Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Box a jakość
#1
Jeśli mam telewizor zwyczajnie full HD, a w tych czasach wiadomo  że już roi się od nagrań od 4k wzwyż to mam pytanie. Jeśli udostępniam cos z YouTube w jakości wyższej niż full HD i mi przycina to jest wina telewizora oczywiście czy też box może nie wyrabiać? Jeśli podłącz pod ten sam box i ten sam kabel nowszy telewizor to automatycznie taki film przestanie ciąć? Pytam od strony technicznej jak to wygląda jeśli udostępniam film przed box na tv a nie bezpośrednio na niego.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(27-12-2019, 11:39 AM)adrt8v napisał(a): Jeśli mam telewizor zwyczajnie full HD, a w tych czasach wiadomo  że już roi się od nagrań od 4k wzwyż to mam pytanie. Jeśli udostępniam cos z YouTube w jakości wyższej niż full HD i mi przycina to jest wina telewizora oczywiście czy też box może nie wyrabiać? Jeśli podłącz pod ten sam box i ten sam kabel nowszy telewizor to automatycznie taki film przestanie ciąć? Pytam od strony technicznej jak to wygląda jeśli udostępniam film przed box na tv a nie bezpośrednio na niego.

Telewizor nie ma tu nic do rzeczy. To że przycina to wina albo boxa, albo połączenia internetowego. Też mam TV fHD, a box ciągnie bez zająknięcia 4k i materiały z YT wyglądają świetnie. Co ciekawe zauważalnie lepiej niż te same odtworzone w jakości 1080p. Nie wiem o co w tym chodzi ale tak jest. Czyżby telewizor miał coś na zasadzie 4K Ready ? Nie mam pojęcia, ale fakt jest faktem
Odpowiedz
#3
Po prostu bitrate w strumieniu 1080p z youtuba jest niski Big Grin
Odpowiedz
#4
Ok przy ustawieniach mpeg dash w jakości wideo mam adaptive (mp4/h264). Jeśli dam 1080p obraz chodzi podobnie. Przełącze na 1440(HD) już jest klatkowanie. Sygnał sieci nie powinien mieć znaczenia bo światłowód do 300Mbps.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#5
Nie no gdyby to była wina internetu to miał byś "buforowanie" co chwila...
A jakie jest obciążenie CPU podczas oglądania? Bo mi to wygląda jak by akceleracja video nie działała...
Odpowiedz
#6
Przy oglądaniu na adaptive mp4/h264 mam użycie skaczące na kilku rdzeniach wahajace się od 0 do jakichś 52%.

No i bingo - zmieniłem tryb na 1440p no i taktowanie procka około 100%, wyższa temperatura o 20 stopni jakby od razu i taktowanie podbite.

Akceleracja jest włączona. Kurde czyli wychodzi ze jakbym miał lepszy telewizor to nie mógłbym oglądać i tak filmów w konkretnej jakości puszczając go przez box?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Po prostu box nie wyrabia odtwarzania wideo w 4k. Telewizor nie ma tutaj nic do rzeczy, bo on tylko wyświetla obraz
Odpowiedz
#8
Czyli jeśli zdarzyła by się sytuacja ze kupuje nowy tv to wtedy jak chce coś obejrzeć w 4k to puszczam bezpośrednio na tv i to będzie lepsze zamiast puszczania przez box tak?

Aha box to zoomtak t8v. Mógłby ktoś z Was sprawdzić czy on faktycznie taki słaby?

Czy ja dobrze rozumiem, że nowe telewizory 4k to taki chwyt? Wystarczy że mam boxa obsługującego 4k i telewizor full HD mi pokaże 4k bo on ma za zadanie odtworzyć obraz?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
#9
(27-12-2019, 03:44 PM)adrt8v napisał(a): Czyli jeśli zdarzyła by się sytuacja ze kupuje nowy tv to wtedy jak chce coś obejrzeć w 4k to puszczam bezpośrednio na tv i to będzie lepsze zamiast puszczania przez box tak?

Aha box to zoomtak t8v. Mógłby ktoś z Was sprawdzić czy on faktycznie taki słaby?

Czy ja dobrze rozumiem, że nowe telewizory 4k to taki chwyt? Wystarczy że mam boxa obsługującego 4k i telewizor full HD mi pokaże 4k bo on ma za zadanie odtworzyć obraz?

Ad1. Jeżeli procesor nowego TV będzie w stanie przerobić płynnie 4K z internetu to oczywiście nie potrzebujesz boxa.

Ad2. Tak, jest słaby jak na obecne standardy. Skoro klatkuje to odpowiedź jest jednoznaczna

Ad3. Nie to nie jest chwyt. Telewizor 4K wielokrotnie większa rozdzielczość niż Fhd i jeżeli tylko dostanie taki materiał to go odtworzy w tej rozdzielczości i Ty to zauważysz ale..... jest jeden istotny szczegół. rozdzielczość Fhd a 4K będziesz w stanie odróżnić z odległości 1-2m od ekranu. Jeżeli pokój bądź salon masz duży to z odległości już kilku metrów nie zobaczysz żadnej różnicy w materiale pomiędzy 1080p a 4K. Ot taka ciekawostka Smile
Odpowiedz
#10
Co do tego Boxa to jest to konstrukcja na procku Amlogic s905 - czyli masz już kilka lat na karku.
Prawdopodobnie układ ten nie ma akceleracji dla video powyżej 1080p przy użyciu kodeka H264...
Czyli przy próbie oglądania video 1440p dostajesz pokaz slaidów Wink 
Pewnie dał by radę odtwarzać 4k gdyby było kodowane H265 ale youtube nie używa tego standardu.
Używa natomiast kodeka VP9 - ale czy ten chip da radę VP9 to nie mam pojęcia...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości