Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólna biblioteka metadanych dla kilku urządzeń
#1
1. Kodi używam głównie do trzymania porządku w bibliotece multimediów i oglądania filmów.
2. Mam na razie zainstalowany w TV Boxie i na komputerze pc. Planuję zakup tv Boxa do drugiego telewizora.
3. Multimedia przechowuję na dysku sieciowym.

Na początku trochę czasu poświęciłem, aby pościągać prawidłowe metadane dla wszystkich filmów. Większość poszła automatycznie, ale część trzeba było kombinować ręcznie. Tak czy tak było to duże ułatwienie, a przy okazji znalazło się trochę duplikatów.
Później wyeksportowałem te dane i zaimportowałem na drugie urządzenie.

Teraz pytanie: Czy jest możliwe aby metadane i obrazki były przechowywane jako wspólne na dysku sieciowym, aby po dodaniu filmu nie trzeba było szukać nowych treści na każdym urządzeniu po kolei?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Odpowiedz
#3
Dziękuję za odpowiedź , ale nie wiem czy podołam. Najłatwiejszy wydaje mi się eksport do oddzielnych folderów, ale przy dużej ilości plików, każdorazowe odświeżanie przy starcie chyba jest długotrwałe. Poza ty gdy doda się nową pozycję też trzeba robić chyba eksport całości,i co trwa.
Najciekawszy jest sposób z bazą MySQL. Mamo niej mgliste pojęcie, bo kiedyś administrowałem stronę w Joomli, ale zainstalować ją na dosyć leciwym Ready Nas Duo, to chyba przekracza moje możliwości. W każdym razie dziękuję.
Odpowiedz
#4
Odpowiedz
#5
Rewelacja. Wczoraj skonfigurowałem 2 kodi w domu i pojawił się ten problem. Baza postawiona na coreelec w 13 sekund, konfiguracja w 10.
Może warto dodać że plik advancedsettings.xml z parametrami do bazy tworzymy na obu urządzeniach oraz  że na maszynie matce (czyli tej z zainstalowaną bazą)  zanim się zacznie bawić zrobić eksport biblioteki do pojedynczego pliku, następnie zrestartować kodi (oczywiście już po ustawieniu w advancedsettings.xml ). Po restacie należy importować bazę.
Niestety - nie chce mi to działać z wtyczkami typu Netflix czy Fanfilm - odwołania w bazie są do plików strm a te nie istnieją przecież na 2 maszynie... chyba że zrobiłbym jakiś "skrót do biblioteki"
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#6
(05-01-2020, 09:39 AM)Tomek napisał(a): Niestety - nie chce mi to działać z wtyczkami typu Netflix czy Fanfilm - odwołania w bazie są do plików strm a te nie istnieją przecież na 2 maszynie... chyba że zrobiłbym jakiś "skrót do biblioteki"

U mnie bez kombinacji działało z wtyczkę HBO GO Polska. Dwie wtyczki na różnych boxach korzystały z jednej wspólnej bazy... Można było przerwać oglądanie na pierwszym boxie i kontynuować oglądanie na drugim.
Obejrzane były "zaptaszkowane" na każdym boxie.

Obejrzane w dodatku YouTube mam też identycznie "zaptaszkowane" na dwóch systemach.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Tak. Ale przy korzystaniu z biblioteki chciałbym na jednym boxie dodawać a na drugim mieć to samo Smile Owszem - status oglądania się zmienia - ale nie moę wykorzystać źródeł mediów z jedneo na drugim, bo się ścieżki różnią (inne systemy)
Kombinuję z podmontowaniem zasobów z głównego boxa na komputerze

Ok - udało się z podmontowaniem we właściwe miejsce - jeszcze tylko grafik mi nie zczytuje Smile
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#8
(05-01-2020, 01:45 PM)Tomek napisał(a): Tak. Ale przy korzystaniu z biblioteki chciałbym na jednym boxie dodawać a na drugim mieć to samo Smile Owszem - status oglądania się zmienia - ale nie moę wykorzystać źródeł mediów z jedneo na drugim, bo się ścieżki różnią (inne systemy)
Kombinuję z podmontowaniem zasobów z głównego boxa na komputerze

Ok - udało się z podmontowaniem we właściwe miejsce - jeszcze tylko grafik mi nie zczytuje Smile

Na dowolnym boxie dodaję np. film do biblioteki (film jest na dysku w sieci lokalnej) i po dodaniu jest dostępny na wszystkich systemach...
Może problem jest z tym, że eksportowałeś bibliotekę lokalną i po imporcie ścieżki masz lokalne a powinny być sieciowe...
Pamiętam, że też próbowałem się bawić w eksport i import ale były problemy i na nowo utworzyłem bibliotekę...
Wcześniej dodałem źródła na dysku sieciowym...
Źródła na każdym boxie trzeba dodawać jako zasoby sieciowe:
smb://Ip_serwera:445/dysk usb/filmy/

Po dodaniu jakiegoś filmu z biblioteki do ulubionych możemy zobaczyć ścieżkę w pliku:
\\ip_boxa\Userdata\favourites.xml

Na każdym boxie korzystającym z bazy ścieżka do pliku powinna być taka sama (sieciowa).
Odpowiedz
#9
Cały problem polega na tym jednym zdaniu:
film jest na dysku w sieci lokalnej
W coreelec bibliotekę od lat mam w /userdata/library. Na nim mam bazę danych. Siłą rzeczy podłączając bazę pod kodi na ArchLinux/Ubuntu biblioteka wskazuje na plik /storage/.kodi/userdata/library/TytułSerialu/odcinek.strm - a tego przecież nie mam w tym drugim systemie.
Rozwiązaniem byłoby zrobienie biblioteki w lokalizacji sieciowej - która by była dostępna jako źródło dla każdego ze sprzętów...
Jak samo przeniesienie biblioteki to pikuś, to w przypadku seriali nie miałbym ochoty na oznaczanie co obejrzałem a co nie... Chyba że to "zatrybi" na podstawie nie tyle co lokalizacji co samej nazwy serialu/odcinka.
Chyba żeby najzwyczajniej jako źródło wskazać tę samą lokalizację, ale nie na zasadzie: /storage/.kodi/userdata/library... tylko \\IP/userdata/library

Na razie jakoś działa...

Chociaż nie wiem czy nie prościej będzie to ogarnąć dwoma odrębnymi bibliotekami + wspólnym kontem trakt Smile
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#10
(05-01-2020, 03:06 PM)Tomek napisał(a): Cały problem polega na tym jednym zdaniu:
film jest na dysku w sieci lokalnej
W coreelec bibliotekę od lat mam w /userdata/library. Na nim mam bazę danych. Siłą rzeczy podłączając bazę pod kodi na ArchLinux/Ubuntu biblioteka wskazuje na plik /storage/.kodi/userdata/library/TytułSerialu/odcinek.strm - a tego przecież nie mam w tym drugim systemie.
Rozwiązaniem byłoby zrobienie biblioteki w lokalizacji sieciowej - która by była dostępna jako źródło dla każdego ze sprzętów...

Baza mysql jest właśnie po to aby biblioteka była dostępna w sieci... i musi być włączona aby inne boxy mogły z niej korzystać.
Masz wyeksportowaną swoją bibliotekę więc teraz możesz kombinować... ale nowo dodane filmy powinny być już ze ścieżką sieciową...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości