Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd wyświetlania filmów 4K
#1
Kodi 18.4
Mam problem z wyświetlaniem filmów 4K, są bardzo jaskrawe i jakby wiecej kolorów troche maja, full hd i nizsze ida normalnie, być może to wina HDR gdzies czytałem i windowsa 10, ale nie wyczytałem jak to obejść.

Windows 10 64 bit
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(26-10-2019, 12:24 PM)zamek9 napisał(a): Kodi 18.4
Mam problem z wyświetlaniem filmów 4K, są bardzo jaskrawe i jakby wiecej kolorów troche maja, full hd i nizsze ida normalnie, być może to wina HDR gdzies czytałem i windowsa 10, ale nie wyczytałem jak to obejść.

Windows 10 64 bit

Ok problemem jest włączanie w Kodi system - odtwarzacz- video i tam wchodzimy w przetwarzanie...
gdy dam w "metoda przetwarzania" - DXVA tak sie dzieje włąsnie z obrazem, jak dam auto czy wszystko inne jest wszystko ok
do tego "zezwalaj na sprzetowa akceleracje " DXVA2  musi być wyłączone

z tym że te ok to też nie takie w porzątku bo różnicy miedzy filmami full hd a 4K nie ma żadnej, powiedziałbym nawet że full hd wyglądaja na ostrzejsze
Przy włączeniu na youtube filmu 4K i full hd jest duża różnica w "czystości i ostrości" obrazu na korzyść 4K  w Kodi nie ma żadnego

Jeszcze miesiąc temu miałem win 7 i Kodi 17.6 (kodi 32 bit a win 7 mialem 64 bit), wszystko latało jak w zegarku a 4K było prawdziwym 4K, teraz po zmianie systemu i nowej wersji Kodi ktora ma 64 bit, win 10 - 64 bit jest problem z wyświetlaniem 4K przez Kodi, tylko Kodi bo jak piszę na youtube różnice widac sporą więc problemów sprzetowych byc nie może
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości