Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór tv boxa
Odpowiedz
REKLAMA:



Dodam informacyjnie że jest ogólnie średni pod względem wydajności niż niż podobne  boxy nowsze z S905X4 lub X3.

S905y4 - H.265 4K@60fps, H.264 4K@30fpsv
porównując do 
S905X4 - H.265 4K@120fps, H.264 4K@75fps
S905X3 - H.265 8K@24fps, 4K@75fps, H.264 4K@30fps

THA100 - H.265 4K@75fps, H.264 4K@30fps  mimo że tylko S905X2 jest niewiele lepszy. Tongue

H.264 4K@30fp chyba nie dziwi nikogo że jest ograniczeniem , większe fps to już tylko  bitrate dość wysokie na ten starszy już kodek. Ale powiedzmy na niektórych boxach nawet da się i to osiągnąć bez błędów w dekodowaniu... czasami. S905X4 po prostu trochę lepszy.
Odpowiedz
Zastanwiam się nad zmianą boxa. Obecnie mam Xiaomi Box S z S905L, który już zauważalnie mnie męczy. IPTV w Kodi często się zcina, więc nie korzystam mimo, że ta sama lista na PC w VLC działała bez problemu.

Czy opłaca się pod wzgledem wydajności dopłacać i kupować coś z S905x4 np. Homastic BOX R (430zł)? Czy lepiej Nokia Box 8000 z S905x3 za 249?
A może Chromecasta z S905D3? Według testów np. w Geekbench ma więcej pkt niż S905x4 ale jak to się przekłada na realną wydajność w KODI?
Odpowiedz
W moim odczuciu Kodi działa lepiej na Fire Stick niż na Chromecast.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
A na boxie nokia to już w ogóle śmiga wszystko elegancko, ale nie będę polecał z tego powodu, że sam go posiadam, bo na wybór może składać się wiele czynników, ale jak masz pytania odnośnie nokii to śmiało
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
Też polecam Nokie jako najtańszą aktualnie alternatywę boxa wspierającego praktyczne wszystko co podstawowe do użytku + tuner DVB-T2. Jak było wspomniane pilot jak najbardziej intuicyjny jak i przydatne podświetlanie klawiszy w nim.

Do podstawy dobry też Fire TV Stick 4K MAX.

Jeśli jednak planuje się kupić box na dłużej ( minimum 2-5 lat ) i bardziej rozszerzoną obsługę to jak najbardziej zakup Nvidia Shield 4K PRO.
Odpowiedz
REKLAMA:



(11-08-2022, 01:23 PM)mjw napisał(a): W moim odczuciu Kodi działa lepiej na Fire Stick niż na Chromecast.

A czy na Fire Stick dalej są problemy z pobieraniem napisów w Kodi?
Odpowiedz
Nie wiem gdzie napotkałeś takie głupoty ,nie ma żadnych problemów z pobieraniem napisów i nigdy takowych nie było.
Odpowiedz
Nie wiem czy to głupoty. Pisał o tym @mjw tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Dlatego też go pytam.
Odpowiedz
Na firesticku 4k max działa pobieranie napisów bezproblemowo zarówno dla Kodi matrix jak i Nexus (również dla wersji modyfikowanych Mavena).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości