Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór tv boxa
(28-07-2022, 05:53 PM)Ktosi napisał(a): @mopik  nie ma czego wymagać od złoma w jakości tylko SD. Nie masz po prostu obsługiwanych tych funkcji w TV  i zmiana na jakiekolwiek inne urządzenie nie pomoże. 
Dobrym wyjściem jest tylko pilot uniwersalny z makrami, który potrafi za pomocą jednego przycisku wykonać kilka komend.
Jednak najlepszym jest kupno nowego TV czy nawet FHD monitora za grosze. 

Po IR część urządzeń da się ustawić o ile uniwersalne kody działają. Przy 16 letnim urządzeniu to już może być problem  bo standardy sygnałów IR trochę sie zmieniły przez te 16 lat dokąd ten stary BRAVIA był produkowany.
Nie no nie potrzeba żadnych makr, Fire Stick tak jak pisałem radził sobie idealnie pod tym względem dzięki wbudowanej obsłudze kodów IR właśnie. Trafiła się w międzyczasie promka z włoskiego Amazona na Chromecasta i to był strzał w dziesiątkę, włączanie/zmiana wejścia/głośności po IR śmiga i nie występuje wspominany problem z kanałami HD w IPTV.

Więc jakby ktoś przypadkiem też próbował wskrzeszać przedpotopowe telewizory bez HDMI-CEC i obsługiwać jednym pilotem to polecam obydwa urządzenia (a jak odbiornik 1080i to tylko Chromecasta).
Odpowiedz
REKLAMA:



Nie ma żadnych jakiś wbudowanych kodów IR to tylko obsługa HDMI-CEC specyficznego dla producentów sprzętów RTV, Fire Stick potrafi po prostu sterować urządzeniem przez HDMI w drugą stronę na TV bez pełnego wsparcia HDMI-CEC co w sumie jest dość ciekawym rozwiązaniem.
Mało który sprzęt to potrafi czyli być głównym urządzeniem kiedy nim zwykle bywa TV z obsługą HDMI-CEC.

Mi akurat w starociach nawet 11 letnich na stiku działa Wł/Wył , głośność +/- i MUTE, czasem zadziała nawet przełączanie kanałów.
Odpowiedz
Dzień dobry. Szukam taniego Boxa z WiFi (choć może być też tylko po kablu) do wgrania CoreElec lub LibreElec. Nie interesuje mnie Nextfix, Canal+, HBO, kanały TV, a tylko Kodi do oglądania i słuchania YouTube z rozdzielczością 1024, słuchania Spotify przez LibreSpot plus udostępniony dysk USB z muzyką po sieci.
Czy ktoś może coś polecić? Widzę, że popularny jest na forum do tego celu X96.
Odpowiedz
Do tych wymagań nie warto nic innego szukać aniżeli x96 max plus.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
Dziękuję. Tam myślałem. A H96 też się nada, jeżeli taka okazja się trafi?
Odpowiedz
Od niedawna Coreelec działa też na SC s905x4 z obsługą nowego kodeka AV1

wedle info z forum coreelec system całkiem dobrze działa np na Tanix TX4

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Nie żebym jakoś specjalnie polecał bo wiadomo że z chińskimi boxami to trochę lotewria jeśli idzie o jakość Smile 

Ale jak kupować nowy sprzęt to s905x4 jest chyba bardziej przyszłościowe...
Odpowiedz
REKLAMA:



Homatics Box R 4K Plus to najnowszy odtwarzacz multimedialny, który powstał w laboratoriach chińskiej firmy SEI Robotics.
SoC Amlogic S905X4, 4GB RAM i 32GB ROM, z HDMI 2.1, WiFi 6, AV1, Dolby Vision i Atmos, HDR10, HDR10+, certyfikowany przez Google i Netflix. Android TV 11.
USB 2.0 i 3.0 i USB C, Gigabit LAN, HDMI, AV Out, optical. WiFi 6, Bluetooth 5.0.
Cena z dostawą do Polski 149,99 USD
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
HD audio ?
Odpowiedz
Witam
Ostatnio zakupiłem sobie Nvidia shield pro aby odpalać kodi i teraz się zastanawiam czy go zostawić czy może korzystać ze starego Xbox One którego nigdy do kodi nie używałem a stoi i zarasta kurzem. Filmy które odpalam to minimum 1080p. tv 86" Łącze 250mbit. Doradźcie coś? Może jest jakiś inny tańszy box na którym bez problemu odpalę kodi i 4k?

Skickat från min Mi 9T Pro via Tapatalk
Odpowiedz
firestick 4k max, używam i jestem zadowolony, przy tym oczywiście mam router z wifi 6 więc przesył danych jest bardzo dobry
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości