Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X96 Air wybudzanie
#1
Witam,
[size=small]wrzuciłem na pamięć wew. coreELEC 9.2.2 obraz dla procesora s905x3. Plik dtb to: sm1_s905x3_4g i plik do pilota[color=#222222] By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. (ściągnałem go ze strony bo jak chciałem sam wyciągnąć z androida to za Chiny ludowe nie chciał manager plików pokazać plików systemowych). Po wgraniu do pamięci wszystko działa włącznie z pilotem od mojego telewizora dzięki CEC. Problem pojawia się w momencie gdy wyłącze przyciskiem power na pilocie od telewizora. Box wtedy jakby wchodzi w stan uśpienia. Po włączeniu telewizora przyciskiem power na pilocie od TV telewizor się włącza a box nie. Jedyny sposób by uruchomić boxa to wyciągniecie wtyczki i ponowne włożenie. Jednak gdy tak kilka razy zrobiłem coreelec przestał się całkowicie uruchamiać i [font=Arial]wypluwa informację, że nie można było zamontować pamięci. Próbowałem metody z poradnika o konfiguracji coreelec [color=#333333]inject_bl301. Gdy wpisuję komendę ir-keytable -u dostaje odpowiedź /sys/class/rc/: No such file or directory
No devices found
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
W poradniku masz:
Cytat:W CoreELEC pilota zaprogramować można na dwa sposoby. Przy użyciu meson-ir lub amremote.
Amremote pozwala na użycie pliku remote.conf który jest w androidzie i który był stosowany w LE 8 (Kodi 17).

Musisz się zdecydować na jeden sposób na pilota. Nie możesz mieszać dwóch sposobów. Moim zdaniem dla procesora s905x3 pierwszy sposób na pilota jest lepszy...
Odpowiedz
#3
faktycznie jak wywaliłem remote.conf to mogłem za pomocą komenty ir-keytable -u spisać kody przycisków do pilota. Wszystko zrobiłem tak jak w poradniku jest napisane i nadal jest to samo. Dodatkowo zmienilem wpisy w pliku config.ini w sposób dokładnie taki jak wskazuje poradnik. Po wyłączeniu przyciskiem na pilocie wyłącza się, ale już nie wstaje po ponownym naciśnięciu.
W opcjach systemu w zakładce peryferia ustawiłem kiedy telewizor jest wyłączany IGNORUJ z tym, że box jest cały czas włączony co tak na prawdę nie rozwiązuje problemu.
Odpowiedz
#4
Eh ja od czasu kiedy mam coreelec nie wyłączam boxa. Bo i po co? Prądu nie zaoszczędzę, tracę tylko sekundy na uruchomienie, na wczytanie tv, ma aktualizację biblioteki z fanfilm, z osmosis, na uruchomienie netflixa. Łącznie około 1 minuty. A steruje pilotem od tv
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#5
Też tak zrobię, u mnie tylko będzie hulać Fanfilm, iptv i Netflix. Co to ten osmosis?
Odpowiedz
#6
Do dodawania do biblioteki z innych źródeł. Np z HBO eu
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
U mnie na Magicsee N5 Plus z s905x3 od początku nie mogę przyciskiem pilota wyłączyć boxa gdy jest uruchomiony CoreELEC.
Musze wchodzić w opcje zasilania i tam wybieram Zamknij system lub Uśpij.
Włączanie i wybudzanie działa z pilota bezproblemowo.
Po ostatniej aktualizacji do CoreELEC 9.2.3 po wyłączeniu lub uśpieniu boxa dioda zmienia kolor na czerwony. Wcześniej cały czas świeciła na niebiesko.
Odpowiedz
#8
(14-06-2020, 09:52 AM)jerzyk17 napisał(a): U mnie na Magicsee N5 Plus z s905x3 od początku nie mogę przyciskiem pilota wyłączyć boxa gdy jest uruchomiony CoreELEC.
Musze wchodzić w opcje zasilania i tam wybieram Zamknij system lub Uśpij.
Włączanie i wybudzanie działa z pilota bezproblemowo.
Po ostatniej aktualizacji do CoreELEC 9.2.3 po wyłączeniu lub uśpieniu boxa dioda zmienia kolor na czerwony. Wcześniej cały czas świeciła na niebiesko.
Właśnie ja mogę wyłączyć, ale za nic w świecie nie mogę go włączyć. jedyne co wtedy pomaga to wyciągnięcie wtyczki.
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
zrobiłem równie błahy błąd jak ten na z nieusunięciem #, mianowicie nie zmieniłem wartości decode_type. Wszystko śmiga tak jak powinno. Teraz czas uporać się z problemem zmiany listy M3U.Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości