Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwny problem z Kodi - WiFi
#1
Witam serdecznie. Szukam pomocy w rozwiązaniu mojego bardzo dziwnego problemu z Kodi. System mam w wersji 18.7.1 a zainstalowany jest na Raspberry Pi 3+. U mnie w domu na moim WiFi wszystko śmiga elegancko. Jednak nie ja miałem być docelowym użytkownikiem tego urządzenia tylko inna osoba u której dochodzi do dziwnej bardzo sytuacji. Otóż po wyszukaniu sieci WiFi i wpisaniu poprawnego hasła system łączy się z tą siecią ale przy próbie włączenia jakiegokolwiek filmu lub wgrania jakiejkolwiek wtyczki pojawiają się błędy pokroju - Połączenie niemożliwe / brak dostępnych źródeł itd - tak jakby nie było połączenia internetowego. Co najciekawsze - gdy w telefonie włączę hotspot i podepnę się pod niego wszystko działa poprawnie - po wyłączeniu hotspotu i połączeniu się z WiFi tej osoby....także wszystko działa poprawnie - można instalować wtyczki, oglądać filmy etc. Następnie gdy wyłączę Malinkę i włączę ją ponownie problem znów się pojawia - system łączy się z WiFi - wskazuje zasięg i status online ale nie można w żaden sposob korzystać z niego... Więc znów chwilowe połączenie się z hotspotem mojego telefonu, wyłączenie hotspotu, połączenie przez WiFi i wszystko działa. I tak za każdym razem. Da się to jakoś naprawić ? Pozdrawiam.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
wifi w raspberry jest powiedzmy takie sobie, tylko kabel, sam kombinowalem z boxem po wifi, dalem nawet ładny router "ac" by z tym oddalonym o 10-15m sie laczyl, poprawa była znaczna ale jak podłączyłem kablem transfer wiekszy o połowe, i wiem w testach ładnie to idzie ale jak mi rodzinka na dom sie zwali i każdy chodzi biega zamyka drzwi, wifi nie wyrabia
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#3
W raspberry pi wbudowane wi-fi ma po prostu bardzo słabą antenę
Działa to jako tako tylko tylko w trybie AC 5GHZ (czyli modele 3b+ i 4b)
Rozwiązanie to tak jak radzi kolega wyżej - kabel...
Albo ewentualnie poświęć jeden port USB na podłączenie karty wifi-usb

ja używam karty na chipsecie rtl8188eu  (działa chyba z każdym OS na RPI):

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

działa wprawdzie tylko na 2.4GHZ ale zewnętrzna antena daje radę znacznie lepiej niż wbudowana.
Odpowiedz
#4
Dziękuję wam za zaintersowanie się tematem Smile Myślicie, że któraś z tych dwóch pomoże ? Router znajduje się w drugim pomieszczeniu od docelowego dla Kodi. Raczej chcę koniecznie uniknąć ciągnięcia tam kabla :

1 = By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
2 = By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
W przypadku tej drugiej ciekawi mnie czy ona w ogóle zadziała gdyż posiada sterowniki na płycie i nie wiem czy do Raspberry będzie dało się je wrzucić. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Co do karty z pierwszego linku to nie wiadomo jaki tam chipset siedzi - kupisz nie będzie działać i będziesz się bawił w odsyłanie,
po drugie antena też kiepściutka mimo że obsługuje 5GHZ AC to efekt będzie podobny do wbudowanej w RPI (o ile w ogóle zadziała na RPI)

Co do drugiej karty to w ogóle się nie nadaje ze względu na spory pobór prądu - miałem ten model przy PC tam się sprawdzał bardzo dobrze, a;e pod pi były z nią problemy.
A po drugie też nie jest pewne jakiego chipsetu użył tp-link i czy będzie  działać na linuxie.

Kup taką:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

będzie ok... przez ostatnie 5 lat testowałem 7-8 różnych kart wifi z różnymi modelami RPI i ta z linku autentycznie sprawdza się najlepiej.

Ogólnie pod linuxem jest problem z dobrymi sterownikami do wi-fi producenci dbają o windowsa a na linuxa wydają byle co...
Odpowiedz
#6
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
karta z mojego linku bedzie działać bez instalacji sterowniki są w karnelu liuxa.
Odpowiedz
#8
(29-06-2020, 10:50 AM)jon1022 napisał(a): karta z mojego linku bedzie działać bez instalacji sterowniki są w karnelu liuxa.
Kupiłem. Będę testował w niedzielę - jeśli temat do tej pory nie zostanie zamknięty, dam znać czy wszystko działa. Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości