Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tvbox do 160 zł
#81
router to asus rt-ac65p
Odpowiedz
REKLAMA:



#82
(09-08-2020, 07:56 AM)zorro_9 napisał(a): asus rt-ac65p

Router dobry /chociaż nie wiadomo jak skonfigurowany/...możesz poeksperymentować z fizycznym przemieszczaniem typu środek pokoju, ale cienko to widzę, za daleko, za dużo ścian...wyjścia są trzy, ciągnąć mimo wszystko kabel, lub nabyć transmitery, na przykład takie jak w swoim poście wskazał @nixs, ostatnie rozwiązanie najrozsądniejsze/najtańsze używać BOX-a w pomieszczeniu gdzie znajduje się router [Obrazek: e025.gif]
Odpowiedz
#83
A to ważne że router jest od podłogi 47cm czy lepiej wyżej go postawić?
Odpowiedz
#84
(09-08-2020, 09:08 AM)zorro_9 napisał(a): router jest od podłogi 47cm czy lepiej wyżej go postawić?

Teoretycznie tak, im wyżej tym mniej ewentualnych przeszkód dla sygnału, jak na przykład meble...

Sensownie było by, w bezpośredniej bliskości BOX-a, w danym pomieszczeniu użyć w komórce, prostego narzędzia w postaci aplikacji WIFI Analyzer...stała by się jasność, co do zasięgu sygnału, wyboru w ustawieniach konfiguracyjnych routera najlepszego pasma częstotliwości, szerokości, kanału, ale to już inna bajka [Obrazek: e020.gif]
Odpowiedz
#85
spróbuje wyżej router postawić
spróbowałem z dysku zewnętrznego do usb 3.0 skopiować do pamięci wewnętrznej tvboxa i prędkość niezła czyli 63mb/s i kablem podłączyłem internet to hula jak marzenie ale muszę powalczyć z tym wifi.
Odpowiedz
#86
Information 
Będąc gościnnie w gościach, u szczęśliwych posiadaczy:

[Obrazek: M1kwS6c.jpg]

Poprosiłem o możliwość, kolejnego mojego sprawdzenia osiągów karty sieciowej WIFI w X96 Max Plus 4/64...

W miejscu internet cieniutki, jakaś sieć osiedlowa na peryferiach, w opcji tylko do 200Mbps, router też bez szału, zwykły AC1200 C5, mieszkanie standardowe w standardowym bloku, z końca ubiegłego wieku...

Pokój w którym znajduje się router => drzwi zamknięte dla celów testowych => przedpokój => drugi pokój => drzwi również zamknięte => BOX stojący z tyłu telewizora => w urządzeniu połączenie 5GHz => zasięg jak poniżej, full...


[Obrazek: XqK9AeR.jpg]

Wyniki testu, widzą wyraźnie?! =>

[Obrazek: 3Cg3Axo.jpg]

[Obrazek: b7aNIsb.jpg]

Powyższy "widok" mam nadzieję definitywnie zakończy pieprzenie, iż coś z łącznością WIFI BOX-ika jest "nie tak"...jeżeli tylko otrzyma bezprzewodowy sygnał, na dobrym poziomie, świetnie się na tej płaszczyźnie sprawdza [Obrazek: r010.gif]

Ogólnie wrażenia użytkowe super, wszystko działa lekko, łatwo, przyjemnie, wręcz błyskawicznie, pilot fajny, dopasowany ergonomicznie, dobrze leży w dłoni, funkcjonuje bardzo dobrze, włącznie z przełączaniem na kursor "myszy", który jest nad wyraz precyzyjny...jak na sprzęcik za grosze, rewelacja!

Tak jak już pisałem w tym temacie, konieczna po nabyciu jest konfiguracja "na nowo"...podstawa bezproblemowo odinstalowujemy chińskie Kodi, następnie w dalszej kolejności instalujemy oryginalne Kodi z Google Play...zainstalowana fabrycznie aplikacja Netflixa również sprawuje się bez zarzutu, trzeba pamiętać aby nie pozwolić na wstępie, na jej aktualizację pomimo nachalnego komunikatu...TiviMate Premium plus wiadoma lista m3u, z równie wiadomym EPG, istna bajka w działaniu...YouTube 4K 60fps bez uwag...

Szukając dobrej promocji, minus kupon nowego użytkownika, X96 Max Plus 4/64 kupimy u Chińczyków poniżej kwoty 150 złotych...dwa egzemplarze które nabyłem grzecznościowo, plus jeden znajomych, po odprawie celnej przybyły bez żadnych dodatkowych kosztów, gdyby nadal ktoś się stresował tym zagadnieniem [Obrazek: k045.gif]

 Reasumując, BOX świetne walory użytkowe, bardzo dobrze dopracowany, tani jak barszcz, nikt nie będzie rozczarowany, nie pożałuje tych wydanych drobnych...co nie zmienia faktu, iż dla sobie bym go nie nabył, ale to już zupełnie z innego powodu [Obrazek: e020.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#87
nikt nie neguje ze to złoto, ale są ludzie co na routerze od dostawcy, gdzie oddalony o 3 pokoje działa jak działa, ja mam 905x i jakoś nie nazekam iptv chodzi jak ma chodzic pod coreelec, miałem problem z routerm dostawcy to zrobiłem se linka bo było taniej
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#88
@Łonogrzmot panie ale to nie ma Netflixa w 16K na moim telewizorze, jak żyć? Big Grin
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#89
(14-08-2020, 09:33 PM)mjw napisał(a): nie ma Netflixa w 16K 

Nie mam już dostępu do urządzenia, nie sprawdzę [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#90
Ale 16k można telepatycznie sprawdzić...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości