocny zasilacz ? Moim skromnym zdaniem może podłączyć nawet 300W zasilacz i musi działać. Ważne jest tylko napięcie w wypadku większości taśm ciętych co diodę wynosi 5v , jakość zasilacza, długość przewodów między Arduino a taśmą (oraz ich jakość) najlepiej nie przekraczać kilkudziesięciu centymetrów.

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#16
Swoją opinię oparłem na tym co gdzieś czytałem, nieistety nie wiem teraz gdzie to czytałem - czy na githubie, czy na forum... Szukałem ale nie znalazłem.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Problem z regulacją jasności obstawiał bym w złej konfiguracji wsadu do Arduino. Może zły model taśmy zdefiniowany w programie.

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#18
Przepraszam za zamieszanie. Już wszystko jest ok. W kalibracji kolorów jasność miałem ustawioną na 100%. Jakoś to przegapiłem Smile Mieszałem procentami w Advanced Settings.
A taśma identyczna jak u Tomka 60/m , tyle tylko że jej nie ciąłem. Przykleiłem jak tu na monitorze.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
A resztę taśmy co została zwinąłem w szpulę i przykleiłem z tył TV. Może świeciło tak mocno na starcie bo ilość aktywnych led to 220 i jasna ściana za tv. 
 
Przechwytywanie
Odpowiedz
#19
Nareszcie podłączyłem wczoraj pod CoreELEC bo miałem podłączone do PC.
Ale mam 2 problemy:

  1.  Wydaje mi się, że kolory nie zmieniają się płynnie. Tzn widać jakby przycinało, może nie aż tak jak tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. ale jednak widać, że przycina. No chyba, że to normalne ale mam porównanie z Philipsem i oryginalnym Ambilight i tam jest płynnie. Nie mówię o opóźnieniu bo wiadomo, że na dokładce zawsze ono będzie.
  2. Po wyłączeniu boxa nadal święcą chyba ze 4 diody. Próbowałem kombinować z wtyczką hyperion-control ale jak wyłączę świecenie w menu to wali światło na zielono. Big Grin
Jakieś sugestie? Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#20
1. Z tym przycinaniem to może wina boxa ? - nie wyrabia ?
2. Jeśli chciałbyś by diody gasły razem z boxem to trzeba by było zmodyfikować wsad Do Arduino by sprawdzał czy istnieje połączenie z boxem i w momencie kiedy to połączenie znika wygaszal by diody. U mnie świeca się wszystkie diody tak jak przed wyłączeniem ale mam w gniazdku wyłącznik zasilania wykrywający wyłączenie tv i boxa a dodatkowo odcina mi ledy oraz wzmacniacz audio (w standby pobiera 15W :-) )

Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości