Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serwer media z transkodowaniem
#1
Witam, poszukuję darmowego serwera takiego jak Emby do transkodowania telewizji z dekodera sat.
Emby server sprawdziłem i opcja z telewizją jest premium.
Znalazłem Jellyfin - ponoć jakiś odłam Emby ale nie znalazłem wersji serwer na Coreelec.
Plex - też tylko wesja klienta.
A może znacie inne wtyczki bo nie potrzebuję takich kombajnów jak wyżej tylko może być coś prostego?
Moze coś takiego:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Mam na RPi to:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
RPi 3B+ jest słabszy od VONTAR X3 z Amlogic S905X3, więc fajnie jak bym to wykorzystał.
Ktoś ma jakieś rozwiązania to niech podrzuci.
Z góry dziękuję.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Na tym sprzęcie nie potranskodujesz ale zainstalujesz serwer Plex w CoreELEC (jest w oficjalnym repozytorium CoreELEC chyba w usługach), który działa według mnie najfajniej. Jellyfin też daje radę, jego musisz instalować przez docker.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
A plex jak zainstalowałem to woła o adres serwera, więc chyba nie to? Poszukam dalej i może spróbuję z dockerem.

Czemu by miało się nie dać jeżeli:
"Amlogic S905X3 specifications:
Video/Picture Encoding
Independent JPEG and H.264 encoder with configurable performance/bitrate
JPEG image encoding
H.265/H.264 video encoding up to 1080p60 with low latency"
Tylko może brak odpowiedniego oprogramowania. A czy w wersji płatnej Emby można takie coś zrobić?
Odpowiedz
#4
Faktycznie plexa nie na w repo ale jest Emby i plex przez docker. Jeśli instalujesz przez docker to będziesz musiał później ustawić dostęp do portów w dockerze. Łatwiej i szybciej i z takim samym efektem będzie działać Emby.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
Emby przy opcji TV live nie jest za darmo i kosztuję $54/1 Year, a szukam prostego darmowego rozwiązania.
Jellyfin w dockerze nie obsługuję dekoderów z enigma2 (nie ma wtyczki takiej jak w Emby: Vu)
Plexa jeszcze nie sprawdzałem ale na windowsie nie można było wysyłać takiego strumienia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości