Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodanie dysku sieciowego do kodi (czarna magia)
#11
edit: nie wiem co sie stalo ale wlasnie zalapalo. teraz nowe problemy typu napiprojet nie znajduje napisow, no ale do tego pewnie inny temat musialbym zalozyc o ile nie znajde rozwiazania

zeby nie zakladac co chwile nowego tematu... czy przesylajac w ten sposob filmy 2160p przykladowo na tv wyswietli mi sie dana jakosc? tv oczywiscie obsluguje 4k
model: sony xh90
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Co do napiprojkt katalog musisz w ustawieniach kodi -> odtwarzacz -> język -> pobieraj napisy w języku polskim

Odtworzysz w identycznej jakości na telewizorze co na komputerze.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#13
(07-11-2020, 04:46 PM)dziobson napisał(a): edit: nie wiem co sie stalo ale wlasnie zalapalo.
czy przesylajac w ten sposob filmy 2160p przykladowo na tv wyswietli mi sie dana jakosc?

Załapało po wpisaniu adresu czy przez zeroconf?

Nie przesyłasz. Kodi korzysta z udostępnionego zasobu i wyświetli film w takiej jakości jak jest.
Odpowiedz
#14
(07-11-2020, 05:05 PM)jerzyk17 napisał(a):
(07-11-2020, 04:46 PM)dziobson napisał(a): edit: nie wiem co sie stalo ale wlasnie zalapalo.
czy przesylajac w ten sposob filmy 2160p przykladowo na tv wyswietli mi sie dana jakosc?

Załapało po wpisaniu adresu czy przez zeroconf?

Nie przesyłasz. Kodi korzysta z udostępnionego zasobu i wyświetli film w takiej jakości jak jest.
po wpisaniu Smile zeroconf dalej nic nie widzi
Odpowiedz
#15
(07-11-2020, 05:33 PM)dziobson napisał(a): po wpisaniu Smile zeroconf dalej nic nie widzi

Kodi masz w Androidzie na TV i tu może być problem z widzeniem udostępnionych zasobów.
Na CoreElec można korzystać z zeroconf ale też kilka sekund trzeba poczekać na wynik...
Odpowiedz
#16
(07-11-2020, 05:44 PM)jerzyk17 napisał(a):
(07-11-2020, 05:33 PM)dziobson napisał(a): po wpisaniu Smile zeroconf dalej nic nie widzi

Kodi masz w Androidzie na TV i tu może być problem z widzeniem udostępnionych zasobów.
Na CoreElec można korzystać z zeroconf ale też kilka sekund trzeba poczekać na wynik...
Dzień dobry, Również mam ten sam problem co miał kolega dziobson.
Nie mogę dotrzeć do zasobów z dysku na laptopie. Mam MiBoxa 4K z Kodi 19.4. Laptop Lenovo z Win10. Ale loguję się do laptopa na hasło. Pewnie dlatego pojawia się przy próbie łączenia kodi z komputerem komunikat "Brak dostępu". (katalog z filmami jest udostępniony z poziomu windows dla "Wszystkich"). Czy da się to jakoś obejść?
Przy okazji pytanko (jestem laikiem komputerowym), dlaczego trzeba jeszcze do adresu smb:\\192.168.1.102 dodać ":445" i dlaczego akurat 445?  Pozdrawiam.
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(25-04-2022, 05:03 PM)KaBeRac napisał(a): Dzień dobry, Również mam ten sam problem co miał kolega dziobson.
Nie mogę dotrzeć do zasobów z dysku na laptopie. Mam MiBoxa 4K z Kodi 19.4. Laptop Lenovo z Win10. Ale loguję się do laptopa na hasło. Pewnie dlatego pojawia się przy próbie łączenia kodi z komputerem komunikat "Brak dostępu". (katalog z filmami jest udostępniony z poziomu windows dla "Wszystkich"). Czy da się to jakoś obejść?
Przy okazji pytanko (jestem laikiem komputerowym), dlaczego trzeba jeszcze do adresu smb:\\192.168.1.102 dodać ":445" i dlaczego akurat 445?  Pozdrawiam.

445 to port, na którym działa usługa. Jeżeli ręcznie wpisujemy adres IP to podajemy również po dwukropku port.
Ty w Kodi musisz wpisać adres IP laptopa z Windows 10.

Jaki adres IP ma Twój laptop?
Jaki adres IP ma Mibox?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości