Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool M8S pro W z ATV Nexus problem z internetem
#1
Witajcie

Zauważyłem dziwny problem z moim boxem.
przez długi czas używałem go wyłacznie do kodi i oglądania ulubionych seriali. mimo że miał swoje odchyłki to jakoś to szło.
Ostatnio jednak już mnie zaczął irytować i rozważałem zakup nowego jednak na forum znalazłem opis instalacji ATV Nexusa i tv box ożył :Big Grin
No i postanowiłem uruchomić Iplę. i tu zaczynają się schody.

Box jest podpięty kablem do routera. uprzedzam pytanie kabel okej, podpinam pod niego laptopa i mam normalnie down 80Mb/s od Oradża up 8 czyli jak w umowie. na boxie test internetu ping z 50 ms, down 35 Mb,  up ????? brak nie ma.

Wifi na lapku w tym samym miejscu 50 Mb, box się nie łaczy, widzi sieć, sygnał jakość dobra przy próbie połaczenia on nie widzi sieci.

Ipla melduje 976kb łacza i bład 100020.

Nie wiem czy to wina softu??? Mam Grudniową polecaną wersję Nexusa. 

Próba wejścia w głebsze ustawienia boxa to kuminikat że aplikacja przestała działać.

Próba połączenia z hotspotem zrobionym na telefonie też skończyła się tak samo, najpierw komunikat że złe hasło a potem że nie widzi sieci

Sorki wersja ROMu 20171017 v0619.

Zaczynam się zastanawiać czy to nie wina romu że down jest a uploadu brak. Jaką wersję romu Megandanza proponujecie??
Kombinowałem cała niedzielę z różnymi ustawieniami routera i boxa i już sam się gubię w domysłach czy to wina softu czy hardwaru. Ustawienia fabryczne też już zrobiłem więc nic zewnętrznego nie bruździ
Przegląd cen Boxów też juz mam za sobą Big Grin

Po wertowaniu wielu for internetowych wygnałem żonę na chwilę od telewizora i wgrałem rom 20171030 download 40mb wrócił upload 8 Mb. ale ipla dalej melduje prędkość łacza 976kb i błąd 100020.
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości