Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Jak działa FanFilm i dlaczego nie zawsze znajduje to, czego szukam
#1
Często wiele osób zadaje te samo pytanie "FanFilm nie znalazł filmu 'Mój ulubiony Film IV' a wtyczka od mbebe (tu dowolna nazwa) ma go u siebie. Fanfilm jest zły i be"
FanFilm działa troszkę inaczej. Wyszukiwanie filmu, czy to przez menu czy przez wyszukiwarkę odbywa się następująco:

 1. Tytuły filmów, kategorie itp są pobierane ze strony trakt.tv. To w jaki sposób są tam opisane filmy ma wpływ na resztę.

 2. Seriale są pobierane z tvdb. To w jaki sposób są tam opisane seriale, sezony ma wpływ na resztę

 3. Załóżmy że mamy film pt. "Życie Psa" - po angielsku "Dog's life" - z roku 2018. Tytuł polski jest na tmdb/imdb/trakt - i teraz różne strony różnie opisują ten film (oczywiście to tylko przykłady):
  • alltube -dali polski tytuł, według tłumaczenia dystrybutora: Psie życie 2018 - i dali tylko polski tytuł - FanFilm nie znajdzie - bo to może być inny film
  • 3filmy - dali tytuł PL wg. tego co jest na trakt/tmdb/imdb czyli "Życie Psa" ale dali rok w którym była premiera w PL - czyli 2019 - FanFilm nie znajdzie - bo to film z innego roku, a zdarza się że są filmy o tych samych tytułach przecież
  • cdax - dali tytuł "Dog's life" 2018 - FanFilm znajdzie i wyświetli. 
  • hdseans - dali tytuł "Życie psa" 2018 - FanFilm znajdzie i wyświetli.
 4. Załóżmy że mamy film pt. "Życie kota" - po angielsku "Cat's life" - z roku 2010. Tytuł polski jest na tmdb - i teraz różne strony różnie opisują ten film (oczywiście to tylko przykłady). Polskiego tytułu nie ma tvdb/imdb:
  • alltube -  dali polski tytuł - FanFilm nie znajdzie bo nie ma tytułu angielskiego a na trakt/tvdb/imdb nie ma polskiego
  • 3filmy - dali tytuł "Cat's life" - FanFilm znajdzie.

 5. FanFilm nie znajdzie filmu na np. cda, jeśli ten jest opisany na zasadzie "Zyci3 p$a" czy "C4tz live"

 6. Seriale i sezony - tu przykład z domem papieru i brakującymi sezonami, które są na alltube a nie ma ich w fanfilm. Netflix wprowadził sobie swoją własną numerację. Podzielił 2 oryginalne sezony na 4. Trakt.tv, z którego korzysta Fanfilm ma prawidłowo oznaczony ten serial jako 2 sezonowy, zgodnie z tym co zrobili jego autorzy (zgodnie z oryginalną emisją). W związku z czym FanFilm, który opiera się na trakt, IMDb, TVDb utrzymuje ten prawidłowy podział a nie sztuczny który zrobił sobie Netflix. Nie da się tego ominąć.
  Natomiast wtyczka alltube nie działa na podstawie baz czy list filmów, więc wyświetla to, co sobie na alltube wymyślą - jeśli ktoś połączy to w jeden wielki plik to na alltube będzie.
  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
  By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

 7. Ale to jeszcze nie koniec. Wyświetlają nam się w końcu źródła których tak pragniemy. I tu kolejna rzecz. Źródło może być:
  • martwe - czyli jest na stronie link do clipwatching - ale na hoście clipwatching plik został usunięty
  • nieaktywne - czyli jest na stronie link do clipwatching, ale padł resolverurl (albo jest stara wersja)
  • serwer odpowiada zbyt wolno - jest przeciążenie clipwatching i po prostu kodi nie łapie linku

  Tu należy wytłumaczyć jak działa kodi i FanFilm. FanFilm wyszukuje linki do filmów na stronach. Jak się wyświetlą źródła i klikniemy, rola FanFilm się kończy - do gry wchodzi resolverurl - czyli taki tłumacz linków z różnych serwisów na formę zrozumiałą dla kodi. Jak rozpozna link, to przygotowuje odtwarzanie - i jego rola się kończy - za odtwarzanie odpowiedzialne jest już tylko kodi.
To chyba wiele wyjaśni...

Podziękowali: Pacias, gchmurka, dwksc1906, Tomex
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Savio TV Box Gold + Coreelec 9.2 =  Angel
REKLAMA:

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości