Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mecool KM1 vs X96 MAX Plus
#1
Przymierzam się do zmiany boxa. Obecnie mam Mecool KII Pro na Coreelec i pierwotnie chciałem kupić Mecool K7 jako jego następcę, ale po pierwsze nie obsługuje sterowników tunera TV w Coreelec, po drugie ma procesor s905x2.

Rozważam wobec tego dwie inne alternatywy: Mecool KM1 oraz X96 MAX Plus oba w wersji z 4GB ram. Teraz mam pytanie, Mecool jest trochę droższy i mam wątpliwości czy warto dopłacić, bo nie zamierzam wymieniać boxa w ciągu 2-3 lat.

Chciałbym, żeby była możliwość wgrania Coreelec i żeby WiFi, ethernet i bluetooth tam działały bez problemu oraz najlepiej, żeby na fabrycznym androidzie (oba mają android TV?) działał Netflix w HD (720p będzie ok, ale lepiej 1080p), HBO GO, lista m3u oparta na Teleelevidenie (ew. w przyszłości jakaś inna).

Który z dwóch (trzech?) wymienionych boxów będzie najlepszym wyborem, dodam, że budżet nie jest problemem.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(30-07-2020, 08:49 AM)hadii napisał(a): Rozważam: Mecool KM1 oraz X96 MAX Plus oba w wersji z 4GB ram.
Mecool jest trochę droższy i mam wątpliwości czy warto dopłacić

Trochę droższy? dużo droższy! [Obrazek: k045.gif]

Mecool cieniutki LAN => skromna 100-tka, tylko jeden post USB, cena wywindowana "chyba" jedynie przez certyfikację Google /asystent, chromecast/...X96 Max Plus w wersji 4/64, gdzieś mi przypadkowo "mignął" u Chińczyków w cenie poniżej 150 złotych...

hadii napisał(a):możliwość wgrania Coreelec i żeby WiFi, ethernet i bluetooth tam działały bez problemu oraz najlepiej, żeby na fabrycznym androidzie (oba mają android TV?) działał Netflix w HD (720p będzie ok, ale lepiej 1080p), HBO GO, lista m3u oparta na Teleelevidenie (ew. w przyszłości jakaś inna).

Do tak skromnych, podstawowych zagadnień, oba modele się sprawdzą, twoja kasa, twój wybór [Obrazek: g075.gif]
Odpowiedz
#3
Skromne może są, ale ostatnio dostaję cholery z Teleele... Ciągle się zacina i dziewczyna mi nie daje żyć, więc czas na zmiany Big Grin
To na X96 nie działa asystent/chromecast czy poprostu brak certyfikatów Google? Ten asystent byłby przydatny w kontekście budowania smarthome w przyszłości.
Co do coreeelc to poczekam aż ktoś potwierdzi, że na obu działa bezproblemowo wszystko, bo wiem, że Ty Łonogrzmot nie jesteś fanem tego systemu Smile Mają te boxy może dualboot, żeby stały obok siebie CE i ATV?
Odpowiedz
#4
(30-07-2020, 01:28 PM)hadii napisał(a): więc czas na zmiany Big Grin
budowania smarthome

I takie robisz halo, z lawiną pytań, w odniesieniu do byle BOX-ka za marne +/- 150 złotych, no bez jaj, szkoda klawiatury obijać [Obrazek: a064.gif]

Reszta w Google...miłego dnia [Obrazek: g045.gif]
Odpowiedz
#5
Ja bym brał X96, po co Ci chromecast czy certyfikacja Google. CE będzie działać, android działa więc nie ma co się zastanawiać. Smile Na CE Netflix 720p/1080p, HBO GO na obu systemach 1080p. IPTV bez problemu też na obu systemach.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#6
Tak sobie czytam o tej certyfikacji, czyli bez niej będzie mi brakowało tylko Chromecast i może być problem z dostępem do sklepu play (ale apki mogę instalować z apk). Czy coś jeszcze tracę przez brak certyfikacji? Można na takim boxie używać screen mirroringu z telefonu?
X96 wychodzi o połowę taniej, więc chyba dzisiaj go zamówię
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(31-07-2020, 08:08 AM)hadii napisał(a): może być problem do dostępu do sklepu play

Nie będzie żadnego problemu [Obrazek: r010.gif]

hadii napisał(a):dzisiaj go zamówię


[Obrazek: chuck_norris_approves_these_chuck_norris...cts_12.gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości