Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Playpuls - problem
#1
Witam.
Od dwóch tygodni walczę z wtyczką Playpuls. Łącze internetowe mam 250 Mbps, Youtube działa w 4K bez problemu, HBO Go w kodi na 1080p działa bez problemu, natomiast podczas oglądania "Lombard życie pod zastaw" - w wtyczce Playpuls film się ciągle zrywa. Speedtest pokazuje w wynikach DL: 107 Mbps, UP: 25 Mbps - a mimo to przerywa i co chwila buforuje.

Zainstalowaną mam dodatkowo wtyczkę Ez Maintenance+ w której ustawiłem bufor: Na kompie 3GB, na Mi Box'ie 370MB - zero poprawy. Bywały dni w których mogłem cały odcinek obejrzeć bez zacinki, a każdy następny już po nawet 1 minucie się zacina.

Dodam że oglądając na stronie Playpuls - nie przycina, nie buforuje. Czasami tylko wysypią "artefakty" i odtwarzany obraz jest rozmyty ale po chwili jest normalnie. Natomiast na Mi Box 4s jest tragedia.
Uruchomiłem osobny punkt WiFi, gdyż myślałem że router od dostawcy powoduje problemy, a że nie mogę się do niego zalogować to uruchomienie osobnego AP było szybszym sposobem, który na chwilę tylko zadziałał. Myślę że zastosowanie adaptera USB 3.0-RJ45 10/100/1000 niczego nie zmieni.

Doszukałem się informacji że Mi Box ma problemy z siecią WiFi 5GHz przy przepustowości 80 MHz, i zmieniłem na 40 MHz efekt jest taki że w większości testów osiągana prędkość oscyluje w granicach 70 Mbps, gdzie przy sieci 2,4 GHz na tym samym routerze 4/5 testów jest 100-110 Mbps.

Nie mam już pomysłu w czym może tkwić problem, skoro zarówno na komputerze, który jest podłączony kablem kat 6 z routerem jaki i Mi Boxem który podłączony jest przez WiFi występuje ten sam problem, to podejrzewam że z samą wtyczką w kodi jest coś nie tak.

Może ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam,
Gh0ster
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(31-08-2020, 08:03 PM)Gh0ster napisał(a): Nie mam już pomysłu

Będę zgadywał...w przedmiotowej wtyczce => Ustawienia dodatku => Odtwarzanie => Preferowana jakość...testowałeś dostępne tam wielkości, jest ich kilka do wyboru, jak w takim eksperymencie przedstawia się płynność obrazu/przekazu?

Problematyczność jest wyłącznie w wspomnianym materiale "Lombard coś tam ", czy również w produkcjach, w innych zakładkach tematycznych?
Odpowiedz
#3
Witam,

Testowałem przy ustawieniach: 1080p, 720p i 480p - zarówno na 1080p i 720p występuje buforowanie i zacinanie obrazu. 480p rzadko ale też potrafi przyciąć. Niestety nie testowałem innych seriali dostępnych we wtyczce. Spróbuję sprawdzić inny serial, czy też będzie zacinało się.

Dam znać co będzie przy innym serialu.
Pozdrawiam,
Gh0ster
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości