Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
klatowanie filmów/seriali we wtyczkach Video
#1
Cześć,

Sprawa wygląda następująco : Filmy z Dysku 720/1080P nawet z wysokim Bitrate odtwarza się płynnie, poprzez wtyczki jak Venom/Exodus Redux, zdarza się, że niektóre linki odtwarzane klatkują, nie chodzą płynnie.

Linki wyświetlane są przez RD. Dodam, że dzieje się tak z częścią materiałów i nie chodzi tu o szybkość, prędkość internetu, ponieważ zpauzowany film i puszczony klatkuje cały czas.
Pytanie : Czy to wina Kodi czy też problem leży we wtyczkach ?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Czasem oglądam z Exodus redux i strasznie mi to działa na nerwy Angry

W skrócie moim zdaniem to wina tych hostingów na które wrzucają filmy - np Uptobox, uptostream itp
po prostu filmy na nich mają  z niewiadomych przyczyn 30 fps
Powinno być  23.976 fps bo tyle mają filmy w kinie i na bluray/dvd
Nie mam pojęcia dlaczego tak jest- czy to wina serwisów streemujących czy niedbalstwo uploaderów w serwisach na których film ma orginalne 23.976 fps  wszystko działa idealnie.
Odpowiedz
#3
Dzięki za odp.
Odnoszę wrażenie, że coś z tym wszystkim ostatnio jest nie tak . Większa część linków : filmy, seriale są skopane.
Pytanie : dlaczego wcześniej chodziło wszystko O.K ? Dawniej nie miałem styczności z klatkowaniem, wszystko ładowało się pięknie a teraz jakaś masakra.
Odpowiedz
#4
Wcześniej większość wstawek była na OpenLoad, Streamango  - które zostały zlikwidowane jakieś pół roku temu.
tam działało to w miarę przyzwoicie i nie kojarzę żeby w filmach były pozmieniana ilość fps.

Ale skoro masz Real - Debrid to pewnie masz sporo więcej źródeł to i zawsze znajdziesz jakiś działąjący link.
Seriale to lepiej zaciągnać moim zdaniemz jakiegoś wareza w kodim to loteria jeden odc masz w 1080p dwa następne w 720p albo jakiegoś wogóle nie wyszukuje Sad
Odpowiedz
#5
Jest naprawdę źle. Posiadam RD, jest  więcej linków ale co z tego ?  Obecnie każdy link, materiał działa nieprawidłowo , wszystko jest skopane. Dziw bierze, że jesteśmy jedynymi na tym forum którzy to widzą, którym to przeszkadza. bo przecież przy dynamicznych scenach danego filmu , klatkuje niemiłosiernie, odbiór takiego filmu jest beznadziejny.
Ogólnie to mocno się dziwie, ponieważ OpenLoad został zdjęty dobry czas temu i mimo to wstawki działały prawidłowo  przez dłuższy czas a teraz nagle ze wszystkim kaplic. Ciężko zrozumieć ten stan rzeczy .
Odpowiedz
#6
Jeszcze takie pytanko: Masz aktywną opcję:

 KODI/USTAWIENIA/ODTWARZACZ/WIDEO/dostosuj częstotliwość odświeżania  ustaw na "Po uruchomieniu/zatrzymaniu"  


??
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
A ja obstawiam na złe ustawienia sprzętowe. Wideo/ Przetwarzanie i co tam masz.  Akceleracja itd. Tu pozmieniaj ustawienie. Po każdej zmianie reboot, by ustawienia zostały zapisane.
Odpowiedz
#8
(16-02-2020, 06:50 PM)jon1022 napisał(a): Jeszcze takie pytanko: Masz aktywną opcję:

 KODI/USTAWIENIA/ODTWARZACZ/WIDEO/dostosuj częstotliwość odświeżania  ustaw na "Po uruchomieniu/zatrzymaniu"  


??

Nie miałem tej opcji zaznaczone - teraz jest znacznie lepiej :Smile Niektóre wstawki gorzej chodzą ale większość działa prawidłowo - dzięki Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości