Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TV BOX z Dolby Vision
#1
Czy jest na rynku TV BOX z HDR DOLBY VISION ? Sheld 2019 tego niema.
Mam trzy boxy i HDR 10 oraz HDR 10+ są obsługiwane ale nie DV.

Czy jest na rynku box z obsługą YT VP9 profil 2 ? Producenci piszą, że obsługa jest ale w praktyce niema.
Na koniec pytanie o DOLBY TrueHD/DOLBY ATMOS. Jak wyżej.

moje boxy:
Mi Box S, Mecool KM3 i nowość Magicsee N5 Plus. Mam go dwa dni ale bardzo mi się nie podoba.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
A Nvidia Shield TV Pro (2019) tego nie ma?

w opisach jest mowa że obsługuje Dolby Vision...



By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
W opisach to wszyscy są mocni.
Oba linki prowadzą do opisów producenta przed sprzedażą.
Brak mi potwierdzenia użytkownika, że NETFLIX pokazuje logo DOLBY VISION. Podobny problem ma z YT VP9 profil 2.
Wielu pisało bzdury o wersji 2017, że ma DV. Jeszcze poszukam.

" Na dzień dzisiejszy shield tv nie odtworzy video z yt z HDR, wina jest brak obsługi kodek, i prawdopodobnie nigdy nie obsłuży nie istotne jest to czy jest to stary shield czy nowy tam siedzi ten sam procesor graficzny który nie ma obsługi tego formatu. "

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Skoro nawet N-vidia tego nie ma w swoim sprzęcie to moim zdaniem nie ma co liczyć że jakaś chińska firma krzak wykupi licencje na najnowsze bajery i kodeki.
nawet Netflix i Amazon w zwykłym 1080p to problem nie do przeskoczenia dla większości producentów tv boxów.
A co do VP9 to też raczej lepiej nie będzie poza googlem mało kto stosuje ten kodek.
Zresztą nawet samo google zaczeło już przechodzenie na nowy kodek AV1 - choć na razie w ogóle nie ma na rynku sprzętu który to dekoduje sprzętowo.
Odpowiedz
#5
Kilka bardzo poważnych błędów:
" ... nie ma co liczyć że jakaś chińska firma krzak wykupi licencje na najnowsze bajery i kodeki. "
Mi Box 4/S mają pełne wsparcie od NETFLIX 4K HDR czyli można. Mi Box S nie tanieje a volemen sprzedaży deklasuje konkurencję.

" A co do VP9 to też raczej lepiej nie będzie poza googlem mało kto stosuje ten kodek ". Ale Google to podstawa na całym świecie.
Mowa o odmianie VP9 profil 2. Strumień w tym kodeku zmienia ustawienia matrycy TV na HDR. Amerykanie opracowali najlepszy obecnie koder AV.
W koderach chodzi o to by na jak najmniejszym strumieniu pociągnąć treść 4K z Dolvy Vision i Atmos. Ma to NETFLIX na poziomie 15,5 Mbps. To jest mistrzostwo świata.
Co do Googla to nadal nie mogą wyjść z audio poza stereo.

Nawet tanie, niskie modele TV PHILIPS 2019 mają licencje na DV, ATMOS, VP9 p.2 i dts HD. 

Wklejam screeny jak wygląda obraz na TV bez DV i z DV.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

  
Odpowiedz
#6
Dostałeś odpowiedź. Jak nie ma shield to pewnie na razie nie mają inne TVboxy.
Shield to pudełko z 2015 roku (wersja 2017 hardwarowo to dokładnie to samo), więc ciężko żeby od tak obslugiwało bajery z po 2015 roku. W tamtym czasie było to pionierskie urządzenie tak dobrze wyposażone... ba nadal praktycznie bez konkurencji jeżeli chodzi o hardware i możliwości. Po 5 latach nadal nie mają się z kim i o co ścigać (super wypasionych materiałów których by Shield nie uciągnał pewnie jak na lekarstwo i mało kto ma na nie zapotrzebowanie), więc na nie dziwię się, że nie cisną.
Niestety nie ma urządzeń idealnych, tym bardziej jak konkurencja zerowa.
Mam Netflixa 4K i Shileda (2017), więc jak coś mogę sprawdzić, tylko podopwiedz dokładnie co i jak, Bo sama aplikacja netflixa pokazuje, że obraz jest 4K i dźwięk 5.1.


///EDIT
Dzwięk: Dolby Atmos, Dolby MAT, AC3 (Dolby digital), E-AC3 (dolbydigital + / DD+), DTS, DTS HD, AAC, Dolby TrueHD - dostępne są.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Wątpię żeby firma taka jak NVIDIA pisała o czymś czego nie ma. Poza tym tutaj By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. piszą o tym że po jednej z aktualizacji DV zniknęło. Zatem obsługa była a czy jest to trzeba by sprawdzić czy była poprawka, chyba że ktoś feralnego updatu nie zainstalował Smile
Odpowiedz
#8
Odpowiedz
#9
Mi BOX 4/S ma NETFLIX nawet do 4K.

Sprawa prosta z YT. Oni nikomu tego patentu VP9/VP9p2 nie sprzedadzą. Podobnie jak NETFLIX. Po co wzmacniać konkurencję.
Rozumiem, że TV Box nie musi mieć NETFLIX 2K/4K bo ... każdy TV to ma.
Ale spróbuj sprzedać TV Box bez certyfikatów Googla czy przeglądarki internetowej.
Odpowiedz
#10
Wszystko zależy czego potrzebujesz
Sporo ludzi kupuje najtańsze tv boxy wywala androida i działą na coreelec - ani certyfikacji ani przeglądarki tam nie ma, a są zadowoleni.

Ty masz wyższe wymagania co do sprzętu to i wybór się zawęza zostaje n-vidia shild albo PC ...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości