Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flashowanie ATV 8.1 OREO na Mi Box S (MDZ-22-AB)
#1
Bug 
[Obrazek: 9094274-min.jpg.80fcca1e244597cc738253babb924827.jpg] 
Wgrywanie oprogramowania na:
Mi Box S (MDZ-22-AB, OneDay)

Witam.

Flashowanie pozwala naprawić urządzenie z tzw. cegły (brick) oraz wykonać downgrade systemu z ATV9 na ATV8.1.
Bootloader w Mi Box'ie jest zablokowany, a Xiaomi nie pozwala oficjalnie na downgrade systemu. Jest jednak metoda pozwalająca wgrać system na boxa. Wymaga on jednak otwarcia obudowy, więc jak ktoś posiada gwarancję to polecam z niej skorzystać w celu naprawy bricka.

Nie odpowiadam za uszkodzenie Twojego sprzętu.
Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.


Do podłączenia boxa do komputera potrzebujesz kabla USB zakończonego z dwóch stron męskim wtykiem (usb type A male to male)
1. Otwórz obudowę Mi Boxa.
2.Pobierz program do flashowania - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
3.Pobierz odpowiedni firmware dla swojego MiBoxa:
4.Wypakuj archiwum. Do flashowania potrzebny jest plik o rozszerzeniu .img.
5.Zainstaluj Amlogic USB Burning Tool na komputerze.
6.Uruchom program z prawami administracyjnymi.
7.Zmień język na angielski
8. Podłącz kabel USB do komputera oraz do boxa
9. Zewrzyj (kabelkiem, pensetą, igłą bądź jakimś drucikiem) piny na płycie i trzymając zwarte piny podłącz zasilanie.
- pin zaznaczony na zdjęciu z metalowym elementem (masa, GND)
Gdy program wykryje boxa, możemy przestać zwierać piny.
Urządzenie powinno być widoczne w systemie operacyjnym jako „WorldCup Device”,
[Obrazek: 9088768-min.jpg.e5e744216d77fb8b5eb6cac28036882b.jpg] 
natomiast w programie powinien pojawić się komunikat „Connect succes”
10. Importuj pobrany plik .img do programu
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Zaczekaj aż program sprawdzi obraz oprogramowania układowego. Jeśli się powiedzie, pasek stanu będzie zawierał ścieżkę do niego i jego rozmiar.
11. W menu „Configuration” zaznacz „Erase flash” i wybierz z rozwijanego menu:Normal Erase” Pozwoli to zachować klucze DRM.
[Obrazek: Przechwytywanie.JPG.d96f3298e56b9105790b...c80136.JPG]
Upewnij się iż pole wyboru z „Erase bootloader” jest odznaczone. (brak V)
12. Sprawdź jeszcze raz i czy wszystko jest w porządku, następnie naciśnij przycisk „Start”.
Rozpocznie się proces flashowania oprogramowania układowego!
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Nie wyłączaj zasilania z urządzeń i nie odłączaj boxa od komputera.
Proces oprogramowania zajmuje kilka minut.
Jeśli się powiedzie, program wyświetli komunikat „100%: Burning successfully”:
13. Odłącz boxa od komputera i podłącz do telewizora poprzez HDMI. Jeśli wszystko przebiegło poprawnie Mi Box zacznie się uruchamiać. Pierwsze uruchomienie może trwać dłużej niż zazwyczaj.
Błędy:
Gdy natrafimy na taki błąd w Amlogic USB Burning Tool, oznacza to, iż kabel którego używamy do flashowania jest kiepskiej jakości. Należy spróbować innym (im krótszy, tym lepiej).
- Jeśli używasz komputera stacjonarnego boxa podłącz do tylnych złącz USB (na płycie głównej).
- Spróbuj pobrać obraz ponownie.
- Jeśli po flashowaniu oprogramowania nie można sparować pilota, należy wejść do recovery i wykonać polecenie update.zip. Ewentualnie wykonać przywracanie ustawień do fabryki poprzez polecenie „Wipe data/factory reset”

Mile widziane uwagi i komentarze co należałoby uściślić, bądź poprawić. [Obrazek: default_icon_e_smile.gif]

Podziękowania dla Proffess1 z forum miuipolska.pl za konsultację i pomoc w tworzeniu poradnika.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: Jaca
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości