Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android TV - IPTV klatkuje
#1
Panowie,

Dostałem ostatnio TV Thomson z Android TV 8.0. Telewizor wg specyfikacji ma rozdzielczość 1366x768. Wrzuciłem w kodi listę z teleele i niestety wszystkie kanały klatkują. Po wrzuceniu stalker clienta i darmowej TV dalej ten sam problem. Jedynie na kanałach SD chodzi płynnie, więc podejrzewam, że problem jest na linii sygnał 1080p ==> TV 720p. Na białej liście w KODI mam tylko rozdzielczość 1280x720 60Hz. 
TV podłączony po kablu, speedtest pokazuje download ~90Mb i upload ~35Mb.
Macie może jakieś pomysły na to, czy po prostu mam zmienić TV? Big Grin
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(17-03-2020, 06:29 AM)RadareQ napisał(a): Panowie,

Dostałem ostatnio TV Thomson z Android TV 8.0. Telewizor wg specyfikacji ma rozdzielczość 1366x768. Wrzuciłem w kodi listę z teleele i niestety wszystkie kanały klatkują. Po wrzuceniu stalker clienta i darmowej TV dalej ten sam problem. Jedynie na kanałach SD chodzi płynnie, więc podejrzewam, że problem jest na linii sygnał 1080p ==> TV 720p. Na białej liście w KODI mam tylko rozdzielczość 1280x720 60Hz. 
TV podłączony po kablu, speedtest pokazuje download ~90Mb i upload ~35Mb.
Macie może jakieś pomysły na to, czy po prostu mam zmienić TV? Big Grin

Mam takie same objawy jak na TV FullHD włączę kanał 4k od teleelevidenie - klatkowanie. Tutaj raczej nic nie zrobisz. TV zwyczajnie nie daje rady tego przekodować.
Odpowiedz
#3
Zastanawiam się tylko, czy można jakoś wymusić zmianę parametrów sygnału. We wtyczce easy advanced settings jest masa ustawień, tylko nie wiem do końca, jak się za to zabrać.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#4
(18-03-2020, 09:14 AM)RadareQ napisał(a): We wtyczce easy advanced settings jest masa ustawień, tylko nie wiem do końca, jak się za to zabrać.

Lepiej niech tak pozostanie, ale z drugiej strony możesz poeksperymentować z ustawieniami, w zakładce Audio/video playback settings [Obrazek: k045.gif]

Nie zaszkodzi spróbować => Kodi => System => Odtwarzacz => Wideo => Dostosuj częstotliwość odświeżania => zmieniamy z domyślnego Nieaktywne => Aktywne
Synchronizuj odtwarzanie z wyświetlaczem => klikamy przesuwając kropkę w prawo, zmieni kolor na biały

Wracamy do ekranu głównego Kodi => restartujemy/uruchamiamy ponownie => sprawdzamy odtwarzanie z nowymi ustawieniami => informujemy o rezultatach w przedmiotowym temacie...
Odpowiedz
#5
Jest dużo lepiej, teraz już tylko niektóre kanały klatkują i to dużo mniej. Ściągnę jeszcze na TV jakąś apkę do sprawdzenia parametrów ekranu i pozmieniane podstawowe parametry w easy advanced settings.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości