Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z dostępem do dysków sieciowych
#1
Witam, jako osobo początkująca napotkałem kolejny problem którego nie mogę rozwiązać. 

Chodzi o dostęp do dysków udostępnionych w sieci poprzez otoczenie sieciowe (SMB). Z początku było dobrze i jak w chodziłem w wspomniane otoczenie sieciowe to widziałem tam swoją grupę (WORKGROUP) i miałem dostęp do wszystkiego co było tam udostępnione. Aktualnie gdy tam wchodzę to nie ma nic i z tego poziomu nie mogę dodać nowego źródła. Wszystkie źródła które były dodane wcześniej działają normalnie czyli sieć jest. 

W ustawieniach/usługki/Klient SMB mam ustawione tak 
Grupa Robocza WORKGROUP
Serwer Winsns 0.0.0.0
Minimalna wersja protokołu SMB Wersja 2 (jak była 1 to też nie działało)
Maksymalna Wersja protokołu SMB Wersja 3


Co może być nie tak??
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
juz chyba nie raz pisaliśmy o tym ma forum. Jak dodajesz źródła wybierz recznie SMB i w adres serwera wpisz IP i port 445. Jeśli Twoja samba uzywa loginu i hasła to tez go podaj. W moim przypadku serwer nas jest na 192.168.0.108:445

Podziękowali: LocaR
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
(17-04-2020, 08:45 AM)mjw napisał(a): juz chyba nie raz pisaliśmy o tym ma forum. Jak dodajesz źródła wybierz recznie SMB i w adres serwera wpisz IP i port 445. Jeśli Twoja samba uzywa loginu i hasła to tez go podaj. W moim przypadku serwer nas jest na 192.168.0.108:445

OK, dzięki o tym nie pomyślałem :] 
Dziwi mnie tylko fakt że na początku było to normalnie widoczne w sensie moja grupa robocza. Skoro było już poruszane to wnioskuję że to sytuacja dość często spotykana czy może w ręcz normalna??

P.S czy da się coś zrobić żeby Kodi w nazwach katalogów wyświetlało poprawnie polskie znaki??
Odpowiedz
#4
Mi nigdy nie pokazywało w sumie urządzeń w sieci normalnie, zawsze musiałem dodać "z palca". Big Grin
Co do znaków, masz polski język i regionalne ustawiania na polskie ustawione w Kodi?
Mi wyświetla polskie znaki bez dodatkowych ustawień oprócz tych wymienionych wyżej.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
(17-04-2020, 11:15 AM)mjw napisał(a): Mi nigdy nie pokazywało w sumie urządzeń w sieci normalnie, zawsze musiałem dodać "z palca". Big Grin
Co do znaków, masz polski język i regionalne ustawiania na polskie ustawione w Kodi?
Mi wyświetla polskie znaki bez dodatkowych ustawień oprócz tych wymienionych wyżej.

Tak w ustawieniach mam wszystko na język polski, kombinowałem nawet z zestawem znaków ale też jest bez zmian.
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8


Podziękowali: mjw
Odpowiedz
#9
Ok, dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie. Teraz już wszystko jasne. Raz jeszcze dzięki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości