Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupno telewizora do oglądania kodi
#1
Cześć, interesuje mnie zakup telewizora "Sony KD-65XG8596" głownie do oglądania "Kodi" i grania w gry (czekam na ps5) - wiem, że na telewizorach sony możliwość pobrania kodi została zablokowana i czy gdybym dokupił "Xiaomi Mi Box" dało by sie pobrać czy musiał bym zrezygnować z sony ? 
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Moja racjonalna podpowiedź. Traktuj TV jako monitor, nie inwestuj w dziwne dodatki i wodotryski telewizora, gdzie i tak po roku będzie brak aktualizacji . Kup porządny TV z porządną matrycą,  bez ich systemów. A resztę kasy wydaj na  boxa z certyfikacją, jak nie lubisz się bawić np. nvidia box. A jak masz smykałkę do grzebania to tu znajdziesz wiele podpowiedzi odnośnie innych boxów i systemów, które pozwolą Ci zaoszczędzić kasę i przy okazji pogłębić horyzonty. TV ma grać i świecić. Jak coś jest od wszystkiego to znaczy że do niczego. Taka stara zasada. PozdrawiamSmile

Podziękowali: waldi22
Odpowiedz
#3
(11-05-2020, 01:31 AM)sky02 napisał(a): Moja racjonalna podpowiedź. Traktuj TV jako monitor, nie inwestuj w dziwne dodatki i wodotryski telewizora, gdzie i tak po roku będzie brak aktualizacji . Kup porządny TV z porządną matrycą,  bez ich systemów. A resztę kasy wydaj na  boxa z certyfikacją, jak nie lubisz się bawić np. nvidia box. A jak masz smykałkę do grzebania to tu znajdziesz wiele podpowiedzi odnośnie innych boxów i systemów, które pozwolą Ci zaoszczędzić kasę i przy okazji pogłębić horyzonty. TV ma grać i świecić. Jak coś jest od wszystkiego to znaczy że do niczego. Taka stara zasada. PozdrawiamSmile
Co  masz na myśli porządny TV ? polecił byś cos do 3500 zl aby kodi działalo.
Odpowiedz
#4
Mi bardziej chodziło o rozdzielenie funkcji wyświetla, odtwarzania  od zastosowań systemowych.  Wiem że teraz ciężko znaleźć coś z dużym ekranem w dobrej jakości bez przemycania ich rozwiązań. Ale podejmuję rękawice znajdę 3 tv w dobrej cenie i porządnym obrazem, wyświetlaczem.
Ps. Kodi ma działać na boxsie nie tv o to jest ta cała dyskusja
Odpowiedz
#5
(11-05-2020, 02:12 AM)sky02 napisał(a): Ps. Kodi ma działać na boxsie nie tv o to jest ta cała dyskusja
aha, czyli tv moze byc nawet sony wystarczy, że dokupie "XIAOMI MI BOX S" i kodi bedzie działało ?
Odpowiedz
#6
Kodi działać Ci będzie na boxie. Tv Ci ma tylko wyświetlić obraz jak sky powiedział. Poczekaj, napisał, że zaproponuje Ci jakieś telewizory.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Mam telewizor Sony XF9005 z Android Tv i instalacja Kodi nie jest w żaden sposób zablokowana, więc nie wiem skąd masz taką informację. Jest on normalnie dostępny z poziomu sklepu Google, a nawet jakby go w sklepie nie było, to zawsze można zainstalować aplikacje pobierając ją z innych stron i instalując.
Korzystam na tv z Kodi od ponad pół roku. Mam również boxa Xiaomi Mi box 4K, który po kupnie tv powędrował do pokoju syna i nie widzę różnicy w działaniu Kodi na obu urządzeniach.
Co do wybranego przez Ciebie modelu tv, to jeżeli nie przeszkadza Ci ekran IPS i słaby HDR to będziesz zadowolony.
Odpowiedz
#8
Odpowiedz
#9
Widzę że wszystkie informacje na ten temat są ze stycznia ubiegłego roku, potem już cisza na ten temat. Więc może gdzieś ktoś coś usłyszał, a potem tylko wszyscy powtarzali ta informację, ale okazała się nie prawdą, albo Sony wycofało się z tego pomysłu. Kodi działa na telewizorach Sony i ma się dobrze.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#10
To był błąd Sony, przypadkowy. Sony nie blokuje kodi. Należy jednak pamiętać że android na tv ma czasem problemy z niektórymi wtyczkami pod kodi że względu na ograniczone funkcje. A to czasem jakaś biblioteka pythona nie wejdzie a to czasem jakaś wtyczka nie działa.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości