Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór tv boxa
Pytanie dodatkowe - propozycja wyżej czy posiadany przeze mnie x96 max plus? Ja tam generalnie nie narzekam. Zrobiłem ser i chodzi, ale to nie mi.
Kto będzie użytkował? Seniorzy, nauczymy obsługiwać tivimate lub ott_navigator.
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



(23-05-2022, 07:12 PM)adrt8v napisał(a): ale to nie mi.

Łonogrzmot napisał(a):nabyć na Amazon powiedzmy jedną sztukę lub od razu dwie, celem "przetestowania" w warunkach codziennej używalności, w razie nieukontentowania komfortowy zwrot/odstąpienie do 30 dni /Prime/

adrt8v napisał(a):Kto będzie użytkował? Seniorzy


[Obrazek: TJs9o7ml.jpg]

Podziękowali: adrt8v
Odpowiedz
Box Nokii porównywany z Canal+ 4k Box , praktycznie to samo pod względem wydajności.
 Jak ktoś chce może sobie testować,  do żadnych innych wniosków moim zdanie nie dojdzie. Działa jak ma działać i to co ma nim nim działać. 


(23-05-2022, 07:12 PM)adrt8v napisał(a): Pytanie dodatkowe - propozycja wyżej czy posiadany przeze mnie x96 max plus? Ja tam generalnie nie narzekam. Zrobiłem ser i chodzi, ale to nie mi.
Kto będzie użytkował? Seniorzy, nauczymy obsługiwać tivimate lub ott_navigator.
Na tym boxie nie osiągniesz tego co na większości certyfikowanych, więc albo decydujesz się na pudełko zapałek albo stawiasz na jakość i kupujesz porządny box.

Jak masz się pozbyć dla kogoś tylko do podstawowego użytku warto, jeśli już kupić dla siebie  to podnieś poprzeczkę i kup Nokię, Canal+ 4K Box czy podobny certyfikowany albo nawet lepszy jakościowo tuner z wieloletnim wsparciem i nadający się przynajmniej do gier jeśli potrzeba  jak Nvidia Shield. 

Dobór boxa dla siebie  to tylko kwestia pieniędzy, gestu i potrzeb pod konkretne zastosowanie.
 Z ponad 20 boxów które poniewierają się u mnie po domu ( głownie starsze Amlogic 905 i 905x2/3/4 czy Realteki lub Allwinery po 2-4 Gb RAM )  używam tylko 3 ; 2x Nvidia Shield pod gry dla dzieciaków, Canal+ 4k Box pod streaming + 2 boxy Amlogic jako serwery oscam, NAS i sterowniki ambilight dla całego domu. 
Reszta pewnie zaliczy śmietnik albo przepije za flaszkę komuś znajomemu. Tongue

Cena Nokii wydaje się być atrakcyjna w Polsce, gdzie indziej ceny sięgają 80-120 euro.
Odpowiedz
(23-05-2022, 08:28 PM)Ktosi napisał(a): Cena Nokii wydaje się być atrakcyjna w Polsce, gdzie indziej ceny sięgają 80-120 euro.
Tak, dla zainteresowanych tylko korzystać bez zwłoki [Obrazek: g053.gif]


[Obrazek: TO79njQ.jpg]

Podziękowali: mopik
Odpowiedz
[Obrazek: i36kYhr.jpg]
Odpowiedz
Czy któraś z polecanych, certyfikowanych przystawek obsługuje sterowanie przez podczerwień (chodzi tylko o włączenie telewizora i przełączenie na odpowiednie wejście), tak jak w przypadku Fire Sticka 4K Max?

Próbuję odpicować starą By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. pozbawioną HDMI-CEC z którą nestorzy za Chiny Ludowe nie chcą się rozstać.
Wspomniany Fire Stick generalnie sprawdzał się dobrze ale przez By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. z którym nie potrafię sobie poradzić szukam jakiejś alternatywy.
Odpowiedz
REKLAMA:



Musiał byś mieć programowalny pilot z dodatkowymi klawiszami. Raczej żaden takiego nie posiada i steruję przez CEC.

Bravia ma CEC, poszukaj ustawień Bravia SYNC i załącz .
Odpowiedz
(30-06-2022, 05:17 AM)Ktosi napisał(a): Bravia ma CEC, poszukaj ustawień Bravia SYNC i załącz.
Niestety ten model chyba jeszcze nie miał albo ma jakiś okrojony, nigdzie żadnych ustawień w samym telewizorze odnośnie Synca nie znalazłem i nie współpracował mi z boxami od C+, Vectry ani Nokii.

Wyczytałem, że pilot od Chromecasta 4 obsługuje włączanie, przełączanie wejścia i zmianę głośności po IR więc pewnie jego kolejnego wezmę w obroty, ale już o Nokii coś podobnego czytałem i się naciąłem (chyba w jej przypadku IR służy tylko do ewentualnego wybudzenia samego boxa w razie rozłączenia Bluetootha) a i cena Chromecasta w porównaniu do Fire Sticka (w promocji) w kontekście wskrzeszania takiego staruszka trochę wysoka...
Odpowiedz
Pojawiła się tajemniczna przystawka Google TV Next 4K Stick HDMI
Źródło: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
E.. tam tajemnicza, wszystko co w innym opakowaniu można sprzedać  drożej niż w starym nim się pojawi normalna wersja globalna tańsza. Wink

@mopik  nie ma czego wymagać od złoma w jakości tylko SD. Nie masz po prostu obsługiwanych tych  funkcji w TV  i zmiana na jakiekolwiek inne urządzenie nie pomoże. 
Dobrym wyjściem jest tylko pilot uniwersalny z makrami, który potrafi za pomocą jednego przycisku wykonać kilka komend.
Jednak najlepyszym jest kupno nowego TV czy nawet FHD monitora za grosze. 

Po IR część urządzeń da się ustawić o ile uniwersalne kody działają. Przy 16 letnim urządzeniu to już może być problem  bo standardy sygnałów IR trochę sie zmieniły przez te 16 lat dokąd ten stary BRAVIA był produkowany.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości