Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z YouTube...
#1
Exclamation 
Siemanko.

Zamiast pomóc komuś ogarnąć Kodi - przychodzę z prośbą o pomoc.

Nieszczęsny YouTube sprawia figle... Otóż od momentu, gdy zmieniłem internet z Play'a (nie komentujcie nawet) na Orange Światłowód występuje irytujący problem.

Zaznaczam, że wszystkie wtyczki działają super. Telewizja Polska, TVP VOD, OpenFM, Netflix czy FanFilm nie sprawiają problemów (może sporadycznie z winy kiepskiego sprzętu ale twardy restart naprawia sprawę), natomiast YouTube wprawia mnie w irytację.

Do sedna. Ta super wtyczka po paru minutach oglądania klipu (nie zawsze zaznaczam) się zwiesza w taki sposób, jakby buferowało, natomiast nie buferuje bo jest zbuferowane - zacina się obraz i dzwięk po prostu. Pomaga odpalenie klipu ponownie, obejrzę całe 5, 6 klipów i znów to samo. Czasem wywala po paru sekundach, czasem po parunastu minutach...

Ja tam kij z tym ale moje brzdące drą się w niebogłosy - TATOOOO ZNÓW SIĘ ZACIEŁOOOO!!!!

Czy włączę InputStream Adaptive czy nie - jest to samo. TT Bufer Fix zrobiony wedle zaleceń - nic nie zmienia. BOX działa po WiFi - nie mam jak podpiąć skrętki.

Specyfikacja:

MXQ PRO 4K (s905x 8/1)
CoreELEC 9.2.3 czy 9.3.2 - najnowszy

Zmieniłem z LibreELEC na CoreELEC, gdyż już LibreELEC na tą architekturę jest leciwy i niewspierany. Na jednym i drugim ten problem występował. Teraz jedynie wczytuje się wszystko szybciej. Androida nie przywracam, gdyż - jakby to delikatnie ująć - denerowował mnie do szpiku kości... Co najdziwniejsze - problem nie występował na internecie LTE z Play'a na kartę, lecz zważywszy na to, iż po 2 tygodniach zjechałem 100GB i prędkość spadła do 50b/s - podarowałem sobie to... Internet działa dobrze - SpeedTest wskazuje 300mb/s i tak odczuwam, że działa.

Pomóżcie bo czasem mam ochotę wy***ać to przez okno...

Pozdr Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Ja bym obstawiał problem ze sprzętem.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
No właśnie jeśli byłby problem ze sprzętem - źle działałoby wszystko a problem występuje jedynie z YouTubem.

Zaznaczam jeszcze raz - w poprzednim miejscu zamieszkania mając światłowód z innej firmy wszystko działało okej. W nowym miejscu zamieszkania na LTE z Play też działało okej. Po zmianie na Orange Światłowód występuje ten problem tylko z YT. Nie wiem może wina wifi albo routera z Sagemcoma...
Odpowiedz
#4
Może udostępnij internet z telefonu jeśli masz możliwość i przetestuj jak się będzie zachowywać wtedy.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#5
(22-06-2020, 10:32 AM)Diseant napisał(a): YouTube wprawia mnie w irytację.
Ta super wtyczka po paru minutach

A oryginalna aplikacja YouTube, też sprawia problemy?

Diseant napisał(a):mam ochotę wy***ać to przez okno

Zdecydowanie konieczna "utylizacja ", jesteśmy już dwie dekady w XXI wieku, ludzie codziennie w kosmos latają, a Ty się męczysz z takim archeo złomem, za +/- 200 złotych masz nowego BOX-a jak złoto  [Obrazek: r010.gif]
Odpowiedz
#6
(22-06-2020, 10:50 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(22-06-2020, 10:32 AM)Diseant napisał(a): YouTube wprawia mnie w irytację.
Ta super wtyczka po paru minutach

A oryginalna aplikacja YouTube, też sprawia problemy?

Diseant napisał(a):mam ochotę wy***ać to przez okno

Zdecydowanie konieczna "utylizacja ", jesteśmy już dwie dekady w XXI wieku, ludzie codziennie w kosmos latają, a Ty się męczysz z takim archeo złomem, za +/- 200 złotych masz nowego BOX-a jak złoto  [Obrazek: r010.gif]

YouTube jest z oficjalnego repo Kodi. Jeśli chodzi ci o aplikacje na Androida w tym boxie to nie wiem, gdyż nie przywrócę androida na to skoro reszta działa.

Odnośnie utylizacji... Reszta działa poza tym nieszczęsnym YouTubem. Jeśli najdzie potrzeba zmiany sprzętu to będę się Ciebie pytać Smile

Jeśli nie ma opcji, by przyspieszyć tą wtyczkę lub nie ma dostępnej jakiejś nieoficjalnej, która dobrze działa - można temat pominąć.

Poszperam jeszcze w logach, choć tam wszystko jest w porządku jak ostatnio zaglądałem...
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Mały odkop ale znalazłem rozwiązanie.

Otóż uruchomiłem swój router z Play'a jako drugi router podpięty po kablu do funboxa. Póki co buferuje bardzo szybko, więc najpewniej problem stał po stronie Orangeowskiego routera z Sagemcoma Smile

Zobaczę z czasem czy dalej będzie ten YouTube tak chodził ale póki co działa dobrze.
Odpowiedz
#8
buforuje
Odpowiedz
#9
(12-07-2020, 12:46 PM)Lock@ napisał(a): buforuje

No i co, w związku z tym?
Odpowiedz
#10
@Łonogrzmot  co no co ?  Smile nic buforuje  Tongue
Niepokoi mnie twój brak wiary.
(org. I find your lack of faith disturbing.)
Darth Vader
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości