Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KODI i zapobieganie usypiania serwera?
#1
Witam.
Zrobiłem sobie serwerek na windows 10. Chcę jednak zaoszczędzić trochę na energii więc wprowdziłem usypianie serwera i wybudzanie go za pomocą magic packet z KODI na nvidia shield tv i fire tv 4k stick. Wszystko działa elegancko. Mam tylko mały problem a co więcej to problem ma moja żona. Bywa u niej że włączy KODI i gdzieś pójdzie i wróci za 30 min. Potem woła "czemu to nie działa?". W tym czasie zdąży się już serwer uśpić. Wiem że mam możliwość ustawić większy timeout na usypianie na serwerze ale wolał bym o ile istnieje jakiś sposób żeby KODI podtrzymywało serwer żeby nie mógł się uśpić. Czy jest taka możliwość? Chodzi mi o to żeby samo KODI w spoczynku (bez włączonego filmu czy muzyki) zapobiegało uśpieniu serwera.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Chodzi o serwer smb?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Tak. Chodzi o zwykłe udostępnianie w Windows i podmontowanie folderów w smb. Bawiłem się advanced wake on lan ale w nim mię udało mi się tego ustawić pod siebie odpowiednio. Chciałem użyć wbudowanego narzędzia które jest w opcjach zasilania: próbuj wybudzić serwer przed próbą dostępu. Niestety ale ta opcja od razu wywala mi błąd wykrywanie adresu Mac nie udane. Sprawdzałem w androidzie i w userdata nie utworzono nigdzie pliku z tego skryptu.

Udało mi się doprowadzić do działania to wybudzanie dysku. Niestety KODI postawione na android tv nie umie stworzyć pliku wakeonlan.xml więc zainstalowałem na komputerze KODI i podłączyłem po SMB do serwera (Windows 10). Następnie włączyłem opje: próbuj wybudzić serwer przed próbą dostępu i skopiowałem plik wakeonlan.xml z windowsa i wpakowałem go do android tv. Nie obyło się jednak bez modyfikacji bo też nie dawał sobie rady z ponownym rozruchem serwera.
Tu dla potomnych zawartość pliku wakeonlan.xmle pliku z tego skryptu.
PS. Pliki na serwerze muszą być podpięte po ip a nie po nazwie. Mi po nazwie nie chciało działać.

<onaccesswakeup>
    <netinittimeout>20</netinittimeout>
    <netsettletime>500</netsettletime>
    <wakeup>
        <host>192.168.0.100</host>
        <mac>xx:xx:xx:xx:xx:xx</mac>
        <pingport>0</pingport>
        <pingmode>1</pingmode>
        <timeout>1</timeout>
        <waitonline>40</waitonline>
        <waitonline2>40</waitonline2>
        <waitservices>5</waitservices>
    </wakeup>
</onaccesswakeup>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości