Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambilight na zwykłym boxie... [Coreelec]
#61
Witam, mam problem z prawidłowym uruchomieniem całego zestawu. Hyperion nie wykrywa urządzenia LED. Nie wiem gdzie dokładnie tkwi problem, może będziecie w stanie podpowiedzieć. 

Zaczynając od początku:
Operuję na kupionym zestawie z Aliexpress: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.? (30LED/m - 5m)
Podłączam go do Odroida N2 z zainstalowanym Hyperionem 9.2.105 (2.0.0-alpha.8)

W PuTTY sprawdziłem połączenie i Odroid N2 widzi 'ttyUSB0':
[Obrazek: ixHImXIl.png]


Sama taśma ma podłączone zasilanie z dwóch stron (przy 5m jest to wskazane). Podłączenie wygląda identycznie jak na poniższym zdjęciu poza tym, że chińczykowy arduino box wpięty jest w gniazdo USB w Odroid N2:
[Obrazek: yjQWAt9l.jpg]

W Hyperionie ustawiłem /dev/ttyUSB0, nie ruszałem Baudrate:
[Obrazek: liSBSvbl.png]

W Dashboardzie Hyperiona nie wykrywa urządzenia LED:
[Obrazek: VARiceEl.png]

W samej taśmie LED brak typowej reakcji przy pierwszym podłączeniu, nie świecą się 4 diody. Przy zmianie Output Patha na ttyUSB0, raz na jakiś czas zaświeci się sekwencja RGB (tak jakby dostawała napięcie pierwszy raz) - poza tym, brak reakcji. Zmieniałem Output Path na auto i wtedy pokazywało status LED Device na zielono, jednak taśma LED nie świeciła się. 
Sprawdziłem starsze buildy hyperiona - na nich z kolei taśma co kilkanaście sekund odpala sekwencje RGB i na tym się kończy jej działanie.

Dodam tylko, że cały zestaw działa poprawnie po podłączeniu do PC (Ambibox). Kiedyś też już podłączałem w Odroidzie Yeelighta, czy też domowej roboty adalighta na WS2801 podłączonego do arduino i nie było problemów. 

Czy problem może być gdzieś w zestawowym arduino otrzymanym od Chińczyka? Jakiś gryzący się kod z hyperionem? Jeśli tak, to jak dokładnie sprawdzić jak zaprogramowane jest chińczykowe arduino?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości