Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dvbt i fm na kodi 18
#1
Video 
Witam,
jestem w trakcie konfigurowania swojego projektu radia samochodowego opartego na odroid c2 i systemie android. Działa to całkiem nieźle ale nie mogę sobie poradzić z konfiguracją dvbt i radia na tunerze RTL2832U. Sterowniki do niego zainstalowane bo sprawdzałem działanie na innych programach. Czy mógł by ktoś mi pomóc z konfiguracją tego ? Za ewentualną pomoc dziękuję Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Cześć,
ciekawy projekt, mógłbyś pokazać jak to działa i jak wygląda? Smile

Co do problemu to rozumiem, że inne aplikację widzą tuner, a Kodi nie?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Działa tak że w 35 sec ładuje się do kodi od podania zasilania. Użyłem do tego odroid c2(na razie z kartą sd sandisk 32gb extreme potem zamierzam dokupić emmc 16/32gb) suptronics x200 z wbudowanym zasilaczem, dac, wifi i modułem RTC do tego gps na usb, wzmacniacz 4x50w wspomniana karta RTL2832U, ekran 10.1 cala z dotykiem pojemnościowym z tableta (płytka sterująca ekranem i dotykiem zakupiona na alliexpres ) bt na usb, kamerka cofania i pilot z kierownicy poprzez kontroler zakupiony do modelu mojego auta .
Wszystko to ma być w moim samochodzie honda civic viii, z braku ciekawych urządzeń z dużym ekranem postanowiłem zbudować własne Smile.
Jak skończę to mogę wstawić zdjęcia i wideo jak to wszystko działa, ale powiem że śmiga całkiem szybko (jestem na etapie konfiguracji oprogramowania i zabudowywania ekranu do panelu radia a jeszcze mi zostało poskładać elektronikę).
generalnie to na yt jest wideo kogoś innego i widać jak to działa

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jeśli chodzi o sam wspomniany tuner dvbt/fm/dab to tak programy z andka zainstalowane widzą i obsługują a na kodi nie mogę tego skonfigurować, próbowałem ustawić TvHeadend ale nie mogę połączyć się z strona konf, wydaje mi się ze poradniki które znalazłem są trochę przestarzałe...
Odpowiedz
#4
Jeśli Kodi nie widzi to ciężko będzie to obejść. Jeśli udało Ci się zainstalować tvheadend to nie powinno być problemu z konfiguracją i dodaniem tunera oraz wystawienie go do Kodi z wtyczką klienta tvh.
Uruchamiasz androida a w tle działa pod linuxem Tvheadend? Jeśli tak to w tej samej sieci musisz wywołać ip i port 9981 aby otworzyć interfejs.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
(15-11-2019, 11:49 AM)mjw napisał(a): Jeśli Kodi nie widzi to ciężko będzie to obejść. Jeśli udało Ci się zainstalować tvheadend to nie powinno być problemu z konfiguracją i dodaniem tunera oraz wystawienie go do Kodi z wtyczką klienta tvh.
Uruchamiasz androida a w tle działa pod linuxem Tvheadend? Jeśli tak to w tej samej sieci musisz wywołać ip i port 9981 aby otworzyć inter
Aha myślałem że instaluję w kodi Tvheadend server i konfiguruję i mogę używać, nic dziwnego to moje pierwsze spotkanie z kodi Big Grin
Jak nie można inaczej to użyję aplikacji z androida bo można je wywołać z menu . Blush
Odpowiedz
#6
W Kodi na androida jest tylko klient a server musiałby chodzić pod linuxem w tle czyli dual os musiałbyś mieć co pewnie jest możliwe. Smile Tylko czy to gra warta zachodu jak tak jak mówisz możesz wywołać aplikację z Kodi. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Tak jak obiecałem piszę o postępach nad moim car pc. W ostatnim czasie szukałem dobrej aplikacji do dvbt i fm/dab+ co prawda w moim mieście Legnica z tego co wiem dab jeszcze nie ma ale jak już się pojawi to będzie możliwość odbioru bez problemu ;] A po ustawieniu tego wszystkiego i przetestowaniu zabrałem się za budowę obudowy do mojego car pc i dopasowywanie wszystkich części. Z racji ze jest to pracochłonny proces i nie zawsze wychodziło tak jak chciałem i musiałem poprawić parę rzeczy to zajęło mi to więcej czasu niż przypuszczałem. Następnie zająłem się przygotowaniem plastikowej obudowy z takiego samego radia jak moje które kupiłem jakiś czas temu na allegro za ułamek ceny gotowego plastiku pod zabudowę radyjek 2 din. Materiał czyli blacha malowana pozyskana z już nie potrzebnej obudowy komputerowej docięte nożycami do cięcia blachy marki dexter które ułatwiły mi bardzo obróbkę tego materiału. Następnie dopasowałem i przymierzyłem wszystko do siebie przymiarka komponentów zmiana sposobu montażu aby wszystko wyglądało schludnie i była możliwość zmiany miejsca położenia, dvbt otrzymał kabel 0,5m aby nie zasłaniał slotów usb, zamontowanie przedłużacza usb do gps z tyłu obudowy  bo to wygodne rozwiązanie Smile Przygotowanie wzmacniacza 4x50w klasy d (nie kupowałem nie wiadomo czego bo planuję wymienić nagłośnienie w aucie na lepsze więc po co lepszy na start Smile ), Pozostało mi zamontować ekran zaprogramować pilota/sterowanie przedniego panelu (na arduino) czyli pokrętło i 4 przyciski funkcyjne zrobić zawias i koniec można zakładać ;]
Co do zawiasów pewno wykorzystam jakieś z laptopa aby regulacja była płynna i zwyczajnie mam sporo części z całych starych uszkodzonych laptopów Wink

Link do zdjęć na moim gdrive:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#8
I takich ludzi to lubię i szanuje! Czekam na efekty finalny bo tak jak pisałem wcześniej zapowiada się całkiem sypatycznie.
Powodzenia! Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
Generalnie to już bym skończył ale nabawiłem się zapalenia oskrzeli  Confused i półtora tygodnia znikło ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości