Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
raspberry pi2 + Kodi 18.5 + netfliks = problem
#11
(27-12-2019, 02:58 PM)sky02 napisał(a): Ja na malince ma takie ustawienia i nigdy nie miałem problemów takich jak Ty.

<advancedsettings>
    <cache >
        <buffermode>1</buffermode>
        <memorysize>157286400</memorysize>
        <readfactor>1.6</readfactor>
    </cache >
</advancedsettings>

a gdzie mogę znaleźć takie ustawienia?? i w jakich jednostkach podane jest "memorysize"??
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Wklej ten plik w \\LibreELEC\Userdat\ najszybciej przez swoją siec domową z innego komputera.
Albo użyj wtyczki Easy Advanced Settings z repo Kodiwpogulce.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#13
Odpowiedz
#14
wystarczy tylko reboot Pi
Odpowiedz
#15
Witam, ponownie.
Niestety dalej walczę z brakiem synchronizacji obrazu z dźwiękiem. Zastosowałem wszelkie przedstawione na forum podpowiedzi i dalej kicha.
Mam jeszcze przypuszczenie, że może wina leży po stronie karty SD - czy np. jest taka możliwość, że karta którą posiadam jest za wolna i czasem jest problem z jej odczytem z wymaganą prędkością?? Zainstalowałem dodatek mierzący szybkość karty i wychodzi mi mniej więcej średnio 21mb/s - czy ta wartość jest ok?? Poniżej zamieszczam zdjęcie mojej karty:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#16
21MB/sek jest jak najbardziej OK - to w sumie max dla czytnik  a w raspberry pi

Miałem wszystkie raspberry pi od 1b do 3b+ (obecnie) i nigdy nie miałem takiej sytuacji jak opisujesz.
Głownie używam OSMC ale libreelec też działa świetnie

Może to wina plików które odtwarzasz?

Raspberry pi (1-3) sprzętowo odtwarza H264 a po dokupieniu licencji również kodeki MPG2 i VC1  dodatkowo 3b,3b+ wspiera też częściowo H265...

Sprawdź czym te twoje pliki są zakodowane może tu tkwi problem

Bo te rzeczone filmy to jak rozumiem odtwarzasz z dysku/pendriva - czy z netflixa ??
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
ale ja nie odtwarzam plików tylko oglądam stream z netflix'a
Odpowiedz
#18
No to inna sprawa dwie strony rad ci piszemy a  nikt nie zapytał z czego oglądasz Big Grin 

Ustawienia bufora w kodi które podsyłali ci koledzy nie maja zastosowania we wtyczce NETFLIXA tam jest tylko bufor na chyba 7sekund i nie można go zwiększyć.

Prawdopodobnie twoje Raspberry pi po prostu się przegrzewa - NETFLIX działa tylko na procesorze dla tego temp szybko rośnie

Zrób tak:

Po pierwsze wejdź w ustawienia wtyczki "input stream adaptive" i przy "Secur decoder" zmień max rozdzielczość na coś poniżej 720p
ustaw np 640p albo 540p

Twoje raspberry pi 2 jest po prostu za słabe na 720p w netflixie

druga sprawa

Podczas oglądania jak zacznie przycinać czy co tam się robi daj wstecz nie wyłączaj odtwarzania i przejdz do ustawiń KODI do zakłądki z info o temperaturze i będziesz widział co się dzieje. (może się przegrzewa po prostu)

Podziękowali: Lukasz_mk2
Odpowiedz
#19
(31-12-2019, 01:11 PM)jon1022 napisał(a): No to inna sprawa dwie strony rad ci piszemy a  nikt nie zapytał z czego oglądasz Big Grin 

Ustawienia bufora w kodi które podsyłali ci koledzy nie maja zastosowania we wtyczce NETFLIXA tam jest tylko bufor na chyba 7sekund i nie można go zwiększyć.

Prawdopodobnie twoje Raspberry pi po prostu się przegrzewa - NETFLIX działa tylko na procesorze dla tego temp szybko rośnie

Zrób tak:

Po pierwsze wejdź w ustawienia wtyczki "input stream adaptive" i przy "Secur decoder" zmień max rozdzielczość na coś poniżej 720p
ustaw np 640p albo 540p

Twoje raspberry pi 2 jest po prostu za słabe na 720p w netflixie

druga sprawa

Podczas oglądania jak zacznie przycinać czy co tam się robi daj wstecz nie wyłączaj odtwarzania i przejdz do ustawiń KODI do zakłądki z info o temperaturze i będziesz widział co się dzieje. (może się przegrzewa po prostu)

No i to rozwiązało moje wszystkie problemy Wink
O ile problem nie był w temp. to występował w użyciu procesora - dwa rdzenie działały na 100% swoich możliwości i i tak nie dawały rady. Po zmianie jakości na 576p wszystko jest jak najbardziej ok - nic nie tnie, temperatura CPU w okolicach 50*C, użycie rdzeni na poziomie 40-85%

A teraz kolejne pytanie, który raspbarry jest w stanie "obsłużyć" 1080p??? (Pi 3, Pi 4, a jeśli 4 to w jakiej wersji?)

Pewnie zaraz ktoś napisze, żebym zapomniał o raspbarry i poszedł w jakiś TVBox, ale ja jednak chciał bym zostać przy raspbarry ze względu na jego pozostałe zastosowania.
Odpowiedz
#20
Też wolę raspberry pi od tv boxów Smile 

Teoretycznie do 1080p potrzeba by raspberry pi 4b

Podobno na standardowym taktowaniu 1500Mhz niektóre streemy działają w 1080p ale nie wszystkie
Raspberry pi 4 dobrze się podkręca i z dobrym chłodzeniem można spokojnie wycisnąć 2000Mhz... i wtedy pewnie 1080p będzie działać całkiem ok

Może nie długo wymienię moja 3b+ na 4b  to potestuję dokładnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości