Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowy box
#21
(10-09-2020, 02:51 PM)Krish napisał(a): postawię na tym linuxa 

Zapoznałeś się skrupulatnie z warunkami gwarancyjnymi PL, tak dalece idąca ingerencja software, nie namiesza?
A dwa, nawet nie wspominam o zasadach prawa do zwrotu/odstąpienia od umowy zawartej na odległość, do 14 dni [Obrazek: k045.gif]

Wzmiankuję o tym hasłowo, bo producenci/importerzy potrafią cudami zapisy gwarancyjne obwarować [Obrazek: g075.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
@Łonogrzmot - e tam Smile

w sumie może kolego podpowiesz jak najlepiej z tego urządzenia odtworzyć film z dysku HDD? Najchętniej zrobiłbym z tego Savio taki mikro-serwerek z podpiętym cały czas dyskiem. Gdy będę chciał coś na nim obejrzeć, to chciałbym wrzucić pliki po sieci na ten dysk wpięty do Savio i wieczorkiem odpalić na projektorze. Da radę z androidem?
Savio Platinium
Odpowiedz
#23
Faktycznie odpalenie coreelec z karty pamięci naruszy gwarancje Big Grin

(10-09-2020, 03:39 PM)Łonogrzmot napisał(a): Zapoznałeś się skrupulatnie z warunkami gwarancyjnymi PL, tak dalece idąca ingerencja software, nie namiesza?
A dwa, nawet nie wspominam o zasadach prawa do zwrotu/odstąpienia od umowy zawartej na odległość, do 14 dni [Obrazek: k045.gif]


@Krish ja tak właśnie mam na CE, że robi za serwer różnych usług, a nawet torrentów, pobierają się na podłączony dysk pliki wideo przez różne usługi np, transmission i można oglądać po sieci, dodać do biblioteki itp. Smile

Dostęp do zasobów dysku przez SMB na CE i śmiga elegancko.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#24
(10-09-2020, 02:51 PM)Krish napisał(a): postawię na tym linuxa 

mjw napisał(a):Faktycznie odpalenie coreelec z karty pamięci naruszy gwarancje

No patrz, "faktycznie", jak mogłem nie zauważyć słów karta pamięci, ale mniejsza z tym, użyta czcionka była za małego rozmiaru, nie mogłem się dopatrzyć [Obrazek: k045.gif]
Odpowiedz
#25
@Łonogrzmot jako ekspert od CoreELEC powinieneś wiedzieć, że można postawić linuxa na karcie pamięci. Big Grin
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#26
(10-09-2020, 05:27 PM)mjw napisał(a): że można postawić linuxa na karcie pamięci. Big Grin

Że tak można to cudo, wszyscy wiemy, ale mimo wszystko opieram się racjonalnie, na odbiorze dosłownym tego co widzę/czytam [Obrazek: g015.gif]

Ale dajmy już spokój, bo tu gra idzie o komfortowe użytkowanie nowego forumowego sprzętu [Obrazek: o056.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
(10-09-2020, 05:44 PM)Łonogrzmot napisał(a): Ale dajmy już spokój, bo tu gra idzie o komfortowe użytkowanie nowego forumowego sprzętu [Obrazek: o056.gif]
Cieszę się że w końcu przyznałeś że używanie Coreelec jest komfortowe. Długo to trwało zanim cię złamaliśmy... ale nie takich łamaliśmy. Wink
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#28
Panowie, nie pomagacie Smile. 20:18, a ja wciąż nie wiem jak na tym ustrojstwie uruchomić film .m2ts z zewnętrznego dysku HDD / ntfs lub mac os extended
Savio Platinium
Odpowiedz
#29
Android jako core do zadań multimedialnych to najgorsza platforma z jaką miałem do czynienia.

1. Brak możliwości odtwarzania filmów z HDD. NTFS nie odczytuje, macowego systemu plików również.
2. Konieczność stawiania NAS'a, aczkolwiek nie wiem czy i to pomoże, ponieważ nawet po USB 3.0 nie zachwyca.
3. Kodi odtwarza filmy..... brzydko. Zrobiłem kilka próbek i nie osiągam płynności obrazu, a jakość jest wątpliwa. Nie ma to nic wspólnego z jakością jaką oferuje np. Apple TV.
4. Plex na androidzie to taki sam bubel jak na Ps4 pro. Nadaje się do 1080p, a nie 4K. Buforuje, wczytuje, buforuje, wczytuje. Trzeba mieć złotą cierpliwość albo oglądać 720p.

Wnioski: spróbuję postawić na tym linuxa, BYĆ MOŻE pomoże. Jeśli nie to kosz i pogodzę sie z rozdzielaczem SP/DIF. Ta puszka na androidzie to męczarnia.


JEDYNY plus tej puszki to obsługa VOD od TVP i iPlaTV, aby sobie obejrzeć mecz. Nic poza tym.
Savio Platinium
Odpowiedz
#30
Można by odnieść wrażenie, że więcej w powyższym wpisie jest dawki histerii, po najmniejszej linii oporu, niż przełożenia na konkretne działanie...

Wszystko wiedzą wyszukiwarki internetowe, nikomu się nie chce wyręczać, bawić kopiuj/wklej, oglądać masy tutoriali, wklepywać banałów jak "zmusić" Androida do czytania dysków NTFS, powtarzać za wyszukiwarkami oczywistości w postaci używania do filmów odtwarzaczy pokroju VLC...dasz radę, bo kto jak nie Ty?! [Obrazek: r010.gif]

Absolutnie nie bronię/nie ganię konkretnego modelu, czy systemu, puszka się "nie sprawdza", zwrot/odstąpienie od umowy do 14 dni, karawana jedzie dalej...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości