Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc przy wyborze boxa.
#1
Witam,
Właśnie stoję przed zadaniem wybrania odpowiedniego boxa do własnych potrzeb. Zależy mi przede wszystkim na:
- stabilnym połączeniu WIFI
-IPTV (priorytet)
-KODI (cherry tv)
-HBO GO, Netflix (opcjonalnie)
-Coreelec( w przyszlosci chciałbym wrzucić zamiast androida)

Zależy mi na płynnym działaniu materiałów wideo w FHD (nie posiadam sprzętu 4k) oraz szybkim działaniu interfejsu jak i całego kodi.
Z tego co przeglądałem neta wpadły mi w oko dwie propozycje. 

- X96MAX Plus
-Mecool KIII Pro

Cena, którą mogę przeznaczyc to maks do 250zł.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(24-05-2020, 06:27 PM)zborus napisał(a): Witam

X96 MAX Plus w wersji 4/64, wszystko w temacie [Obrazek: k04211.gif]
Odpowiedz
#3
Jedyny słuszny? Jakieś inne propozycje czy raczej poza konkurencją ten x96 MAX+?
Odpowiedz
#4
W sumie co z różnica który kupisz : x96 MAX, X96Air, Magicsee N5 Max,A95X
Wszystko to samo, jak chińczyk dobrze posklejał i nie pożałował za bardzo na komponenty to będzie działać.
Aktualizacji Androida i tak pewnie żadnych nie będzie, Netflix tylko w SD
Coreelec powinien działać na każdym, jak by wifi zamulało to pod coreelec można zastosować kartę pod USB
Odpowiedz
#5
moze ustalmy ze s905x3 ma byc
zreszta jak widze punkty
- stabilnym połączeniu WIFI (magiczne pudelko co z 2 kresek 5 zrobi zasiegu)
-KODI (cherry tv) (doskonala naładka utrudniajaca wszystkie sprawy)
-Coreelec (w jakiej przyszlosci, podstawowa zecz jaka sie w tych boxach robi to wywalenie androida

jeszcze 250zł
czy juz identycznego pytania nie było czy to na PW rozmowa była, czy multikonto, mam dajavu albo ciagle na te same pytania sie odpowiada, ale czytaj stopke
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#6
Netflix tylko na certyfikowanych urządzeniach lub w CoreELEC. Więc tak jak @jon1022 napisał, nie ma różnicy jaki model jeśli w środku jest to co powinno. s905x3 + 4GB ramu i będzie to co potrzebujesz. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(25-05-2020, 07:28 AM)nixs napisał(a): -KODI (cherry tv) (doskonala naładka utrudniajaca wszystkie sprawy)
Dlaczego cherry tv utrudnia wszystkie sprawy?
Odpowiedz
#8
@zborus patrz na stopke, i czytaj, ostatnio ktos tu tłumaczy na forum warto poczytac, zgadzam sie w tym w 100%, mam 4 repo no wtyczek troche wiecej ale instalowane recznie bo pewne rzeczy sprawdzam, bo tak naprawde baza i kilka wtyczek, tego co potrzeba wszystkie problemy rozwiazuje
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#9
To może ja.
Ogólnie buildy to zło. Nie wiadomo co instalujesz, nie wiesz jakie repozytoria są w środku, nie wiesz nic... poza filmem na YouTube. O wiele lepiej zrobić sobie kodi po swojemu instalując tylko to czego potrzebujesz. Korzystając z naszych poradników.
Ale. Ale jako kodiwpigulce od kilku lat współpracujemy z ekipą Polish Team Wizards którzy właśnie m.in. tworzą build chery. Osobiście go nie używam, ale instalowałem np. teściowi i działa. Nawet byłem pozytywnie zaskoczony.
Jeśli już pytasz o jakiś build, dostaniesz na naszym forum polecenie tylko buildów z PTW. Dlaczego:
1. Bo są darmowe. Nie każą sobie płacić za to co jest za darmo.
2. Bo grają fair. Pytają się autorów polskich wtyczek czy mogą je wykorzystać.
3. Bo pomagają. Przy wielu polskich wtyczkach. Wiele wtyczek byłoby martwych gdyby nie oni. Sami stworzyli wiele wtyczek.
4. Bo współpracują z nami. Wymieniamy się rozwiązaniami, uwagami, wspólnie lokalizujemy problemy.
5. Bo zmienili polską scenę kodi (długa historia)

I jak dla mnie buildy są zbyt obciążałe, to dla osób które nie są zupełnie obeznane z kodi jest to jedno z rozwiązań. Ale ja osobiście wolę ręczne instalacje wtyczek np. korzystając z naszych poradników.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości