Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dysk i skanowanie do biblioteki
#1
Mam 3 dyski twarde a na kazdym folder filmy i seriale ktore są skanowane do biblioteki.
Dwa dyski sie poprawnie dodaja do bilbioteki, ich nazwa to toshiba i toshiba 2
Z trzecim dyskiem mam problem jego nazwa w kodi do sdb1 toshiba3 lub sdb2 toshiba3 w zaleznosci ile urzadzen jest podlaczonych pod maline. Tu pojawia sie problem z podwojnym skanowaniem filmow do biblioteki. Jak toshiba3 sie podlaczy sdb1 dodaje raz, jak sie podlaczy jako sdb2 dodaje drugi raz to samo.
Czemu system nie pamieta tego dysku tylko jego nazwa zawsze zaczyna sie od sdb? Toshiba i toshiba2 moga byc podlaczone w roznej kolejnosci i zawsze sa rozpoznawane poprawnie bez zadnego sdb przed nazwą.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(06-11-2020, 04:34 PM)elbarto napisał(a): Mam 3 dyski twarde a na kazdym folder filmy i seriale ktore są skanowane do biblioteki.

Ja też mam trzy dyski - każdy ma swoją nazwę: usb1, usb2, usb3. Automatycznie są montowane po podłączeniu z wykorzystaniem nadanej nazwy dysku - korzystam z LibreElec.
Działa bezproblemowo.
Odpowiedz
#3
No wiec dlaczego do jednego mojego dysku do nazwy dodawane jest sdb?

dobra chyba cos znalazlem
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
nadalem etykiete dla dysku w gparted i gra muzyka
Odpowiedz
#4
(06-11-2020, 06:20 PM)elbarto napisał(a): No wiec dlaczego do jednego mojego dysku do nazwy dodawane jest sdb?

A jednak nie było nazwy dysku (volume label).
To skąd toshiba3 w opisie problemu - domyślam się, że źródło sdb1 lub sdb2 nazwałeś toshiba3...
Lepiej mieć inną nazwę dla źródła - np. filmy3, seriale3.
To teraz trzeba zrobić porządek ze źródłami. Wszystko z sdb do usunięcia.
Odpowiedz
#5
już porządek zrobiony, w gparted nazwa volumenu to byly jakies cyfry i liczby a libreelec pokazywal sdb1-usb-toshiba jakos tak wiec troche mylące
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości