Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dysk sieciowy
#1
Witam, mam problem z dostaniem się do danych z dysku podłączonego do routera.

Doszedłem do momentu że widzę te wszystkie foldery główne na tym dysku ale nie mogę się do nich dostać... 

wyskakuję komunikat "zablokuj ustawienia dla smb://nazwa routera/folder i każe podać użytkownika i hasło.... 

Nigdzie nie mam ustawione haseł. Ten dysk widzą wszystkie telewizory w domu, komputer wszystko działa i da się oglądać. Kodi na windows 10 także jest ok.

Jestem raczej zielony w tych sprawach proszę o pomoc. Co robię nie tak. (na telefonie z androidem i kodi ta sama sytuacja)

Pzdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Dodałeś w Kodi w adresie serwera smb port 445?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Niestety nie dodałem bo korzystam z metody albo się uda albo nieWink.... w takim razie proszę o podpowiedź czy mam ręcznie dodać lokalizację sieciową i jaki to ma być protokół? Czy może to być "otoczenie sieciowe windows (smb)?? bo tam port jest nieaktywny. 

W sumię proszę o naprowadzenie jaki to ma być protokół a później zadam kolejne pytanie.

Dziękuje i pozdrawiam

(27-03-2020, 10:36 PM)mjw napisał(a): Dodałeś w Kodi w adresie serwera smb port 445
w adresie serwera wpisałem 192.168.1.1:445 i to wszystko... i mam już dostęp do głównych folderów na dysku ale nadal nie mogę w nie wejść ponieważ wyskakuje :zablokuj ustawienia dla smb://.....
Odpowiedz
#4
Dziwne, może włącz na routerze hasło dostępu do smb i wtedy je podaj? Nie mam w sumie pomysłu bo mam serwer SMB na linuxie z dostępem z loginem i hasłem i działa. Do CoreELEC hasła nie wymaga i też bez problemu się moge dostać z każdego urządzenia...
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
(28-03-2020, 12:30 PM)mjw napisał(a): Dziwne, może włącz na routerze hasło dostępu do smb i wtedy je podaj? Nie mam w sumie pomysłu bo mam serwer SMB na linuxie z dostępem z loginem i hasłem i działa. Do CoreELEC hasła nie wymaga i też bez problemu się moge dostać z każdego urządzenia...

w sumie to miałem włączone hasło ale nigdzie go nie podawałem albo była tak dawno że juz zapomniałem.... ale gdy je wyłączyłem w routerze to na libreelec nie mogłem wogóle wejść w dysk bo od razu wołało hasło.... nic już nie rozumiem... 

a czy można jakoś nawiązać połączenie z routerem przez ftp?? czy jak???

jeśli tak to może jakaś podpowiedź???

dzięki

a jeszcze pytanie czy jakieś ustawienia w windows mogą mieć wpływ na to??
Odpowiedz
#6
Nie wiem jaki masz router ale jeśli ma funkcje FTP to możesz przez Kodi się połączyć tak samo jak SMB tylko wybierasz protokół FTP. By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
Tak Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#9
(28-03-2020, 01:33 PM)mjw napisał(a): Tak Smile

yy to ścieżka zdalna zostaje pusta i port 21 także?

(28-03-2020, 01:51 PM)adgot napisał(a):
(28-03-2020, 01:33 PM)mjw napisał(a): Tak Smile

yy to ścieżka zdalna zostaje pusta i port 21 także?

DZIAŁA!!!! 3 dni walki i w końcu wszystko lata!!! 

Bardzo dziękuję za naprowadzenie i poświęcony czas!!!!

HuraSmile 

Pozdrawiam i dużo zdrówka życzęSmile można zamknąć temat czy jakoś takSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości