Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool km9 pro i samba
#11
Ustawienia / CoreElec/Usługi / Samba pstryk na on. Ona już w core jest domyślnie ustawiona.
Restart boxa z podłączonym już dyskiem. Po uruchomieniu boxa. Na komputerze  explorer \ sieć\\COREELE\katalog o nazwie Twojego dysku.
Ps. W ustawieniach Core Samby lepiej mieć:
Użyj uwierzytelnienia hasła Samba na off
Automatycznie udostępniaj zewnętrzne dyski na on
I w Ustawienia / Media/ ogólne/ wszystko na on
Pozdrawiam.

Podziękowali: adrt8v
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Komputer nie widzi wcale coreelec w explorer. Ustawienia które podałeś, są tak zrobione że nie musiałem nic robić. Czy problemem jest podłączenie boxa na kablu do sieci a nie wifi? Tyle, że przez yatse jakoś obsluguje kodi więc bezprzewodowo też jest jakieś połączenie aktywne.
Odpowiedz
#13
(03-01-2020, 08:01 PM)adrt8v napisał(a): Tyle, że przez yatse jakoś obsluguje kodi więc bezprzewodowo też jest jakieś połączenie aktywne.

Sprawdź w Yatse adres IP Twojego boxa i spróbuj się dostać wpisując adres IP w Explorerze
\\192.168.0.155\ <- to przykład

Podziękowali: adrt8v
Odpowiedz
#14
(03-01-2020, 08:46 PM)jerzyk17 napisał(a):
(03-01-2020, 08:01 PM)adrt8v napisał(a): Tyle, że przez yatse jakoś obsluguje kodi więc bezprzewodowo też jest jakieś połączenie aktywne.

Sprawdź w Yatse adres IP Twojego boxa i spróbuj się dostać wpisując adres IP w Explorerze
\\192.168.0.155\ <- to przykład

Pozamiatane Wink
Odpowiedz
#15
Bo czasem także warto zrestartować kompa, on już sam odświeży sobie sieć domową Smile
Odpowiedz
#16
Sky02: tak mam ustawione...
Sprawdzałem samo smb1, samo smb2, obie wersje.

Po kolejnych testach udało mi się połączyć z telefonu. Ale po dodatkowym wpisaniu portów. Może to w tym jest problem, że są używane inne niż standardowe porty?
Jak w Windowsie je ustawić lub wywołać?
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
Windows nie obsługuje samby na innych portach.
Zawsze możesz go oszukiwać.
Program:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
instrukcja:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jeśli nie używasz zbyt często, to zarejestruj wersję Basic (darmowa). Po każdym uruchomieniu ustawiasz od nowa.
Odpowiedz
#18
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości