Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X96 Max+ - problem z dźwiękiem
#11
Popróbuję, dzięki raz jeszcze.
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
W przypadku dzwięku 5.1 im mniej pośredników tym lepiej - ja mam podłączonego boxa do kina optykiem bezpośredni. Do tego wtyczka Audio Profiles z oficjalnego repo kodi i bangla Smile
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#13
(09-10-2020, 09:18 AM)juzeff6 napisał(a): Dzięki za poradę. Wyłączyłem CEC i przez dzień było ok - głos szedł przez kino bez zacięć, a box się samoczynnie nie włączał. Ale wczoraj znów zaczął się włączać. O dziwo, dźwięk jest ok.
Więc teraz po wyłączeniu boxa, gdy TV przełączę na inne źródło sygnału (np. DVB, albo USB) i działa kino (ARC) box się samoczynnie włączy. Gdy w TV wyłączę opcję Viera link (Panasonic) box się nie będzie włączał samodzielnie, ale wówczas dźwięk idzie mi tylko przez głośniki telewizora. Może spiąć box optykiem z kinem? Tylko jeśli odpalę Viera link, to i tak się będzie załączał.
W przypadku połaczenia kablem optycznym ograniczasz się co najwyżej do formatu dźwięku DTS ( czyli standard z czasów płyt DVD). Nie masz szans na uzyskanie formatów bezstratnych czyli DTS-HD Master Audio czy Dolby True HD.
Odpowiedz
#14
(09-10-2020, 06:33 PM)redhunter napisał(a): Nie masz szans na uzyskanie formatów bezstratnych czyli DTS-HD Master Audio czy Dolby True HD.

Dobrze ci podpowiedziano, ale nie szarżuj z tak "wysokim " levelem formatów dźwięku...tu się pisze o skutecznym uzyskaniu "podstawowych" funkcjonalności audio zestawu kina domowego w połączeniu z tanim BOX-em [Obrazek: r010.gif]
Odpowiedz
#15
Ale co mi podpowiedziano? Bo nie rozumiem.
Ja od dawna mówię o tym, że nie rozumiem jak np. producenci różnych zabawek które używamy, mogą przy np.TV 4K proponować nam rozwiązania dźwięku z czasów płyt DVD. Toż to prehistoria. Nie rozumiem po prostu jako wieloletni maniak kina domowego, jak można dźwięku nie traktować na równi z obrazem. Jak mówimy o obrazie Full HD to dźwięk który mamy do dyspozycji powinien być taki jaki był dostępny na płytach Blu-ray. To przecież standard sprzed kilkunastu lat. A DTS to miały amplitunery chyba dwie dekady temu.
To prehistoria.
W poście 5 @jozeff6, wrzucił ustawienia u siebie i tam jak byk ma włączone DTS HD i Dolby True HD. Ja tylko zwracam uwagę, że przy proponowanym połączeniu Toslinkiem nic z tego nie będzie.
Odpowiedz
#16
(09-10-2020, 09:16 PM)redhunter napisał(a): nie rozumiem

redhunter napisał(a):nie rozumiem

redhunter napisał(a):Nie rozumiem

Ja też nie, no cóż trzeba się z tym "nauczyć" żyć, w tych mega trudnych czasach [Obrazek: a050.gif]
Odpowiedz
REKLAMA:





Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości