Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymuszenie maksymalnych rozdzielczości w NC+ GO HBO GO i NETFLIX
#1
Witam,
Czy istnieje sposób aby ustawić w Kodi 18.5 Laila aby zawsze przy wyborze programu w NC+ GO czy filmu w HBO GO czy NETFLIX odtwarzał w maksymalnej rozdzielczością np full HD. Posiadam MI BOX S.
Jeżeli już ten problem był poruszany to przepraszam, ale nie znalazłem rozwiązanie, a zaznaczenie rozdzielczości maksymalnej 1920x1080p na białej liście nie rozwiązuje tematu.
Dodatkowo w Kodi w kodeku NC+ GO wyświetlany jest najniższa rozdzielczość SD a rozdzielczości HD brak, mimo że w NC+ GO poza Kodi rozdzielczość jest HD.
Próbuje znaleźć to rozwiązanie bo zależy mi na sterowaniu pilotem do MI BOX a nie myszką.
Z góry dziękuję za pomoc.
Grzegorz

Edit:
Udało się to w samym kodi poprzez wymuszenie maksymalnej rozdzielczości w dodatku InputStream Adaptive oraz w ustawieniach kodi system-ustawienia-wyświetlacz. Zadziałało na HBO GO i NC+ GO. Na NETFLIX cały czas maksymalna rozdzielczość to 960x540.

Edit
NETFLIX wystarczyło wpisać cały 111 cyfrowy ESN w ustawieniu expert wtyczki 0.16.4.

Wszystko już działa w full HD.
Aby domyślnie była największa rozdzielczość należy w InputStream Adaptive wybrać Stream selection jako Auto a nie manual.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Jak zrobiłeś full hd na nc go? U mnie mac 1280x... Rozdzielczość
Odpowiedz
#3
(08-03-2020, 12:41 PM)neoworld napisał(a): Jak zrobiłeś full hd na nc go? U mnie mac 1280x... Rozdzielczość
Faktycznie czyba NC+GO było w 720p a nie w 1080.

Obecnie już nie używam kodi do nc+go tylko dedykowana NC+GO tablet przez Launchera w mi box s i skończyły się problemy z buforowaniem etc. Faktycznie rozdzielczość obecnie to 720p ale ta mi zupełnie wstacza.
Odpowiedz
#4
NC+GO tablet też w 720p? skąd pobierałeś?
Odpowiedz
#5
Odpowiedz
#6
(03-02-2020, 07:21 PM)coolbooy napisał(a): Witam,
Czy istnieje sposób aby ustawić w Kodi 18.5 Laila aby zawsze przy wyborze programu w NC+ GO czy filmu w HBO GO czy NETFLIX odtwarzał w maksymalnej rozdzielczością np full HD. Posiadam MI BOX S.
Jeżeli już ten problem był poruszany to przepraszam, ale nie znalazłem rozwiązanie, a zaznaczenie rozdzielczości maksymalnej 1920x1080p na białej liście nie rozwiązuje tematu.
Dodatkowo w Kodi w kodeku NC+ GO wyświetlany jest najniższa rozdzielczość SD a rozdzielczości HD brak, mimo że w NC+ GO poza Kodi rozdzielczość jest HD.
Próbuje znaleźć to rozwiązanie bo zależy mi na sterowaniu pilotem do MI BOX a nie myszką.
Z góry dziękuję za pomoc.
Grzegorz

Edit:
Udało się to w samym kodi poprzez wymuszenie maksymalnej rozdzielczości w dodatku InputStream Adaptive oraz w ustawieniach kodi system-ustawienia-wyświetlacz. Zadziałało na HBO GO i NC+ GO. Na NETFLIX cały czas maksymalna rozdzielczość to 960x540.

Edit
NETFLIX wystarczyło wpisać cały 111 cyfrowy ESN w ustawieniu expert wtyczki 0.16.4.

Wszystko już działa w full HD.
Aby domyślnie była największa rozdzielczość należy w InputStream Adaptive wybrać Stream selection jako Auto a nie manual.

(08-03-2020, 04:30 PM)coolbooy napisał(a):
(08-03-2020, 12:41 PM)neoworld napisał(a): Jak zrobiłeś full hd na nc go? U mnie mac 1280x... Rozdzielczość
Faktycznie czyba NC+GO było w 720p a nie w 1080.

Obecnie już nie używam kodi do nc+go tylko dedykowana NC+GO tablet przez Launchera w mi box s i skończyły się problemy z buforowaniem etc. Faktycznie rozdzielczość obecnie to 720p ale ta mi zupełnie wstacza.
 hej dopiero zaczynam przygodę z kodi może jaśniej napiaac w jaki sposób zrobić rozdzielczosc1920x1080 w netfliks
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(02-05-2020, 06:53 PM)bastek6 napisał(a):  dopiero zaczynam przygodę z kodi może jaśniej napiaac w jaki sposób zrobić rozdzielczosc1920x1080 w netfliks

Jeżeli masz sprzęt/system jak w opisie, to przecież najprościej korzystać z dedykowanej aplikacji Netflixa, gdzie obraz w TV będzie full wypas, po co się męczyć z wtyczką w Kodi, bez sensu [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#8
W jednym urządzeniu jest android tv i tam nie ma problemu, posiadam drugie urządzono x96max plus, i tam chciałem uruchomić w w 1080p.
Odpowiedz
#9
x96max plus - Nie ma certyfikatów pod Androidem nie zrobisz 1080p w Netflix.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości