Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Acestream na OSMC
#1
Zgodnie z sugestią admina powielam post tutaj...

A ja mam pytanie odnośnie oglądania streamów ACE. RPI 3 mam od kilkunastu dni i dopiero testuję różne wtyczki i uczę się co i czym się je. Filmy z różnych serwisów sobie oglądam, z napisami również, natomiast nie mogę sobie poradzić z prawidłowym zainstalowaniem wtyczek do acestreamu. Najbardziej zależy mi na meczach, a ligi już wystartowały... [Obrazek: wink.png]

Do oglądania próbowałem używać Castaway z linkami do stron sportowych oraz Plexusa i tam wpisywałem hashe samodzielnie - (działające, bo sprawdzone w tym samym czasie na kompie). W obu przypadkach bez efektu - na ekranie informacja, że nie może załadować pliku, a w logach kodiego pojawia się jakiś błąd "handle -1" i to wszystko. 

Próbowałem ręcznie dogrywać jakieś acestream-enginy, ale wciąż bez efektu. Najbardziej w kodi denerwuje mnie ta niestabilność repozytoriów i wtyczek. Raz są dostępne, a za chwile ich nie ma. Plexusa gdzieś tam dorwałem, ale nie wiem czy to dobra wersja, podobnie zresztą z acestreamem.

Czy ktoś mógłby pomóc w rozwiązaniu problemu ze acestreamem? Co wgrać, co i gdzie skonfigurować? Zadowoli mnie dowolne, stabilne rozwiązanie. [Obrazek: wink.png] A może jakiś poradnik na kodiwpigulce.pl?

Chodzi o RPI 3 na OSMC z KODI 17.3.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
OK. Problem rozwiązałem. Acestream działa. Smile
Odpowiedz
#3
Niestety nie mam rpi ale jak Ci się udało to napisz co i jak może przyda się to komuś. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Bardzo proszę. Instrukcja pochodzi ze strony: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

1. Najpierw (ważne) instalujemy wtyczkę Plexus z jednego z dostępnych repo (np. SuperRepo).
2. Logujemy się do RPI po ssh.
3. Wklejamy do wiersza poleceń kolejno:
cd ~/.kodi/userdata/addon_data/program.plexus
sudo rm -r acestream

Teraz w bieżącym katalogu nie powinno być już acestream (sprawdzamy poleceniem ls). U mnie dalej ten katalog był i nie chciał się usunąć, nawet przez su. Zmieniłem więc mu nazwę wydając polecenie: mv acestream aceold

4. Pobieramy inny pakiet acestream wydając polecenie:
wget By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
a jeśli nie jest dostępny to z innego źródła. Ja pobrałem tak:
wget By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

5. Pozostało rozpakować pakiet wydając polecenie:
tar xfv acestream_rpi_3.1.5.tar.gz

Po restarcie malinki Plexus już powinien obsługiwać acestreamy.

Uwagi.
1. Zadziałało u mnie. Nie biorę żadnej odpowiedzialności za to co zrobicie (czytaj: popsujecie) u siebie Wink
2. Nie wiem co się stanie po aktualizacji Plexusa, czy nie trzeba będzie ściągać alternatywnego pakietu acestream ponownie. Jeżeli tak, to można na przyszłość przed aktualizacją zrobić kopię/zmienić nazwę katalogu/inne propozycje?
3. Nie wiem, czy zadziała na KODI 17.4. Ale mam zamiar zaktualizować u siebie i będę wiedział. 
3. Działa na OSMC zarówno z KODI 17.3 jak i 17.4.

Podziękowali: mjw
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości