Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z dostępem do dysków sieciowych
Witam, jako osobo początkująca napotkałem kolejny problem którego nie mogę rozwiązać. 

Chodzi o dostęp do dysków udostępnionych w sieci poprzez otoczenie sieciowe (SMB). Z początku było dobrze i jak w chodziłem w wspomniane otoczenie sieciowe to widziałem tam swoją grupę (WORKGROUP) i miałem dostęp do wszystkiego co było tam udostępnione. Aktualnie gdy tam wchodzę to nie ma nic i z tego poziomu nie mogę dodać nowego źródła. Wszystkie źródła które były dodane wcześniej działają normalnie czyli sieć jest. 

W ustawieniach/usługki/Klient SMB mam ustawione tak 
Grupa Robocza WORKGROUP
Serwer Winsns 0.0.0.0
Minimalna wersja protokołu SMB Wersja 2 (jak była 1 to też nie działało)
Maksymalna Wersja protokołu SMB Wersja 3

Co może być nie tak??
Odpowiedz
REKLAMA:

juz chyba nie raz pisaliśmy o tym ma forum. Jak dodajesz źródła wybierz recznie SMB i w adres serwera wpisz IP i port 445. Jeśli Twoja samba uzywa loginu i hasła to tez go podaj. W moim przypadku serwer nas jest na 192.168.0.108:445

Podziękowali: LocaR
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!

[Obrazek: a015.gif]
Odpowiedz
(04-17-2020, 08:45 AM)mjw napisał(a): juz chyba nie raz pisaliśmy o tym ma forum. Jak dodajesz źródła wybierz recznie SMB i w adres serwera wpisz IP i port 445. Jeśli Twoja samba uzywa loginu i hasła to tez go podaj. W moim przypadku serwer nas jest na 192.168.0.108:445

OK, dzięki o tym nie pomyślałem :] 
Dziwi mnie tylko fakt że na początku było to normalnie widoczne w sensie moja grupa robocza. Skoro było już poruszane to wnioskuję że to sytuacja dość często spotykana czy może w ręcz normalna??

P.S czy da się coś zrobić żeby Kodi w nazwach katalogów wyświetlało poprawnie polskie znaki??
Odpowiedz
Mi nigdy nie pokazywało w sumie urządzeń w sieci normalnie, zawsze musiałem dodać "z palca". Big Grin
Co do znaków, masz polski język i regionalne ustawiania na polskie ustawione w Kodi?
Mi wyświetla polskie znaki bez dodatkowych ustawień oprócz tych wymienionych wyżej.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!

[Obrazek: a015.gif]
Odpowiedz
(04-17-2020, 11:15 AM)mjw napisał(a): Mi nigdy nie pokazywało w sumie urządzeń w sieci normalnie, zawsze musiałem dodać "z palca". Big Grin
Co do znaków, masz polski język i regionalne ustawiania na polskie ustawione w Kodi?
Mi wyświetla polskie znaki bez dodatkowych ustawień oprócz tych wymienionych wyżej.

Tak w ustawieniach mam wszystko na język polski, kombinowałem nawet z zestawem znaków ale też jest bez zmian.
Odpowiedz
(04-17-2020, 12:25 PM)LocaR napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Starsze Androidy miały problem z korzystaniem z nowszych wersji SMB i wtedy trzeba było włączać SMB 1.0.
Obecne systemy już nie mają takich problemów i mogą korzystać z nowszych wersji SMB ale przeglądanie takie jak kiedyś już nie działa...
Już kiedyś było pisane o SMB na tym forum.
Nie napisałeś czym udostępniasz dane z dysków. Problem z literkami też może być po stronie serwera.
Odpowiedz
REKLAMA:

(04-17-2020, 06:58 PM)jerzyk17 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Starsze Androidy miały problem z korzystaniem z nowszych wersji SMB i wtedy trzeba było włączać SMB 1.0.
Obecne systemy już nie mają takich problemów i mogą korzystać z nowszych wersji SMB ale przeglądanie takie jak kiedyś już nie działa...
Już kiedyś było pisane o SMB na tym forum.
Nie napisałeś czym udostępniasz dane z dysków. Problem z literkami też może być po stronie serwera.

O tym SMB 1.0 już wcześniej czytałem i mam to włączone. Pwiedzmy że ten problem to nie problem, zawsze można ręcznie wklepać ten adres i jakoś sobie radzić :]

Dane z dysków udostępniam poprzez serwer samba utworzony na innym RPI do którego podłączony jest dysk z praktycznie wszystkimi zasobami.
Odpowiedz
(04-17-2020, 07:47 PM)LocaR napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: mjw
Odpowiedz
Ok, dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie. Teraz już wszystko jasne. Raz jeszcze dzięki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości