Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
raspberry pi2 + Kodi 18.5 + netfliks = problem
#1
Witam,
dopiero co rozpoczynam przygodę z kodi i już mam problem. Zainstalowałem kodi 18.5 na raspberry pi2 i zabrałem się za instalacje netflixa (wersja 0.16.1) - aplikacja się zainstalowała, ale nie działa - podczas startu dostaje informacje o błędzie: "Usługi w tle mogą nie być jeszcze dostępne, jeśli właśnie uruchomiłeś Kodi/Dodatek. W takim przypadku spróbuj ponownie za chwilę." 
Można coś z tym zrobić??
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
jaki system?

Bo samo Kodi na raspberry pi to trochę za mało informacji...
Odpowiedz
#3
Masz ustawiony jakiś widget korzystający z netflixa? Jeśli tak usuń to i nie ustawiaj widgetów z tej wtyczki. Problem jest znany, autor wtyczki Netflix znalazł rozwiązanie. Nie jest ono do końca zależne tylko od wtyczki Netflix, ale też od skin.shortcuts ale jej autor nie chcego wprowadzić. Na chwilę obecną temat naprawy padł więc śmiercią naturalną.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#4
(26-12-2019, 07:23 AM)Tomek napisał(a): Masz ustawiony jakiś widget korzystający z netflixa? Jeśli tak usuń to i nie ustawiaj widgetów z tej wtyczki. Problem jest znany, autor wtyczki Netflix znalazł rozwiązanie. Nie jest ono do końca zależne tylko od wtyczki Netflix, ale też od skin.shortcuts ale jej autor nie chcego wprowadzić. Na chwilę obecną temat naprawy padł więc śmiercią naturalną.

mój system to OSMC 2019-11-1. Netflix instalowałem na czysty system i nie mam żadnych widget'ów. Dodatkowo dodam, że na próbę zainstalowałem wtyczkę TVP VOD i z nią jest identyczny problem. Jedyna wtyczka do strumieniowania video, która działa to youtube. 
Próbowałem zainstalować netfliks'a ponownie i po skończeniu instalacji i komunikacie w stylu "aplikacja netflix zainstalowana" na ułamek sekundy wyskakuje komunikat Błąd Netflix - więcej informacji znajdziesz w pliku dziennika" - gdzie mogę znaleźć ten dziennik???

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie i czy np. Netflix nie wymaga dużej ilości miejsca na karcie SD np na buforowanie, bo wszystko mam zainstalowane na karcie 2GB, bo tylko taką mam obecnie pod ręką.

I jeszcze jedno pytanie czy netflix nie wymaga instalacji Widevine CDM (komponent InputStream Helper)??
Odpowiedz
#5
Obawiam się, że input stream helper ma zbyt mało miejsca na pobranie obrazu Chrome OS i wyodrębnienie pliku Widevine.
Stąd możesz pobrać ręcznie plik widevine i wrzucić do do folderu cdm na malince przez menedżer plików: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
2GB Karta to za mało na sciągnięcie i wypakowanie biblioteki Widevine.
Kodi wyodrębnia ją z pliku obrazu systemu chrome OS - obraz ma w tej chwili 2.7GB + trzeba trochę miejsca na wypakowanie w praktyce trzeba mieć około 3gb wolnego miejsca na karcie.
Chodzą słuchy że niedługo nie będzie to konieczne pod OSMC - jego autor planuje włączyć do systemu odpowiednie biblioteki za porozumieniem z googlem. Więc w  przyszłości nie będzie konieczne ściągania obrazu chrome osa Big Grin
 

Druga sprawa to instalowałeś biblioteki paycrypto w osmc?

jeśli nie to Netflix nie zadziała, w osmc trzeba je doinstalować ręcznie.
Zaloguj się z PC po SSH do osmc  np poprzez program puty i wklep pokolei w konsolę:

sudo apt-get install python-crypto
sudo apt-get install build-essential python-pip
sudo pip install -U setuptools
sudo pip install wheel
sudo pip install pycryptodomex==3.8.2
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Witam ponownie,
dziękuje za wszystkie rady Wink

Udało mi się co nieco podziałać, zmieniłem kartę na 8gb oraz zamiast osmc zainstalowałem LibreELEC - Netflix działa Wink

Ale mam kolejny problem, który również zaobserwowałem na moim TV Samsung SmartTV Wink , mianowicie jak oglądam parę filmów pod rząd bez restartu Raspberry to w filmach zaczyna rozjeżdżać mi się dźwięk z obrazem - pomaga tylko restart Raspberry. O ile TV to nie problem, bo rzadko z niego korzystam to Raspberry mam podłączony pod projektor i wszystkie filmy oglądam właśnie na nim - czy jest na to jakiś sposób??
Odpowiedz
#8
Kodi/ ustawienia/ odtwarzacz / wideo/ synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem.
Możesz także pobawić się Dostosuj częstotliwość odświeżania.
Oczywiście widok Ekspercki. Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#9
Ale problem z synchronizacją dźwięk/obraz występuje tylko po odtwarzaniu wielu filmów pod rząd - powiedzmy po ok 1,5h oglądania. Pierwsze filmy odtwarzane są OK - nie jest to czasem problem z zapełnianiem jakiegoś buforu, który czyści się dopiero po restarcie raspbarry??
Odpowiedz
#10
Ja na malince ma takie ustawienia i nigdy nie miałem problemów takich jak Ty.

<advancedsettings>
    <cache >
        <buffermode>1</buffermode>
        <memorysize>157286400</memorysize>
        <readfactor>1.6</readfactor>
    </cache >
</advancedsettings>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości