Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór tv boxa
(22-07-2021, 07:33 AM)Łonogrzmot napisał(a):
(22-07-2021, 07:27 AM)ManyPL napisał(a): Wersja na rok 30 zeta a za 90 jest dożywotnia licencja na 5 urządzeń w TiviMate - dobrze to rozumiem? Pasuje wybrać , któryś z programików

Plus/minus dobrze [Obrazek: k045.gif]
Dzięki za podpowiedzi - czas wracać do domu ale od poniedziałku będę sprzęt testował Smile
Odpowiedz
REKLAMA:



Poszukuję jakiegoś PC TV Box'a z Windowsem. Da się u nas coś kupić? Czy tylko import z Chin?
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
Witam ,również przyłączam się do pytania kolegi Sinela w sprawie PC z Winda do zastosowań multimedialnych.
Odpowiedz
Jaki obecnie TV BOX jest rekomendowany (czytaj: bezproblemowy) pod Kodi 19? Powiedzmy do 800 zł.
Pozdro Smile
Odpowiedz
Witam.
Powiedzcie czy istnieje idealny box oparty o android tv który łączy wszystkie te cechy.
Obsluga
HDR10
HDR10+
DOLBY VISION zarówno single jak i dual layer żeby mógł odtwarzać ripy mkv
Odtwarzanie wszystkich kodeków audio typu DOLBY ATMOS, DTS X, DOLBY TRUE HD, DTS HD itd.
No i żeby miał działająca opcję auto refresh rate chociaż to jest na ten moment nie możliwe w android tv. Teoretycznie android tv 12 będzie miał ta funkcję ale też muszą ja zaimplementować twórcy aplikacji a z tym może być różnie. Więc przystawka musiała by mieć dobrze rozwijające wsparcie która aktualizuje software.
Jak by jeszcze miała taką przystawka hdmi 2.1 to już było by idealnie ale na ten moment nie istnieje nic takiego z tego co wiem.
Odpowiedz
SHIELD TV PRO

HDMI 2.0b z obsługą HDCP 2.2 i CEC

4K HDR Ready
Dolby Vision HDR i HDR10

Skalowanie wzbogacone SI, do 4K 30 FPS
Odtwarzanie w jakości 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę (H.265/HEVC)
Odtwarzanie w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę (VP8, VP9, H.264, MPEG1/2)
Odtwarzanie w jakości 1080p przy 60 klatkach na sekundę (H.263, MJPEG, MPEG4, WMV9/VC1)
Obsługa formatów/kontenerów: Xvid/ DivX/ASF/AVI/MKV/MOV/M2TS/MPEG-TS/MP4/WEB-M

AUDIO
Dolby Atmos
Dolby Audio (Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos)
Dźwięk przestrzenny DTS-X (pass-through) przez złącze HDMI
Odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości (do 24-bitowego/192 kHz) za pośrednictwem złącza HDMI lub USB
Upsampling dźwięku do wysokiej jakości (do 24-bitowego/192 kHz) za pośrednictwem złącza USB
Obsługa formatów audio: AAC, AAC+, eAAC+, MP3, WAVE, AMR, OGG Vorbis, FLAC, PCM, WMA, WMA-Pro, WMA-Lossless, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, Dolby TrueHD (pass-through), DTS-X (pass-through) i DTS-HD (pass-through)
Odpowiedz
REKLAMA:



(30-01-2022, 10:06 AM)Ktosi napisał(a): SHIELD TV PRO

HDMI 2.0b z obsługą HDCP 2.2 i CEC

4K HDR Ready
Dolby Vision HDR i HDR10

Skalowanie wzbogacone SI, do 4K 30 FPS
Odtwarzanie w jakości 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę (H.265/HEVC)
Odtwarzanie w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę (VP8, VP9, H.264, MPEG1/2)
Odtwarzanie w jakości 1080p przy 60 klatkach na sekundę (H.263, MJPEG, MPEG4, WMV9/VC1)
Obsługa formatów/kontenerów: Xvid/ DivX/ASF/AVI/MKV/MOV/M2TS/MPEG-TS/MP4/WEB-M

AUDIO
Dolby Atmos
Dolby Audio (Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos)
Dźwięk przestrzenny DTS-X (pass-through) przez złącze HDMI
Odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości (do 24-bitowego/192 kHz) za pośrednictwem złącza HDMI lub USB
Upsampling dźwięku do wysokiej jakości (do 24-bitowego/192 kHz) za pośrednictwem złącza USB
Obsługa formatów audio: AAC, AAC+, eAAC+, MP3, WAVE, AMR, OGG Vorbis, FLAC, PCM, WMA, WMA-Pro, WMA-Lossless, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, Dolby TrueHD (pass-through), DTS-X (pass-through) i DTS-HD (pass-through)
Myślałem nad Nvidia Shield TV 2019. Sam mam wersję z 2017 roku i działa super ale brakuje jej HDR10+ i chociaż na forum nvidii ludzie proszą o dodanie HDR10+ to nvidia jest głucha na te prośby. Domyślam się że zakupili Dolby Vision w dobrej cenie pod warunkiem że nie będą wprowadzać codeca konkurencyjnego HDR10+ bo innego powodu nie widzę dlaczego się tak bronią przed wprowadzeniem darmowego codeca HDR10+.

Nie wiem też jak obecnie sprawa wygląda jak chodzi o Dolby Vision. Jakiś czas temu KODI nie było w stanie odtwarzać ripów filmów Bluray nagranych z Dolby Vision w dual layer. Nie wiem jak jest obecnie. Gdzieś coś czytałem że teraz już niby odtwarza.

Jeszcze jest 1 minus Nvidia Shield TV 2019. Brak obsługi przyszłościowego kontenera AV1.

Ciekaw jestem kiedy wyjdzie nowa wersja Shield TV. Jeśli wyjdzie to na pewno będzie już miała procesor który będzie sprzętowo obsługiwał AV1. Pytanie brzmi czy się przełamie nvidia i doda HDR10+?
Odpowiedz
Szukam następcy dla swojego X96 max+, w kwocie ok 300-400 zł. Czy za taką cenę da się kupić coś godnego polecenia z certyfikatem co by netflixa i prime w HD na androidzie pooglądać (i na czym by mogły dzieciaki pograć)? Czy te kwestie pamięci 2GB, 4GB mają takie znaczenie? Mam teraz 4, ale polecane tutaj często boxy (jak C+ czy mi box) mają mniej, więc w teorii są słabsze. Czy odpalę na takich jakiś retro emu-gierki?
Odpowiedz
(30-01-2022, 08:02 PM)kowalmisiek napisał(a):
(30-01-2022, 10:06 AM)Ktosi napisał(a): SHIELD TV PRO

HDMI 2.0b z obsługą HDCP 2.2 i CEC

4K HDR Ready
Dolby Vision HDR i HDR10

Skalowanie wzbogacone SI, do 4K 30 FPS
Odtwarzanie w jakości 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę (H.265/HEVC)
Odtwarzanie w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę (VP8, VP9, H.264, MPEG1/2)
Odtwarzanie w jakości 1080p przy 60 klatkach na sekundę (H.263, MJPEG, MPEG4, WMV9/VC1)
Obsługa formatów/kontenerów: Xvid/ DivX/ASF/AVI/MKV/MOV/M2TS/MPEG-TS/MP4/WEB-M

AUDIO
Dolby Atmos
Dolby Audio (Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos)
Dźwięk przestrzenny DTS-X (pass-through) przez złącze HDMI
Odtwarzanie dźwięku w wysokiej jakości (do 24-bitowego/192 kHz) za pośrednictwem złącza HDMI lub USB
Upsampling dźwięku do wysokiej jakości (do 24-bitowego/192 kHz) za pośrednictwem złącza USB
Obsługa formatów audio: AAC, AAC+, eAAC+, MP3, WAVE, AMR, OGG Vorbis, FLAC, PCM, WMA, WMA-Pro, WMA-Lossless, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, Dolby TrueHD (pass-through), DTS-X (pass-through) i DTS-HD (pass-through)
Myślałem nad Nvidia Shield TV 2019. Sam mam wersję z 2017 roku i działa super ale brakuje jej HDR10+ i chociaż na forum nvidii ludzie proszą o dodanie HDR10+ to nvidia jest głucha na te prośby. Domyślam się że zakupili Dolby Vision w dobrej cenie pod warunkiem że nie będą wprowadzać codeca konkurencyjnego HDR10+ bo innego powodu nie widzę dlaczego się tak bronią przed wprowadzeniem darmowego codeca HDR10+.

Nie wiem też jak obecnie sprawa wygląda jak chodzi o Dolby Vision. Jakiś czas temu KODI nie było w stanie odtwarzać ripów filmów Bluray nagranych z Dolby Vision w dual layer. Nie wiem jak jest obecnie. Gdzieś coś czytałem że teraz już niby odtwarza.

Jeszcze jest 1 minus Nvidia Shield TV 2019. Brak obsługi przyszłościowego kontenera AV1.

Ciekaw jestem kiedy wyjdzie nowa wersja Shield TV. Jeśli wyjdzie to na pewno będzie już miała procesor który będzie sprzętowo obsługiwał AV1. Pytanie brzmi czy się przełamie nvidia i doda HDR10+?

Ciezko bedzie ci znalezc i kompromisy beda nizezbedne. AV1 ma wsparcie niewiele urzadzen ale wtedy nie ma na przyklad TrueHD. Moze jakis NUC na najnowszym CPU i libreelec?
Odpowiedz
Hej, 
aby nie zakładać nowego tematu, podepnę się do tego.
Posiadam telewizor LG 50UK6500MLA z podłączonym do niego zestawem 5.1 (Edifier S760D; połączenie TOSLINK) i nie ukrywam, ten WebOS nie jest szybki, ani wygodny w użytkowaniu. Aktualizacje cały czas dostaje, lecz to mnie nie zadowala. Zdecydowałem się na zakup TV BOX'a, lub Stick'a, lecz nie mam zielonego pojęcia, który wybrać.
Trochę tematów prześledziłem. Każdy niżej wymieniony wiele ma do zaoferowania, lecz nie potrafię dokonać wyboru tego, który będzie dla mnie odpowiedni.

Fire TV Stick 4K Max
> Chromecast 4.0
> Canal+ Box
> Nokia Streaming Box 8000
> Xiaomi Mi TV Box S 4K

Na sprzęcie nie mam zamiaru uruchamiać żadnych gier, ani innych aplikacji, które nie są związane ze streamingiem.
Z przeglądarki internetowej nie będę miał zamiaru korzystać.

Wymaganiami dla mnie jest/są:
> Obsługiwanie rozdzielczości 4K
> Poprawne funkcjonowanie aplikacji: Netflix, HBO MAX, Amazon Prime Video, YouTube, Spotify, IPTV + EPG (mieszkam w Holandii) / ew. WP Pilot
> Maksymalna prostota obsługi, instalacja aplikacji (+ zmiana launchera, w przypadku Androida)
> Pilot do obsługi, lub współpraca z klawiaturą Microsoft All-In-One Media

Ciekawie prezentuje się Nvidia SHIELD TV Pro, lecz wykracza to poza mój założony budżet (do 400 zł).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości