Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najbardziej opłacalny tv box
#1
Cześć!
Po pierwsze chciałbym się pochwalić swoim dorobkiem w kwestii sprzętu i testowanego przeze mnie softu.

Swoje doświadczenie z Kodi zacząłem z PC- dosyć mocna konfiguracja, bo 6 rdzeni po 3,5Ghz, 8GB RAM + r9 270x (2GB). Dołączyłem do tego pilot IR, do kupienia na popularnym serwisie aukcyjnym pod nazwą "X10"- polecam, bo ten gadżet można dowolnie konfigurować.

Ogólnie Kodi jest wyśmienitym środowiskiem do multimediów- przede wszystkim tv poprzez listy m3u no i oczywiście mnóstwo wtyczek wyszukujących linki do konkretnych produkcji... Ale Kodi to nie tylko PC!

Kiedy zorientowałem się, że istnieją całkiem fajne urządzenia do Kodi- kupiłem pierwszego TV Boxa- Emish x800 za ok 80zl - z 5GHz, 1gb/8gb, ale z prockiem rockship.

Marzyłem jednak o amlogic i CoreElec.
A więc box: KM5 (S905x 1gb)- zgrałem CE na internal i box chodzi jak rakieta! (Może oprócz wifi, chyba że zewnętrzna karta, np. USB lub LAN). Do tego konieczność zmapowania pilota...

Miałem już dość grzebania, więc wybór padł na Tanix Tx6 4/32. Miał obsługiwać 5GHz, super procek i 4gb. Tv z TiviMatik (Android 9) plus Kodi do wszystkiego. Ale problem mam z SPDIF- bo komputerowe głośniki nie wykrywają na Jack żadnego dźwięku. Coś tam czytałem, że jakaś przejściówka Coaxial- Chinch. rozwiązałaby sprawę, ale serio? 

Po prostu chce, żeby to wszystko działało. Spędziłem na Kodi i tv boxach już zbyt wiele czasu i stąd moja gorąca prośba o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Zależy mi na szybkości działania całego systemu - reaponsywność w tej materii to raczej ważna sprawa, najlepiej niech zajmie się tym amlogic (łatwiej wtedy k CoreElec).
Pamięć RAM to... Chyba 2 GB starczy? Chyba że ktoś ma 4Smile

Nooo i przede wszystkim sieć:
Wynajmuje mieszkanie, właściciele mają router Neostrady i 150Mbp/s w 5GHz na POCOPHONE F1. Jednak standardowa antenka pozwala w TV boxie na max 2tMbit/s.

Ogólnie proszę o podpowiedź odnośnie budżetowego tvboxa z dobrym prockiem (i koniecznie obsługa 4k), certyfikatem Netflix, 5Ghz lub ewentualnie dobry LAN, pilotem bez BT. Niby miBox S byłby super, ale nie wiem jak Android TV... A zależy mi na TiviMate, bo ma archiwum od teleelevidenieSmile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Możesz zamówić MiBox zwykły bez S z By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować., jest aktualnie w promocji za 49.99$. Nie uruchomisz na nim co prawda Coreelec ale moim zdaniem nie ma potrzeby. TV mate działa super. Netflix, HBO GO, Amazon Prime bez problemu i do tego całkiem dobrze działające Kodi. Mój działa po wifi, z routerem Xiaomi 3G łączy się na 300Mb/s przez dwie ściany także spokojnie wystarcza. Można podłączyć go kablem dokupując kartę sieciową na USB.
Odpowiedz
#3
Nie wiem czy lepszy by nie był Ematic niżeli MI 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

ja zakupilem beelinka mini-a 1 box po wieloletniej przerwie i jestem zadowolony ma wszystko co potrzeba (z tym że nigdy nie wiadomo kiedy padnie certyfikat bo oficjalnie go nie ma) na libre wszystko działa w 1080p hbo,netflix, 4k nie wiem brak odbiornika, @mjw pewnie wiecej by sie wypowiedział na temat 4k w tym boxie
Odpowiedz
#4
Jeśli masz telewizor 4K to zapewne masz wbudowaną apkę do Netflix więc olałbym powolnego mi boxa i kupił coś na czym możesz mieć dualboot z android tv i CE. Np wspomniany przez Jaca Beelink. Jeśli nie potrzebujesz androida i wystarczy CoreELEC to popatrzyłbym na Odroid N2 2GB RAM z CoreELEC. Fajny sprzęt z dużym wsparciem.

Na CoreELEC działa archiwum z teleelevidenie i to całkiem sprawnie. Ja używam ostatnio budżetowego Magicsee N5 MAX z CoreELEC i działa bez zastrzeżeń. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
No to i ja się wypowiem w temacie budżetowców na Coreelec.
Lecę na tym: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Można u mainfriendów dostać go taniej, ale tu mamy lokalną dystrybucję i świetny serwis (sprawdzone).
Nie ma certyfikatu Netflix, SPDIF działa idealnie - nie miałem boxa na którym by to tak dobrze działało (odcinanie dźwięku na hdmi itp itd)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#6
(13-10-2019, 03:38 PM)mjw napisał(a): Jeśli nie potrzebujesz androida i wystarczy CoreELEC to popatrzyłbym na Odroid N2 2GB RAM z CoreELEC. Fajny sprzęt z dużym wsparciem.

Dwa pytania do odroida-n2:
1) Czy jest do niego jakiś pilot?
2) Dlaczego to jest takie brzydkie? Smile

Ogólnie w rozważanych przeze mnie sprzętach ranking "urody" wygląda tak:
- Beelink GTmini-A (btw. widziałem coś, co nazywają GTmini-2 z S905X3)
- MECOOL KM9 Pro
- OSMC Vero 4K+
- MAGICSEE N5 Max (paskudny pilot)
... długo, długo nic
- Odroid N2 Smile

Może to głupie, ale jednak stać to urządzenie będzie gdzieś koło TV, na widoku.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Najlepiej jak jest zaczepione za telewizorem. Po co to oglądać. Zamiast osobnego kolejnego pilota, obsługuj pilotem od tv + ewentualnie yatse lub wali na komórce.
n2 do coreelec to klasa sama w sobie .
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#8
GTmini2 to chyba nie najlepszy wybór, nie bez powodu jest często sprzedawany taniej niż GTmini-A Smile
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
Jeśli masz w miarę współczesny telewizor (np. mój ma 5 lat) to ma na 99% funkcję HDMI-CEC (różnie zwana w różnych tv - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.) - wtedy pilotem którym na co dzień obsługujesz TV obsługujesz boxa. Nie muszą się widzieć (pilot-box), bo wszystko idzie kablem HDMI... U mnie box jest tutaj:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(mały ze srebrnym X) - nie ma szans żeby tam działał jakikolwiek pilot na IR
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości